Wpis z mikrobloga

Hej, ludzie z #laserowakorekcjawzroku
Rozważaliście soczewki fakijne? Proponowano wam takie rozwiązanie? Omawialiście je z lekarzem przed operacją?
Bo co do lasera jakoś nie mogę się zdecydować. Wiem, że statystyka jest ok, ale jednak wzrok to najważniejszy zmysł i wolę do końca życia chodzić w okularach niż ryzykować nieodwracalne uszkodzenie wzroku.
Laser to nieodwracalna ingerencja.
Z tego co doczytałem, to fakijne mają swoje zagrożenie - czyli uszkodzenie soczewki oka. Ale leczy się to jak kataraktę i w sumie wychodzi nawet taniej niż sama fakijna (wtf?). Z drugiej strony - w razie braku dostosowania się mózgu do soczewki zawsze można ją wyciągnąć.
Fakijne też mogą pogarszać wzrok, ale jest to na poziomie używania soczewek kontaktowych.
Ktoś coś?
#oczy #medycyna #okulistyka
niegwynebleid - Hej, ludzie z #laserowakorekcjawzroku
Rozważaliście soczewki fakijne...

źródło: comment_1642159700YgQ61JAId7SeWqbnlVJ1Fp.jpg

Pobierz
  • 14
@ulsterboy: wiem, ale nie o to pytam. Mam już wadę powyżej -6, astygmatyzm, starość też się zbliża. Jeśli jest możliwość skorzystania z czegoś innego, bezpieczniejszego czy też dającego możliwość naprawy w razie komplikacji to wolałbym takie rozwiązanie.
@ulsterboy: A nie masz teraz większych problemów z przeczytaniem małych literek z bliska, niż przed zabiegiem? Czytałem opinie o pogorszeniu widzenia np. gdy chcesz przeczytać małe literki na opakowaniu.
@ulsterboy: Ok, to się powoli przekonuję. Na grouponie można co prawda kupić bardzo tanio zabieg w Retinie, ale widzę, że ta Optegra jest wszędzie dobrze oceniania, to nie ma co oszczędzać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ulsterboy: To taki trick, ostatnio sprawdzałem ceny warszawskich klinik i trzymają się równo. Od stycznia Optegra podwyższyła cenę zabiegu o 1050 pesos - inni tak samo ;)

Ale jak byłem na kontroli to dowiedziałem się, że promocja obowiązuje tylko jeśli wykonasz operacje w 3 miesiące od wizyty kwalifikacyjnej, później wzrasta do „regularnej ceny”.