Wpis z mikrobloga

Adaś wrócił do hamaka. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dla mnie to jeden z najzabawniejszych widoków jak tylko głowa wystaje z kokonu. XD Jak wykluwający się motylek. xD Ciekawe czy wyjdzie z tą współpracą z x-kom, niby można szkalować, że znowu mu szkoda kasy, ale z drugiej strony jakieś tam zasięgi ma, widziałem filmiki „mniejszych” youtuberów ze sprzętem od x-komu, więc tym razem określę to jako zaradność. xD Liczę na to, że jeszcze dziadem pojedzie do Włoch, budowa nowego dziada na pewno trochę potrwa, a ja już się niecierpliwie na te błękitne plaże. xD W ogóle gdzieś wspominał jaki plan na nowego dziada? Z jednej strony mam nadzieję, że odda do zrobienia w jakieś sprawdzone miejsce jak np. ten warsztat Kapitana Przyczepy, ale z drugiej strony liczę też na trochę beczki, prowizorki, przeróbek, pomysłów. xD

#odyn
  • 21
@FunkyMonkey: przerobienie busa u Kapitana Przyczepy to koszt od 40k w górę mniej więcej, także pytanie, czy będzie chciał tyle wydać - obstawiam jednak jakieś inne kombinacje, być może będzie wyjazd do Anglii i będzie klecił środek razem z Karolem? Co do współpracy z X-kom to życzę jak najlepiej - można hejtować, ale to jakiś rodzaj pracy i jeśli są takie możliwości to trzeba z nich korzystać.
@erdetmxt: Ale Kapitan spierniczył robotę totalnie. Sam fakt podpięcia trzech różnych akumulatorów (jeśli chodzi o parametry, typ, wiek itp...) to duży błąd... A ładowanie ich ponad setką amperów bezpośrednio z alternatora to krok do pożaru. Nie mówiąc o tym, że sam alternator padnie przy pierwszej dłuższej trasie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@javelin: Sprawa jest taka, że odyn się nie zna i wybrał rozwiązanie które nie dość że zagraża jego życiu to ten nowy akumulator po roku będzie do wymiany...

Biorąc trzy nowe akumulatory z regulatorem to jest inwestycja na lata :) I cały ten system mógłby przełożyć do nowego busa, a teraz nowy akumulator dostaje po dupie... Zobaczymy co odyn zrobi w nowym busie i komu to zleci. Mam nadzieję, że nie
@oszczyp: Weź jeszcze pod uwagę, że postępując zgodnie z Twoją radą, Odyn zostałby z nieużywanymi:
1. starymi akumulatorami z dziadka
2. aktualnymi akumulatorami z fiata

Tutaj akurat go rozumiem.
@javelin: Myślę, że mnie źle zrozumiałeś. Mówiąc o trzech akumulatorach mam na myśli te które używa w części "mieszkalnej". Teraz ma spięte o ile mi wiadomo 80Ah, 100Ah i ten nowy 100 Ah który dołożył :)