Wpis z mikrobloga

@Asddes: Jest po prostu za wolny, jeśli Frenkie się nie nadaje wg Xaviego na DMa to trzeba znowu wygrzebać jakąś kasę w lecie.. Chyba, że uda ściągnąć np. Brozovicia za free, bo chyba jeszcze nie przedłużył kontraktu.

Ale trzeba oddać Sergio, że ciągle w rozegraniu jest świetny, mało jest graczy z taką wizją.
@Asddes Busquets jeszcze w ataku pozycyjnym ciągle jest dobry, techniki się nie zapomina. Jednak w obronie jest dramatycznie słaby, przy drużynach szybko konstruujących jest bezużyteczny, w spotkaniach z takimi rywalami Barcelona broni w 10.

Busquets to po prostu piłkarz z poprzedniej epoki nie przystający do dzisiejszego, opartego na pressingu czy szybkich atakach futbolu.
@DonTadeo: To znaczy jeśli pressing jest dobrze zakładany, nie ma dużych przestrzeni między formacjami i Sergio nie musi pokryć dużo terenu to Sergio może dać radę. Ustawić się potrafi idealnie i nadrobić ten brak szybkości, ale tylko do pewnego poziomu.

Kwestia jak dobrze Xavi jest w stanie ustawić drużynę, żeby nie było takich dziur, ale także zbyt wielu kontr, bo dzisiaj Real miał stanowczo za dużo szans.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sk131: Przecież Frenkie gra najlepiej kiedy jest cofnięty. Podeślesz źródło kiedy Xavi mówi że on się tam nie nadaje? Chyba że chodzi o to że w obronie jest słaby, to możliwe ale i tak lepszy od Busquetsa. Jeśli chodzi o rozegranie z głębi pola to Frenkie top topów.
@Salir: :(

Są jeszcze takie nazwiska jak Zakaria czy Kamara do wyciągnięcia za darmo, ale nie wiem czy to dobry profil, a zresztą będzie duża konkurencja na pewno. Najlepszy byłby Rodri z City, ale to nierealne ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@myszoon: Xavi nic takiego nie mówił, dlatego napisałem, że jeśli tak uważa, bo nie wiem ;). Sam widziałbym Frenkiego właśnie na 6-ce, bo pamiętam jak wyglądał w Ajaxie w LM. Chociaż tam bardziej grał w duecie z Schone za Donnym. Tym bardziej, że teraz Barca ma Pedriego, Gaviego i Nico, więc środek jest nieźle obstawiony i potrzebny jest ktoś, kto zagra za nimi.

Natomiast w Barcy de Jong nigdy nie grał
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sk131: myślę że Xavi to elegancko poukłada i Frenkie będzie błyszczał bo w tym momencie to najlepszy pomocnik Barcy. Dzisiaj nie zagral bo z przodu ma kto grać i jest połamany. Sukcesy Koemana to na farcie głównie xD Xavi z połową składu robi lepszą robotę po 2 miesiącach.
@myszoon: Tzn Frenkie zagrał 45 minut, ale nie szalał faktycznie. Ogólnie wszystko musi się dotrzeć, masa piłkarzy dopiero wróciła dzisiaj, albo tydzień temu, a taki Ferran to w ogóle dziś debiutował.

Początek Xaviego rzeczywiście wygląda obiecująco, mimo tylu problemów, więc wracają nadzieje na szybki powrót do topu ;)
@myszoon: Wiadomo ;) Na początku Real dominował, ale po golu, koło 30 minuty Barca na nich siadła, prawie wszystkie akcje szły przez Dembele no i w końcu się udało, trochę szczęśliwie, ale wpadło. A resztę już widziałeś ;)