Wpis z mikrobloga

Czy to normalne, że z rana gdy sprawdzam poziom płynu chłodzącego to bojka jest poniżej minimum? Dolać płynu tak żeby było normalny poziom czy lepiej zostawić na takim stanie? Dodam, że niedawno wyminiałem wężyk i zbiornik bo #!$%@?. #e46 #bmw
  • 22
@SZVCH: jak Ci płyn ucieka to lepiej weź taksówkę, bo jak się zagotujesz na drodze w zimę, to będziesz pechowcem over 9000. Dlaczego #!$%@?ął wężyk?
@Nolimit: swiezo po wymianie wezyka i zbiornika, zalali mi plyn i chyba odpowietrzyli, dzisiaj z ciekawosci sprawdzilem poziom, gdy odbieralem auto od mechanika to nie sprawdzalem bo podobno na cieplym to nie powinno sie sprawdzac poziomu. Wezyk strzelil po lekkim upalaniu
@Nolimit: No latalem sobie boczkiem na lodzie az z pod maski zaczela wydobywac sie para a po zagladnieciu pod maske ukazal mi sie waz oderwany w miejscu zaznaczonym na rysunku :D
@Yata_tata: wlasnie zalalem do odpowiedniego poziomu plyn i zobaczymy jak to bedzie wygladalo z rana, narazie nie wydaje mi sie zeby to bylo cos wiecej niz to bo normalnie trzyma temperature, juz nie wyswietla sie ikonka plynu chlodniczego jak to bylo przed wymiana.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SZVCH: no to dobrze robili. Odpowietrza się na gorącym. Wtedy otwiera się termostat i płyn krąży po całym układzie. Odkrecales korek na rozgrzanym silniku tak? To będzie syczeć. Przykład... Weź słoik nalej gorącej wody lekko potrzasnij i odkrec nakrętkę. Też zasyczy. To jest wyrównywanie ciśnienia
@Yata_tata: nie, odkrecalem ta srubke na zimnym i jak odkrecalem to syczalo a pozniej przestalo (samochod ponad dobe na dworzu) i co ciekawe bojka od plynu pokazala mi po tym odpowiedni stan czyli max XD
@ruski_czoug: daj spokoj, teraz co chwile sprawdzam stan plynu. Mysle czy na wiosne/lato nie wymienic pompy wody profilaktycznie () Ostatnio na trasie 450 km wyskoczyl mi check engine i tak jakby auto nie mialo mocy a na postoju ledwo co oddychal (przygasal) Wylaczylem baware, odpalilem ponownie po 10sekundach i smigala jak nowa, nic sie nie dzialo, check engine tez znikl. Zaskakuje mnie ta fura ʕ