Wpis z mikrobloga

Marquez wrócił do treningów na crossówce!
pstryczek w nos dla dekli co twierdzili, że to jego koniec i dla kłamców co rzucali plotkę, że niby Mir ma iść do Repsola w 2023 gdzie oficjalne stanowisko Hondy w razie braku Marca to Alex/ Iker do Repsola.. :)
#motogp
  • 21
@Stitch: to nie doczytałem. Miało go nie być przez to wyszły te spekulacje. Oby wrócił choć muszę przyznać bez jego dominacji (wg.mnie był w szczycie formy + moto pod niego zbudowane + słaba konkurencja przez co był co najmniej 2 lal wyżej od reszty) wyścigi zrobiły się mniej przewidywalne. Teraz Ducati pociągnęło moto + zawodników więc miałby z kim się pościgać.
@WiewiurPL: mnie rozbawily ostatnie memy na subreddicie w stylu:
Ducati: damn you yamaha and the corners, if races were on the straight we could get the champ!
( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ogólnie podpisuje sie pod tym co napisałeś, ale to był też miecz obusieczny. Motocykl pokazał, że jak tylko ktoś nie jest sprawny 100% fizycznie to nawet Marquez sobie na nim nie radzi do końca. Podobno Pol
@Stitch: no i pokazało to że (nie umniejszając) mistrzem może zostać zawodnik który jest bardzo dobry i ma trochę więcej szczęścia. Marca można lubić lub nie ale mistrzem zostawał zasłużenie i serio był 2lvl wyżej od reszty.
Mir umiej jeździć i miał szczęście, Fabio ma talent ale problemy Yamahy i jak w przypadku mistrza Mirą brak widocznej dominacji nad resztą stawki. To też ma dwie strony - brak wyraźnego mistrza + wyścigi ciekawsze
@WiewiurPL: licze na spełnienie scenariusza w przypadku Marca tak jak było z Doohanem. Wróci jeszcze silniejszy i udowodni wszystkim, że zawsze był i zawsze będzie właśnie pare lvl wyżej.
@Stitch: jest też opcja że wróci, ale będzie zwiedzał pobocze na tyle często, że jednak mistrza nie zgarnie. Albo, że jednak będzie jeździł na 90% możliwości bo oczy/ręka, i przez to będzie gdzieś w okolicach 5-10 miejsca się kotłował ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja tam trzymam kciuki za Millera, lubię go słuchać w wywiadach xD
@noriad oczywiście, że jest taka opcja i się z tym zgadzam. Aczkolwiek myślę, że w przypadku 93 będzie to jazda na limit i wydupienie tak, że zakończy karierę nijezeli jazda z tylu :D

imo Miller jest bardzo niedoceniany przez Ducati. Ciekawe gdzie w 2023 pójdzie. Wg mnie to już czas, że fabryczne zespoły powinny mieć dopuszczone 3 motocykle
@Stitch: cóż, było widać że na początku zeszłego sezonu już miał "bezpiecznik" w głowie na początku, że bez ciśnienia, że na spokojnie, że nie po wynik itd., a jak teraz jeszcze mu te oczy doszły to prędzej bym się spodziewał że jednak mocniej może mu to na psychę siąść, bo mieć krzywą rękę to co innego niż nie widzieć ;)

Makaroni zawsze będą makaronami - swój ponad wszystko ;) Miller musi
@noriad ale po przerwie wakacyjnej 93 bezpiecznik już wyciągnął i zaczal regularnie gryźć Bagnaie i Quartararo :D ręki na szczęście krzywej juz nie ma i wg tego co mówili lekarze Marqueza z ręką już nie ma problemów i wróciła do pełni sił (między innymi przez to, że łeb dostał wciry XD). Doohan tez miał być kaleką i mieć amputowaną nogę, też komentarze, że bedzie jeździł ostrożnie były, a zgarnął 3 mistrzostwa. Oczywiście
@noriad btw. już są głosy, że Nakagami robi out po 2022. Problem jest tylko taki, że Idemitsu za warunek sponsoringu ma Japończyka więc zostaje tylko Ogura z Idemitsu Honda Moto2, ktory w sumie jako jedyny ma aspiracje na zostanie drugim zawodnikiem LCR.

Ja bardzo trzymam kciuki za:
Alexa Marqueza
Jorge Martina
Pecco Bagnaie
Alexa Rinsa
Pola Espargaro
Enea Bastianiniego
Johana Zarco

by w tym sezonie pokazali szczyt formy i dowiezli parę zwycięstw,
@Stitch: Wiesz, przy tak ciasnej stawce to 30 maszyn to by były kręgle xD Pierwszy wyścig to było 15 zawodników w 1s? Czy inne kretyńskie liczby. Prędzej bym się spodziewał tego, że Suzuki w końcu się obudzi i stwierdzi, że 4 to więcej niż 2 i że 2x więcej danych to jest teraz minimum, niż że będzie 30 zawodników.

Mnie ciekawi też Bastianini, bo pokazał że na starym dukacie może sięgnąć
@noriad teoretycznie bliższe jest 30 zawodników niż nie, bo Dorna w którymś wywiadzie powiedziala, że spoko - argumenty na przykładzie Ducati - Fabryczny wiadomo, Pramac - nie ma opcji żeby nie bylo, team vr46 - no tez będzie, bo PR. Gresini - prywatny zespół, który też na gwarant, bo Aprilia staje się w pelni fabrycznym zespołem. I tutaj sie zatrzymuje z pointą, bo właśnie wyrzucenie Avintii na rzecz Rossiego było krytykowane nepotyzmem,
@noriad ps. Ja sie do tej pory ciesze z #!$%@? Xaviera Simeona i Karela Abrahama, payriderzy, którzy nic nie osiągneli i nic nigdy nie pokazali ( ͡º ͜ʖ͡º)