Wpis z mikrobloga

#covidianie coście zrobili z tym krajem.

Moja babcia przeszła covid w szpitalu. Faszerowali ją sterydami i antybiotykami. Wypuścili do domu z grzybicą.
W ciągu 2 dni przestała przyjmować pokarm.

Ratownicy zawieźli na SOR. Przyszedłem tam po 24 godzinach. Cudem wlazłem tam pod pretekstem podania leku.
Moja babcia zsunęła się z poduszki i nikt jej nie poprawił. Dali kroplówkę, zmieniają pampersy i tyle.

Poprosiłem 2 krotnie pielegniarki o pomoc w nasmarowaniu jamy ustnej nystatyna. Pomogły. Powiedziałem, że 2 dni temu jeszcze rozmawiała i nagle przestała przyjmowac plyny bo przelyk, gardlo przepalone i tylko datego tu jest.
Przejęły się trochę i poszły pogadać z lekarzem.

Siedziałem z godzinę z babcią, głaskałem ją po głowie. Wiła się z bólu, ściskała mnie za ręce, mówiła "kocham cię", "kocham Boga".

W koncu poszedłem do lekarza i lekarz mowi ze trzeba podac fluconazole dozylnie. Serio? Godzine musiała przelezec na SOR i dzien czekania na lekarza POZ, który i tak nie przyszedł tylko przez telefon dał leki, zeby ktos sie skapnal ze trzeba lek podac?!

a teraz najlepsze

lekarz mi mówi, że ma dodatni test na covid xD xD xD
dzięki temu znalazło się miejsce dla mojej babci na oddziale xD Inaczej by jeszcze czekała bez leków kilka dni pewnie.
Podejrzewam, że sfinglowali ten test, żeby pomóc mojej babci.

W tym kraju teraz leczy się tylko covid.

17k zajętych łóżek covidowych. 30k wolnych. A na sor ludzie leżą po kilka dni.

#bekazpisu #bekazlewactwa #covidianie #koronawirus

  • 54
@mistyk-gehenny nie ważne, że gdyby nie to "faszerowanie" to mógłbyś potrzymać co najwyżej płytę nagrobkową a nie rękę babci bo jej organizm nie dałby sobie rady z infekcją, ważne że można #!$%@?ć personel medyczny. SOR to oddział ratunkowy, nie ma czasu na doglądanie każdego pacjenta I poprawianie mu poduszki. Pacjent ma zostać doraźnie zaopatrzony i przekazany albo do domu, albo do dalszego leczenia. Myślisz, że jedynie Twoja babcia wymaga pomocy na sorze?
Eh jak ja sie ciesze ze zmiany zawodu.

Wstyd by mi bylo za tego typu wysrywy ''kolegow po fachu''. Jak zwykle profesjonalni, empatyczni i cierpliwi. Celowo nie wolam.

Nie masz pojęcia o systemie ochrony zdrowia, ale najłatwiej #!$%@? na wszystkich dookoła, którzy mimo wszystko starają się urabiac po pachy żeby tylko pomóc. HTFU na takich jak ty.


@mistyk-gehenny
Dobry sie wnusio babci trafil. Duzo zdrowia, tak seniorce jak i Tobie mirku.
@Agemaker

@Makak87 nie mam empatii wobec ludzi, dla których najważniejsze jest bezsensowne #!$%@? po personelu


Typ jedzie po covidzie i po systemie. Po personelu akurat najmniej. Wot chcial sobie ulzyc, chcial sobie pogadac, ponarzekac, chcial zeby ktos go pocieszyl, powiedzial ze bedzie ok bo sytuacja niewesola.

Ale NIE. Szanujacy sie RM(?) nie mogl przeciez przejsc obojetnie obok takiego wpisu. Postawil pacjenta do pionu, fachowym jezykiemi, wytlumaczyl niepismiennemu plebsowi co i jak. W