•  

#prawo #podatki #samochody #motoryzacja

Mirki, kupiłem samochód i sprzedałem przed upływem 6 miesięcy, co powinienem teraz zrobić?
    Na samochodzie nie zarobiłem nic, sprzedałem go ze stratą.
    Zarejestrowany był normalnie na mnie.
    Muszę to gdzieś zgłosić poza wydziałem komunikacji? Obowiązuje mnie jakiś podatek jeśli straciłem na tej sprzedaży?

+: s......y
    •  

@Marynowane_Gowno: Tak jak piszesz, zgłaszasz zbycie do WK pod groźbą kary finansowej i do ubezpieczyciela w ciągu 14 dni że sprzedałeś - nie ma tu kary finansowej ale jest spokój, bo jeżeli ubezpieczyciel nie dowie się o przeniesieniu własności to będzie próbował odnowić automatycznie polisę Tobie, o ile to Twoja polisa a nie po poprzednim właścicielu. Ale nawet jak ona jest po poprzednim właścicielu to ja bym zgłosił. Co do podatku - nie wiem.

•  

@Marynowane_Gowno: jeżeli nie zarobiłeś to nie

•  

@Marynowane_Gowno mimo braku zarobku powinieneś wykazać w pit, ale US niechce żeby to zgłaszać więc nie zgłaszaj nic. Włos Ci z głowy nie spadnie.

Zbycie do WK zgłoś i do ubezpieczenia

•  

Obowiązuje mnie jakiś podatek jeśli straciłem na tej sprzedaży?

@Marynowane_Gowno: Skarbówka twierdzi, że powinieneś uiścić normalny podatek dochodowy od wartości całej sprzedaży, sądy administracyjne z NSA włącznie mówią, że skarbówka jest głupia, nie ma pojęcia, o czym mówi i że podatek dochodowy należy się jedynie od różnicy między kwotą zakupu a kwotą sprzedaży. Czyli jeśli kupisz auto za 4500 zł, a po 3 miesiącach sprzedasz za 4501 zł, to powinieneś uiścić kwotę 17 groszy lub 32 grosze, w zależności od tego, w jaki próg podatkowy akurat wpadasz.
      Od ujemnej kwoty rzecz jasna nic nie płacisz.

Gorące dyskusje ostatnie 12h