Wpis z mikrobloga

@zuchtomek: Z czego są tam ściany? Jakaś cegła czy drewno?
Ja i tak muszę wymienić drzwi bo te co mam teraz mają 3 cm dziury pod spodem - więc jak się je zamknie to dają niewiele
@fefler: tylko tyle że słychać ścianami bardziej niż drzwiami. Co do samych drzwi się nie wypowiem, mam takie z PRL-u jeszcze bo nie było potrzeby wymieniać na klatkę schodową.
@huggus: Zadałem pytanie bo mój znajomy budowlaniec mówił, że drzwi dźwiękoszczelnych się nie zakłada do pokoju bo nie da ich się dopasować na wymiar bo nie da ich się przyciąć - ale nie wiem na ile on się zna na drzwiach
@huggus: Moje drzwi wewnętrzne mają (łącznie z futryną) : 200 x 86 cm
Co do tego czy to ściana działowa czy nośna to nie wiem - spróbuję się dowiedziec
@fefler: 200 to raczej taki standard, futryny mają pewien margines i otwory powinny być troszkę większe, właśnie by móc je wyregulować, jak masz ściankę działową (cienką kilka cm szerokości) to nie ma raczej problemu by powiększyć otwór
@fefler: Ja zawsze kupowałem takie co mi pasowały i były akurat dziwnym trafem na promocji w budomarkecie jak czegoś innego szukałem i zazwyczaj 200x80. I tak na wymiar zazwyczaj są droższe ale to gra nie warta świeczki. https://www.youtube.com/watch?v=7Xw9BKQKuzo tutaj takie podstawy o drzwiach. Co do wygłuszenia to najwięcej zależy od montażu i czy będziesz mieć sczelinę pod/między drzwiami bo tam najwięcej hałasu ucieka. Potem możesz #!$%@?ąć piankę i tapicerkę czy coś
I tak na wymiar zazwyczaj są droższe ale to gra nie warta świeczki


@Tarsx: O ile są droższe tak zazwyczaj?
Bo właśnie większość drzwi akustycznych jakie znalazłem to są drzwi powyżej 200 cm długości albo nie mają w ogóle podanej wysokości - da się wtedy to jakoś dopasować? Czy pozostają drzwi na wymiar? (Problem z drzwiami wewnętrznymi jest taki, że trudno wśród nich znaleźć drzwi dźwiekoszczelne)