Wpis z mikrobloga

mirki mam problem, mam komputer 130GB pojemności i chcę go zwirtualizować do proxmoxa.
próby jakie zrobiłem:
1)najprostsze, clonzilla pzez lan nie poszło. wyjebuje jakieś błędy i nie leci. ping z clonzilli między komputerem a wirtualką jest ok. Lan to po prostu kabel między proxmoxem a kompem.
2) jest darmowy program do zrzucenia dysku do vhdx i ok to zrobiłem i odpaliłem pod hyperv i maszyna działa mogę dalej to przekonwertować do qcow2 ALE jest problem, pproxmox ma już iwrtualki i jest skonfigurowany local 100GB jak zrobiłem wirtualkę to nie mogłem podpiąć obrazu na usb i żeby wirtualka wystartowała z usb, bo potem odpaliłbym linucha live i przeleciał dd już na dysk zrobiony na proxmoxie.
komputer z windą z linuchem nie miałbym problemu bo odpaliłbym tu i tu linuxa live i poleciał rsynciem w godzinę byłoby po problemie.
#proxmox #komputery #informatyka #wirtualizacja #windows #linux
  • 3
@mati1990: https://sergeistrelec . ru/winpe-10-8-sergei-strelec-english/214-winpe-10-8-sergei-strelec-x86-x64-native-x86-20220103-english-version.html

może na tym bootowalnym z pendrive windowsie znajdziesz narzędzia które pozwolę zrobić obraz dysku do dysku wirtualnego

usuń spacje bo wykop zablokował link
też o tym myślałem ale znów jak podpiąć dump dysku na usb do wm wirtualki na proxmoxie. pozwolił mi tylko na utworzenie wm z dyskiem raw, ni cholery nie chce na qcow2 zapisany na usb.

@FLAC: