Wpis z mikrobloga

Za cholerę nie pamiętam jak się w gothica grało. Jak chodzę to postać mi automatycznie focusuje (zaczyna patrzeć na niego) jakiegoś npca przez to zwalnia i nie mogę obok niego normalnie przejść. To normalne? Da się to wyłączyć?
#kronikimyrtany
  • 6
@Kimtchie: ????? jak zwalnia i focusuje się na npca? przecież focus w tej grze jest neutralny do momentu, gdy nie klikniesz myszką, żeby wejść w dialog. jak nie klikniesz nic, to tylko wyświetli się imie npca, ale twoja postać nie powinna nic zwalniać.
@Kimtchie: dokładnie tak, WASD, a obracam myszką. ale to nie zmienia faktu, że jak nie klikniesz lewym przyciskiem myszy i ewentualnie przytrzymasz podczas walki, czy CTRL w przypadku grania tylko na klawiaturze, to twoja postać powinna normalnie przebiec obok każdego NPC bez żadnej reakcji czy zwalniania. Musiał byś mi to pokazać w formie wideo, bo nawet nie potrafię sobie zwizualizować tego problemu co opisujesz.
@Kimtchie: ja gram tylko klawiaturą, zdarzają się (to mi się nie podoba w tym modzie, ale ok) sytuacje losowe, że spotkasz kogoś w mieście i ten np. zapyta czy jesteś za legalizacją bagiennego ziela w Archalos, albo jakiś typ gdy szedłem za rudym gościem z łaźni, przez co nie zrobiłem tego questa do końca, jakąś książkę mi wcisnął, rudzielec uciekł, albo jakiś typ któremu kolega ogolił pół głowy, koniec końców oddałem