Wpis z mikrobloga

chess.com znów doszedł do wniosku, że mam za wysoki ranking i dobiera mi przeciwników z moim rankingiem, którzy dają mi niesamowite łomoty. Bardzo źle jest tutaj skonstruowane dobieranie przeciwników, zresztą tak jak wiele innych rzeczy. Jakim cudem po 10 wygranych z rzędu za chwile przychodzi 10 porażek itd. To bardzo frustrujące. Jedyne co mnie zmusza do grania tutaj, to coś w rodzaju uzależnienia, i fakt, że większość szachistów tutaj gra. Ale chyba czara goryczy się przelała i na jakiś czas sobie odpuszczę.

#szachy
Pobierz Dawidk01 - chess.com znów doszedł do wniosku, że mam za wysoki ranking i dobiera mi p...
źródło: comment_1642251765Elc1KEBxGUut1wmrs3kD3u.jpg
  • 33
@Dawidk01: Może to tylko nasz mózg próbuje na siłę znaleźć wytłumaczenie dla takich sytuacji a może jednak coś jest na rzeczy. Czasami sprawdzałem profile przeciwników, z którymi przegrałem podczas serii przegranych i okazywało się, że 2-3 tygodnie później mieli już ranking co najmniej o 200-300 wyższy albo wcześniej mieli ranking wyższy o 300-500 (nie w momencie założenia konta) i chwilowo zaliczyli dołek.

Jednak jestem przekonany, że chess.com próbuje manipulować rankingami i
@Dawidk01
Nie wiem dlaczego ale tak po prostu jest. Przekraczając pewne (dla każdego inne) granice umiejętności wkraczasz do nieznanej krainy, której mieszkańcy spuszczają ci łomot tak długo aż nie zaczniesz grać lepiej. Może to kwestia wyuczonych schematów, które na wyższym poziomie przestają być aktualne? Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że czas na zmianę metody treningu, nauki, podejścia. Powodzenia.
@Szalonytarocista: nie, to nie o to chodzi. Na chess.com jest ciągle z tym problem, że trafiają się takie ogromne serie. Na lichess na przykład to tak nie działa. Jeżeli ci nie idzie to przegrasz 6/10 partii, 2 razy zremisujesz i 2 wygrasz, a na chess.com przegrasz 9/10 partii nawet jak jesteś w formie, ale chess.com tak postanowi. Na lichess nigdy nie zdarzały mi się tak ogromne skoki rankingów, żeby w jakieś
Może to tylko nasz mózg próbuje na siłę znaleźć wytłumaczenie dla takich sytuacji


@r4do5: raczej w to bym nie szedł, bo na lichess takie rzeczy się nie zdarzają. To ewidentnie jakiś błąd albo celowe działanie chess.coma. Może na wyższych rankingach to się rzadziej zdarza, ale tutaj takie serie i wahania rankingu u mnie są co chwila. Nie będę próbował z tym walczyć, po prostu dam sobie spokój z chess.comem na jakiś
@Dawidk01: Może na lichess znalazłeś sposób jak podwyższyć ranking względem tego jaki byś miał grając tylko z losowymi przeciwnikami? Sam pisałeś, że grasz w turniejach i z przeciwnikami o wyższym rankingu. Na chess.com, z tego co rozumiem grasz z tymi, których ci strona wylosuje.
@Dawidk01: Jak patrzę w partie przeciwników to też widzę bardzo dużą zmienność jakości gry. Np. ze mną gość nie zrobi żadnego blundera a w każdej z poprzednich 5 partii podwalał kilkukrotnie nawet nie będąc jakoś mocno naciskanym. U mnie też się to zdarza, jak pokaże najlepsze swoje partie to zostanę na ich podstawie oceniony na 1100-1200. Przedwczoraj zagrałem partię, w której podwaliłem 2 razy tego samego hetmana i jeszcze nie dość
@Dawidk01: To nie chess.com stwierdził że masz za wysoki ranking i celowo dobiera ci ludzi z Twoim rankingiem, którzy grają na ranking +300 (XDDDD). To Ty mylnie stwierdziłeś że obecny Twój ranking jest dla Ciebie odpowiedni, a jednak okazuje się, że nie jest. Dlaczego gdy wygrywałeś 5 gier z rzędu to nie narzekałeś, że chess.com dobiera Ci za łatwych przeciwników?
@Dawidk01: wrzuciłem w analizę Twoje partie z dziś, przejrzyj sobie co ma chess.com ciekawego do powiedzenia na ich temat i spójrz na dokładności. A i swoją drogą, to pewnie niebawem wejdziesz na pułap, gdzie ludzie będą potrafili wykorzystać Twoje podejrzane debiuty i temu mogą się pojawić problemy z wygrywaniem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dawidk01: naprawdę nie wierzysz w to, że czasem masz lepszy, a czasem gorszy dzień? mi się forma zmienia nawet w ciągu godziny grania, każdy się raz rozkojarza, a raz bardziej skupia
@Dawidk01: To patrz na to... Na 15 kolejnych partii aż 13 przeciwników ma wyższy ranking ode mnie i tylko jeden zauważalnie niższy (44, drugi miał niższy raptem o 7). Też nie rozumiem dlaczego mimo serii przegranych, chess.com konsekwentnie dobierał mi silniejszych graczy (i to wyraźnie, różnice punktowe na moją "niekorzyść" to m.in. 104, 63, 56, 47, 46). Podobne sytuacje powtarzają się bardzo często, ta jest po prostu z ostatnich dni.

Mnie
Pobierz vegeciak - @Dawidk01: To patrz na to... Na 15 kolejnych partii aż 13 przeciwników ma ...
źródło: comment_16422858438fi2sS4WMPQ3cL8OcHvWzE.jpg
@vegeciak: no możesz popróbować na lichessie. Mi właśnie tam wszystko praktycznie pasuje, może jedynie fakt, że rankingi przynajmniej na moim poziomie są mega zawyżone w stosunku do tych chess.comowych trochę potrafi wprowadzić w błąd.
ja na przykład lubię wiedzieć, mierząc rankingiem, czy robię jakiś postęp, czy nie. no a jak tu wnioskować coś z chess.coma, skoro

14.11 miałem ranking 936
19.11 - 1069
16.12 - 1156,
05.01 - 874
08.01 -
10 porażek pod rząd to ewidentny tilt. Protip: jak przegrasz 3-4 z rzędu, zrób przerwę


@Retoryk: tilt przy graniu max 5 partii dziennie i bilansie pięciodniowym 1 wygrana i 13 porażek? no nie wiem...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vegeciak: pochwal się jeszcze jakie masz ustawione widełki dobierania przeciwników. 15 ma zauważalnie wyższy, ale połowa z nich ma na tyle zbliżony ranking do Ciebie, że to się odrabia w dwie wygrane gry. Spójrz na wpis Dawida, który nie gra wiele partii dziennie, a potrafi na przestrzeni miesiąca spadać o 300 oczek, żeby później wbić z powrotem 200. Różnica 30 punktów rankingowa to żadna różnica. Ustaw sobie widełki -50:+50 i po