Wpis z mikrobloga

@greven: Oczywiście, że nie, bo jestem z MS od kiedy pamiętam (głownie Windows) i nie mam z tego powodu żadnych złych rzeczy. Mało tego, najpierw musiałem wydać na windowsa grube pieniądze, a teraz mogę pobrać za darmo i cieszyć się legalnym systemem. Z wszystkich rzeczy, które korpo może zrobić konsumentowi jako monopolista to akurat MS jest całkiem przyjazna.

Studiów gier jest tysiące, jak mi się coś nie spodoba, to oczywiście zagłosuję
@lizakoo: Chyba nie bardzo widzisz szeroki obraz. Owszem, dzisiaj MS daje Ci legalny system za darmo, bo zarabia na zakupach robionych w sklepie oraz licencjach na instalację ich softu na sprzęcie. Różnica polega na tym, że MS nie kupuje studiów gier, tylko wykupuje całych wydawców, po czym wieloletnie multiplatformowe tytuły przywiązuje do swojej platformy abonamentowej xD Żebyśmy mieli jasność - biznes jest biznes, natomiast nie dziwie się, że ktoś może widzieć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ruum: Jak Sony nawet nie zgadzało się na wspólne granie z innymi konsolami i pecetami, to spoko, jak wykupywali dostęp różnych rzeczy na rok lub dłużej, to ok, ale jak Microsoft wykupuje studia, to już wielką drama.
Sony od dawna się wywyższa, bo raz wyraźnie wygrali wolne konsol, no dobra, jeszcze PS2, więc woleli siedzieć na laurach, za to Microsoft się zbroi, a niebiescy jedynie mogą płakać.
rozwiniesz?


@malinq: co tu rozwijać? Nie widzisz jak świat działa? No chyba, że według Ciebie nie ma wolnego rynku i na prawdziwym wolnym rynku nie mogłyby się rozwinąć tak duże kurporacje, które albo mniejszą konkurencję kupują albo ją kopiują.
@sebusik: ach, nie wiedziałem, że na wolnym rynku muszę prosić się o pozwolenie na koncesjonowaną działalność regulowaną przez 460 osłów

Żyjemy w systemie w którym istnieje coś takiego jak własność prywatna, ale rząd bardzo szybko może Cię jej pozbawić.

prawdziwym wolnym rynku nie mogłyby się rozwinąć tak duże kurporacje, które albo mniejszą konkurencję kupują albo ją kopiują.


@sebusik: oczywiście, że mogłyby ale rzeczywistość pokazuje, że mimo dodatkowej przewagi dużych korporacji
@ruum: Sony jest głupie więc niech gine, exy powinny wymrzeć śmiercią naturalną dawno ale oczywiście Sony musiało zrobić honeypot na idiotów mam nadzieje że zbierze teraz tego żniwo, nie popieram M$ jakby co i nie zapraszam do dyskusji bo mi się nie chce, #pcmasterrace, normalnie mam w dupie konsole niech każdy gra na czym chce ale Soniarze w większości to wybitny poziom głupich ludzi widzących tylko i wyłącznie exy, na