Wpis z mikrobloga

Nie słyszę. Dziś tak sobie poczytałem w grupie fb rynek pracy dla niesłyszących. Widzę że nadal sporo osoby głuche i niedosłyszące mają problem ze znalezieniem pracy. Ogólnie mimo dopłata pfron dla pracodawcy za zatrudnienie niepełnosprawnych nie jest kolorowo...
Zauważyłem komentarze jak byl post o supermarketach że masa osób spróbowalo złożyć CV do Biedronki, Lidl, Kaufland nikt nie chce zatrudnić z powodu wada słuchu. Ponoć też nie ma szans kierowcy kurierzy. W pewnej fundacji który pomaga osób niepełnosprawnych, mieli jakąś ofertę pracy, dość słabo...
Jestem ciekawy, czy macie jakieś pomysły żeby polepszyć sytuacji? Z perspektywy osoby słyszącej?
Zwiększyć dopłata dla pracodawcy czy coś innego? Jestem niemal pewny że bez dopłaty byłoby jeszcze gorzej z rynkiem pracy. .

#nieslyszacy #niepelnosprawni #biedronka #lidl #kaufland #kurier #praca #pfron
  • 9
@MarQueS: jaki stopień niepełnosprawności ma osoba niesłysząca? Bo od tego własnie zależy jak pracodawca będzie patrzał na taką osboę. Moja mama ma stopień lekki (niezwiązane z słuchem) i pracodawca dostaje dofinansowanie 450zł. Za to za osobę ze stopniem znacznym dostają 1950zł. Takie kwoty pamiętam, moze cos sie zmieniło
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MarQueS: niebieski niedosłyszący stopień lekki - bida bo nigdzie go nie chcą ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Słyszałam też złe opinie o zakładach chronionych. Problem po części jest u pracodawców bo niepełnosprawnych chcą przeważnie do niektórych gównianych robót (nie sam problem profesji jak np. sprzątaczka, tylko słabego wynagrodzenia jak i warunków).