Wpis z mikrobloga

  • 81
283 + 1 = 284

Tytuł: Sapiens. Od zwierząt do bogów
Autor: Yuval Noah Harari
Gatunek: popularnonaukowa
Ocena: ★★★★★★★★★★
ISBN: 9788308068144
Tłumacz: Justyn Hunia
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Liczba stron: 544
Opis książki:
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4988781/sapiens-od-zwierzat-do-bogow

Moje wrażenia:
Miałam tę pozycję na oku od dłuższego czasu. W końcu parę dni temu dostałam info od @michal-misior, że właśnie skończył GENIALNĄ książkę. To właśnie “Sapiens. Od zwierząt do bogów”!

Po lekturze jestem tego samego zdania. Ta książka to totalna petarda. Powinna być przeczytana przez każdego… człowieka (wszystkich gatunków ( ͡° ͜ʖ ͡°)).
Autor w sposób lekki i niejednokrotnie zabawny (a jednocześnie zmuszający do refleksji) opisuje dzieje homo sapiens. W tę opowieść wplata wiele istotnych wydarzeń oraz niezliczoną ilość ciekawostek.
Kiedy do Australii dotarli pierwsi ludzie i czemu wyginęły diprotodony? Czy rewolucja agrarna przyniosła więcej plusów czy jednak lepiej było pozostać zbieraczem-łowcą? Co jest ważniejsze: kodeks Hammurabiego czy konstytucja Stanów Zjednoczonych? Czy barter ma sens i jakie rodzi komplikacje? Do czego służyły muszelki kauri? Czym jest szczęście? Do czego może doprowadzić inżynieria genetyczna?

Autor opisując dzieje ludzkości porusza tematy z zakresu historii, antropologii, kulturoznawstwa, religioznawstwa, politologii czy ekonomii. Odpowiada na pytania: co sprawiło i jak to się stało, że homo sapiens stał się dominującym gatunkiem na naszej planecie.

Niewątpliwą zaletą książki jest styl pisania. Nie ma mowy o nudzie, nie ma wyniosłych i niezrozumiałych opisów. To książka dla każdego.

#bookmeter #czytajzwykopem #popularnonaukowabookmeter
faramka - 283 + 1 = 284

Tytuł: Sapiens. Od zwierząt do bogów
Autor: Yuval Noah Ha...

źródło: comment_16424501006lCGVDSTL8lvXaAVxEgeH3.jpg

Pobierz
  • 23
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★★★ (9.2 / 10) (12 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-02-01 12:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: reportaż, literatura faktu, prasa
Liczba stron książki: 544

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2021-05-25 - Użytkownik leuler ocenił na: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) - Wpis »
2\. 2021-03-04 - Użytkownik ziemniaczany_golec ocenił na: ★★★★★★★★★ (9.0 / 10)