Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Oglądam The Office z niebieskim i jest mi smutno, że tak go śmieszy ten serial. Żarty tam są oparte na seksizmie, rasizmie, uprzedzeniach wobec kobiet, bodyshamingu, fatshamingu. Sama czasem się uśmiechnę, bo niektóre żarty są okej i nie obrażają żadnej grupy ludzi, ale większość obraża.
Seksizm w tym serialu zawsze działa w jedną stronę i utrwala negatywne stereotypy na temat kobiet na przykład że kobiety są niepewne siebie, nie nadają się na wyższe stanowiska, rozmawiają tylko o ubraniach etc. Fatshaming też jest skierowany tylko w stronę kobiet. Nie pamiętam żeby były tam żarty na temat tuszy Kevina w przeciwieństwie do żartów na temat wagi Phyllis. Wyśmiewanie wyglądu też działa tylko w jedną stronę. Phyllis jest wyśmiewana za swój wygląd, a na przykład Stanley albo Kevin nie.
Żarty ze Stanleyem są związane z tym, że jest osobą czarnoskórą.

Jako kobieta źle się czuję oglądając ten serial szczególnie, że mój chłopak najgłośniej śmieje się z seksistowskich i rasistowskich gagów.

Musiałam to z siebie wyrzucić ..

#theoffice #seriale #rozowepaski #zwiazki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61ddae3ef903de000acce694
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 104
Żarty tam są oparte na seksizmie, rasizmie, uprzedzeniach wobec kobiet, bodyshamingu, fatshamingu.


@AnonimoweMirkoWyznania: takie są najlepsze

Fatshaming też jest skierowany tylko w stronę kobiet. Nie pamiętam żeby były tam żarty na temat tuszy Kevina w przeciwieństwie do żartów na temat wagi Phyllis.


@AnonimoweMirkoWyznania: wcale nie, a np. odcinek w którym winda była nieczynna?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 86
@AnonimoweMirkoWyznania: zostaw go i kup sobie kota. Koty się nie śmieją na filmach.

W ogóle jak ten śmieć śmiał się śmiać z czegoś co nie podoba się naszemu różowemu płatkowi śniegu(°°

Puść mu "Żywotu Briana", tam jeszcze cisną po żydach. Jak się zaśmieje przy scenie kamieniowania, to nie zapomnij zgłosić sprawy do płokułatuły.
@AnonimoweMirkoWyznania: przecież tam jest beka ze wszystkiego, tylko widocznie tego nie wylapujesz.
Faceci pokazani jak kukoldy (Jim, Michael), spermiarze (Kevin), nudziarze (Toby)
Wyśmiewanie religii (sam śmiechałem, mimo że jestem głęboko wierzącym katolikiem).
Katolicy pokazani jako hipokryci (Angela)
Dwight jako stereotypowy człowiek z wioski.

No ale błeeee tylko baby wyśmiewajo XD

Dlatego już pewnie nie powstaną fajne seriale komediowe bo wszyscy są jak płatki śniegu i się obrażają o wszystko.