Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam ryzena 5 3.6 do tego chłodzenie wodne be quiet 120mm , z przodu 3 wentylatory wciągają a jeden z tyłu wyciąga plus od góry chłodnica z wiatrakiem. Nowa pasta a w stanie spoczynku temp podchodzi pod 50, przy oglądaniu twitcha temp pod 70 stopni.. Nie wiem czy to kwestia powietrza czy może już chłodzenia?
#pcmasterrace
  • 15
chłodzenie wodne be quiet 120mm


@Tommy_Shelby: czyli świnka morska, ryzenki mają dodatkowy chromosom więc się grzeją, jak aio to 360mm, najlepiej od Arctica bo gruba chłodnica i duża stopa a nie od intela. Jak nie chcesz wydać kasy to kup jakiś twin tower pokroju dark rocka pro
@losmarte: tak na szybko podmieniłem i dałem na wysysanie i póki co wydaje się o jakieś 5 stopni mniej ale będę jeszcze obserwował. Zwiększenie prędkości wiatraka będzie miało znaczący wpływ? Bo jeszcze tutaj mogę pokombinować, uszy może wytrzymają
@Tommy_Shelby: tak czy siak 120mm aio jeszcze pewnie slim i bez mikrokanałów nie było wstanie utrzymać budżetowego procka z ery Haswelli a co dopiero Ryzena. Zresztą trochę więcej chłodnicy u mnie bo 1200mm utrzymuje R5900x tak na granicy, jak mu coś dać do robity to jest 80c. Woda jest dla ludzi z budżetem. Dark Rock czy Nocuta da ci więcej taniej.
@Tommy_Shelby: ale po coś je w poprzednim zestawie kupiłeś ¯\_(ツ)_/¯

ogólnie jak je masz na tyle nad procesorem na topie to bym je ustawił aby powietrze na zewnątrz obudowy wyrzucało bo z tego co zrozumiałem masz na aby wciągało do środka.

temp w spoczynku z wyłączonym cool and quiet w biosie też miałem ok 50-55 na ryzenie 3600, po włączeniu tego znacznie niższe.

nie mam za to pojęcia dlaczego w twitchu
@10129: dałem na wyciąganie i zauważyłem lekką poprawę. Model to silent loop ( z czarną obudową pompki, bo już są nowe wersje) szczerze to z obrotami nie wiem jak jest, mam wpięte na płycie pod pump
@Tommy_Shelby: pump powinno na 100% działać ciągle. średnio testy widzę, gość miał 70 stopni na 120mm silent loop 1 na ryzenie 1700, ryzen 3600 będzie się mocniej grzał niż 1700 moim zdaniem