Wpis z mikrobloga

@futrzakos: nie wiem czy pamietasz ale ja załadowałem prawie 80k w banki. 2021 nie był łatwy bo franki głównie ciążyły na bankach i kurs zachowywał się jak się zachowywał. Kto siedział na sektorze ten wie. Oddałem mBank i Alior na „gownozysku” i ucięklo mi kilkadziesiąt tysięcy złotych koło nosa ale cóż, ważne ze na plusie. W to miejsce pod wypływem pompy w marcu zeszłego roku kupiłem trochę akcji konopnych, które aktualnie
@drylu09: Łatwo nie było ale trzymam dalej do 1Q 2021 byc może i dywidendy z Santandera. Millennium jeszcze nie wiem bo oni nie wypłacają od kilku lat już. Plan na przyszłość to dalej ładować się w banki ale narazie cieszy to co jest i ze w ogólnym rozrachunku wychodzę na plus bo zarządzać 100k na rachunku to nie to samo co 20-30k. Psycha czasami siada jak momentami widzisz ze jesteś -40k
@drylu09: U mnie wycena teraz w papierach 177k ale jeszcze w starym roku po czarnym piatku spadło do 150k. Było bardzo #!$%@?… ale trzymam się planu i wydaje mi się że znam się już nieco na sektorze i trzymam bardziej świadomie z mniejszymi emocjami kiedy jest zjazd w dół.
@czasnawykopki: nie keszuje póki co :). Trzymam do minimum 200 zł + sporych dywidend. Bo akcji łącznie jest 6000 wraz z drugim kontem.

Drugi rok trzymam. Kupowałem pierwsze akcje przy 51 zł tj 2400 akcji, potem dokupowałem na różnych etapach przez 2 lata.
@Delus: nie łatwo było wytrzymać tym bardziej jak się jest świeżakiem :/ co do czego jestem dumny ze naganiam na właściwe aktywo i nawet kilka Mirków dziękowało mi w PW za info w spawie banków . A każdy kto trzymał w średnim terminie wyszedł na nich więcej jak dobrze.
@Lewy91: Ja kupiłem Aliora za 23 o sprzedałem za 25 w międzyczasie spadał poniżej 20 i długo miał boczniaka. Ilość to 345 akcji. mBank dał trochę zarobić ale jak mi pociąg odjechał to długo bolało.
@Smasher69: Podobnie myśle czy się nie ewakuować w tych poziomach. Poza tym obawiam się że jesteśmy przed kolejną korektą sektora bo wig-banki jest już blisko 9600 pkt, oststnio przy tym poziomie się konkretnie zesralo bo gruby realizował.