Wpis z mikrobloga

@LeopoldStuff: jak mi wyborowali w suficie setkę dziur średnicy pięści, to fachmani czopowali to pianką, po zaschnięciu i wyrównaniu szła siatka i cekol. Siatka wydaje się kluczowa.

Miałam potem malować, ale czasu nie było, chęci też nie za bardzo, bo to parę miesięcy po odświeżeniu całego mieszkania i jeszcze miałam w pamięci te kubły, folie i zapach farby. Po miesiącu stwierdziłam, że skoro nie widzę, gdzie była dziura a gdzie nie,
@LeopoldStuff: Tak, spokojnie. Użyj jako gładź to co masz z materiałów budowlanych. Oszczędzisz i się zapasu pozbędziesz.
Tylko nigdy w okolice rur nie pchaj papierów, worków itp bo zawilgotnieją i potem śmierdzą miesiącami ze Hey. Nie zapomnij o browarku po skończonej robocie.
Pozdrawiam.
I masz tu muzę do roboty :)( ͡° ͜ʖ ͡°) ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@voj4k: tak, dokładnie to profil zamknięty który jest wmontowany w ścianę. Jest nad górną krawędzią otworu drzwiowego i wchodzi w ścianę obok po to żeby na tym zawiesić drzwi przesuwne (ściana była licha i dlatego profil stalowy wmontowano).
Podsyłam zdjęcie dla lepszej orientacji. Tylko kawałek belki (na zdjęciu zaznaczono na niebiesko) został nieotynkowany zaraz nad drzwiami. Większość pewnie się schowa w ościeżnicy ale nie wszystko.
źródło: comment_16429400593tWLdBUI5qgQE2C0pcXlTI.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LeopoldStuff: Zabezpiecz jakaś farbą antykorozyjna, bo potrafi przez tynk a potem farbę przebić rdza. Na to grunt szczepny i warto w ramach możliwości obwiązać siatką lub drutem aby zwiększyć wytrzymałość. Na pomalowana belkę nie zaszkodzi dać gruntu szczepnego.

W twoim wypadku chyba wystarczy dobrze Zabezpieczyć belkę przed korozją. I grunt szczepny.
@voj4k: czyli pomalować belkę farbą antykorozyjną, potem wtopić siatkę na kleju a na koniec tynk.
Pytanie czy klej tego typu jak się wtapia siatkę do styropianu czy jakimkolwiek klejem tą siatkę złapać do belki byle tylko trzymało metal?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LeopoldStuff: Możesz klejem do siatki lub klejem do płytek nawet. Chodzi zeby byl elastyczny. I siatkę kładziesz tak by nachodziła na ścianę z 20cm. Siatka po to aby przez różnicę w materiałach nie powstawały pęknięcia na tynku. Siatka na samej belce nie zda egzaminu bo i tak wtedy powstaną pęknięcia. Tynk dajesz po całości czy tylko tam gdzie bylo wstawione nadproże?

jak klej do plytek to cementowy. np. Adesilex P9, nie
@voj4k: problem jest taki, że wystaje tylko czysty kawałek profilu, ale nie będę kombinował tylko rozkuję trochę tynku na ścianach na boki i w górę żeby odsłonić nieco więcej przestrzeni i zrobić to jak należy.
Zastanawiam się czy zamiast tynku nie przykleić kawałek karton gipsu bo ta belka obecnie jest właśnie wpuszczona względem w ściany na grubość karton gipsu plus szpachla.