Wpis z mikrobloga

Tak sobie teraz uświadomiłem, że w przyszłym roku może się zacząć rzeź polskich kierowców, ciekawe ile osób robiących prawko w 2013 pamięta o tym że ich prawko będzie traciło ważność i to nie 10 lat od dnia zdania egzaminu ale od dnia badań lekarskich które robili przy tworzeniu profilu kandydata na kierowcę i że trzeba wyskoczyć z minimum 300zł na nowe prawka. A pamiętajmy, że po nowemu kary za takie ekscesy są bardzo surowe (bo nie ma tam rozróżnień sytuacji tylko po prostu jazda bez uprawnień
#motoryzacja #samochody #prawojazdy
  • 10
@MatPL1122: a to nie przypadkiem 15lat? ja mam prawko właśnie od momentu wejścia tej zmiany, styczeń 2013. data ważności do 2028. więc jeszcze kilka lat spokoju
@Faley: czasem wystawiali badania lekarskie na 15 lat, nie pytaj mnie od czego to zależy ja mam z 2013 do 2023 roku właśnie, żadnych okularków ani nic itd. Ewentualnie może się trzeba było o to upomnieć, #!$%@? wi.
Edit: Znaczy nadal wystawiają na 10 i 15 lat.
@MatPL1122: nieźle xD choć poniekąd popieram to, a przynajmniej powinno być od jakiegoś wieku. bo jak mój dziadek lat 80 z nadciśnieniem twierdzi, że on może dalej jeździć (chwała ze tylko po mieście), to strach pomyśleć jakie inni starcy mają podejście