Wpis z mikrobloga

@Ryshardi: Wrzucę moją odpowiedź, której nie zdążyłem dodać w skasowanym wpisie:

Dookoła świata sporo dodaje i IMO gubi trochę prostotę pierwszych wersji. Są nie tylko pociagi, ale jeszcze statki, oddzielne bilety dla nich, budowanie portów, konieczność manipulowania ilością posiadanych statków i pociągów (ujemne punkty za ich wymianę), podwójne statki, symbole do budowania portów, itp.
Gra raczej dla fanów, którzy chcieliby coś nowego.

USA vs Europa już znacznie mniej się różni. Masz
@Ryshardi: co prawda nie grałem w Dookoła świata, ale rozważałem ją jak kupowałem swoje "pociągi" i jednak ilość negatywnych opinii mnie odwiodła od zakupu. Po pierwsze, dużo droższe, po drugie dużo osób mówi, że słabsza jakość wykonania samej gry, po trzecie, mapa jest tak duża, że element szczęścia wprowadza zbyt dużą losowość.

Podkreślam, to nie są moje prywatne odczucia, ale recenzje innych graczy, szczególnie przeglądałem BGG w tym temacie. Ostatecznie kupiłem
@Ryshardi: jak na początek - wg mnie najlepszy wybór z powodów wyżej wymienionych. Wydaje mi się, że w Polsce też jest najpopularniejsza więc szanse, że ktoś z twoich znajomych w nią grał są pewnie większe więc łatwiej będzie namówić ludzi na rundkę jak wpadną na piwo ;-)