•  

  Krzywdzenie dziewczynek

  Jednym z elementów propagandy #ideologiagender jest twierdzenie: "Dzieci nie są operowane! Nikt nie daje dzieciom hormonów!". Nieprawda!
  Tutaj: za zgodą matki dokonano amputacji piersi 14letniej dziewczynki. Matka chwali się wynikiem na zamkniętej grupie.

  #bekazlewactwa #4konserwy #konfederacja

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: FJXxJZ4XIAIX81n.jpg

  • poprzednie komentarze (34)

  •  

   @l-RAD-l: Ciekawe jakiego mindfucka będzie miała gdy okaże się, że z levelu easy przeszła na hard. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Moonastro: już za 10 lat reklamy typu: 9 na 10 psychologów poleca zmianę płci swoim pacjentom ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   Komentarz usunięty przez autora wpisu

   +: W...m, BotGirl +29 innych
  •  

   @Wedam: też się nie znam za dobrze, bo u niej do zmiany płci jednak nie doszło, chodziła tylko przez jakiś czas do psychologa i na tym się skończyło

  •  

   Po pierwsze nie krzywdź xD

  •  

   @twojmlodszybrat: oddają do utylizacji. Przyszycie komuś cudzej części ciała jest o wiele droższe i bardziej niebezpieczne niż użycie syntetyku.

   Poza tym organizm już zawsze próbowałby odrzucić przeszczep i biorca musiałby brać leki do końca życia.

  •  

   @Nester86: a co tu wywiad medyczny da? Skoro matka widac ze jebnieta w baniak

   +: J................m
  •  

   @l-RAD-l: Najwyżej się wyloguje z tego świata.

  •  

   @Moonastro a ty to wiesz bo ja znasz xD ty wyrok wydałeś na podstawie zdjęcie na portalu z śmiesznymi obrazkami. Uważasz że masz większą wiedzę od lekarza który się zgodził na ten zabieg? Nie sądzę...

  •  

   @l-RAD-l: ( ಠ_ಠ)(╯°□°)╯︵ ┻━┻

  •  

   @PanGerwazy: Z tego co wiem, to nie ma w Polsce legalnej ścieżki żeby przeprowadzić operację korekty płci u trans nastolatka (chociażby dlatego, że ciało nie skończyło się rozwijać), nawet z blokerami hormonów bywają czasem problemy, a hormony można od 17 roku życia przepisywać. Strzelam, że to jakiś nietypowy przypadek, bądź nie do końca legalnie prowadzony. Ogólnie to idzie: opinia seksuologa/psychologa (diagnostyka różnicowa), zgoda psychiatry, reszta lekarzy i badań (w tym endokrynolog), hormony, pozwanie rodziców żeby zmienić płeć prawnie (tu już raczej trzeba być pełnoletnim), operacja korekty płci (żeby zgadzała się z prawną). Z tym, że mastektomię można wykonać przed zmianą prawną. Po drodze jeszcze się wplątuje życie przez jakiś czas (jeśli dobrze pamiętam, rok) funkcjonując w płci docelowej. To nie jest (i nie powinno być) takie hop-siup jak się to gdzieniegdzie przedstawia.

  •  

   @l-RAD-l: Być może w części przypadków operacja pomoże takiej osobie, ale jak ktoś nie akceptuje siebie to tu jest potrzebna pomoc zupełnie innego rodzaju. Najgorsze że takie osoby pomocy psychologicznej nie dostaną bo byłaby to dyskryminacja.

  •  

   źródło: ei_1642590352158.jpg

  •  

   @l-RAD-l: sądzisz, że nie istnieje coś takiego jak transpłciowość? Sądzisz, że sam koncept jest wymyślony przez lewaków? Jeśli nie to czy znasz tą sprawę dokładnie i wiesz, że mama to chora lewaczka która bez rzetelnej diagnozy medycznej robi zabiegi dziecku?

  •  

   @l-RAD-l: następna stacja https://www.reddit.com/r/phallo/
   ostatnia stacja kremacja

   źródło: quote-you-may-live-to-see-man-made-horrors-beyond-your-comprehension-nikola-tesla-69-48-84.jpg

  •  

   @l-RAD-l: 14-latek nie może pracować (chyba), ohajtać się, uprawiać seksu i głosować w wyborach.

   Ale może sobie obciąć piersi, bo uważa, że reprezentuje płeć w której dalej nie może tak naprawdę uczestniczyć ze względu na wiek (z listy na górze: uprawianie seksu, małżeństwo itp. itd.).

   Tak naprawdę służy to seksualizacji dzieci, które powinny być po prostu dziećmi w tym wieku (no i uczyć się o swoim ciele, a nie na gwałt je zmieniać).

  •  

   @l-RAD-l: będzie magik, będzie magik, podejrzewam, że będzie magik za 2 lata

  •  

   @Nester86: Nie mowie o tym, matka ktora godzi sie na takie rzeczy ma bardzo skrzywiona psychikę, ale na pewno nie jest tego swiadoma jaka krzywdę wyrządza swojemu dziecku, przykre

  •  

   Pojebane, ale tak szczerze mówiąc, who cares? Przecież normals nie będzie sie wiązał z tym creepem. Napisałem to w tym młodzieńczym języku.

  •  

   @Moonastro skąd to wiesz? Znasz ja osobiście? Czy wyciągnąłeś wnioski na podstawie zdjęcia? Skąd wiesz że dziecko samo tego nie chciało byłeś tam rozmawiałeś z nimi?

  •  

   @ananasowy: xD no to niezły chłopski rozum, rozumiem, że polskie prawo dające prawa wyborcze 18 latkom, pozwalające kupić alkohol ludziom w tym samym wieku, dające odpowiedzialność karną ludziom po 17 r.ż. też jest pisane na chłopski rozum i wcale nie istnieje koleracja między wiekiem, a dojrzałością xD?

  •  

   @guest: polecam poczytanie a najlepiej porozmawianie z osoba po tranzycji, aby się w prosty i łatwy sposób - a także niewykluczający - zorientować, że jeśli ktoś w wieku 14 lat podejmuje taką decyzję, to nie dlatego, że dał sobie wmówić, że jest dziewczynką/chłopcem, tylko dlatego, że od lat bardzo źle się czuł w swoim ciele ze względu na różnice i osobowość. Taka operacja nie bardzo droga i nie robisz jej sobie ot tak po prostu, jak wycięcie stulejki.

  •  

   widzę mamy specjalistę w temacie.

   @zdjeciegipsu: zapłodni kobietę?

  •  

   Zlecieli się eksperci wykopowi i myślą, że wszystkie rozumy pozjadali XD.
   Gówno wiecie na temat transpłciowości i jej diagnozowaniu nie mówiąc już o tym co taka osoba czuje. Bez badań i pozytywnych opinii wielu lekarzy/specjalistów nie da się nic zdziałać. Poza tym, jak już @Nester86 wspomniał, znacie osobiście osobę? Przeprowadzaliście z nią wywiad, że możecie takie wnioski wysuwać?

  •  

   sądzisz, że nie istnieje coś takiego jak transpłciowość?

   @Kai: oczywiście, że istnieje. Tylko istnieje też moda na transpłciowość. I w ramach tej mody robi się idiotyzmy. Zastanów się - dziewczyna (osoba o kobiecej sylwetce), upodabnia się do faceta. Jakie są plusy takiej operacji? Bo minusów jest od groma. Jeszcze bym zrozumiał zamianę w odwrotną stronę - szybsza emerytura, mniej dźwigania, zwycięstwa w zawodach sportowych, wszędzie przywileje - ale w chłopa?

  •  

   @Nester86: Kurła chlopie zadajesz pytania jak gimbus xD 14 latka swiadoma zmiany plci xD wiesz o czym my w ogole tu piszemy? 14 latkowie bawia sie w pokemony a nie zmieniaja plec, nie znajac konsekwencji swoich decyzji,.chlopie

  •  

   @l-RAD-l To takie zjebane, że nie potrafimy pomoc osobom z dysforia płciową. Łatwiej jest pozwolić się im okaleczyć i wcisnąć hormony. Samą dysforię płciową usunięto z DSMu po protestach LGBT, a nie dzięki empirycznym dowodom. Każdy, dla kogo to jest nauka i postęp powinien się długo nad sobą zastanowić. Inne choroby leczy się dochodząc do źródła problemu, a nie według widzimisię pacjenta. Czekam na naukowy dowód, że transy rzeczywiście w środku są taką płcią, jaką się deklarują. Dosłownie nie ma takiego. Może są jakieś "badania", które z góry musiały już wygenerować pewien wynik, bo inaczej nie przeszłyby peer review. Dlatego śmieszy mnie, jak ktoś mówi że nauka jest za operacjami i HRT. Barbarzyństwo i krzywdzenie osób z traumami i parafiliami. Zapytajcie coraz szerszej grupy osób po detranzycji, dlaczego zdecydowały się na ten krok

  •  

   Jednym z elementów propagandy #ideologiagender jest twierdzenie: "Dzieci nie są operowane! Nikt nie daje dzieciom hormonów!"

   @l-RAD-l: łot? :D Wy już walczycie z własnymi hasłami normalnie :D

  •  

   @l-RAD-l: ale taka osoba i tak potencjalnie popełni samobójstwo, nie ważne czy będzie po korekcie czy przed. jeśli już, to taka operacja zmniejszy tylko szansę na to, że do tego dojdzie. przecież tłumiąc i udając kompletnie inną osobę przez kilkadziesiąt lat życia każdy dostałby pierdolca. oczywiście nie jestem za tym, żeby rodzice czy nastoletnie dzieci wybierali sobie płeć tak o, powinien być to efekt długich konsultacji z psychiatrą, psychologiem czy kimkolwiek zajmującym się takimi sprawami

  •  

   @l-RAD-l: Niech się umówią z ortopedą bo wydaje mi się, że ma hiperlordozę albo/i przodopochylenie miednicy.

  •  

   @l-RAD-l: Mam 2 takie osoby w znajomych na fb co sobie nie zrobiły tej operacji, bo wtedy to jeszcze nie było modne ani nawet dostępne i powiem ci lepiej żeby sobie tą operację robili niż cierpieli będąc pomiędzy.

  •  

   @l-RAD-l: to się chłopak dowie jak zajebiście być drobnym niskim mężczyzną o lekko piskliwym głosie, bez jakichkolwiek przywilejów, nie licząc na dobre traktowanie i pomoc innych.

   Jeszcze rozumiem tych którzy idą w drugą stronę, bo tam zawsze może być lepiej.

  •  

   @ananasowy @Pierorzek: Mam na myśli np przypadek Keiry Bell, która zmieniła płeć będąc nastolatką a teraz sądzi się z kliniką, jej prawnicy udowadniają że dzieci w tym wieku nie są w stanie ocenić długofalowych skutków takiej decyzji. Przecież jest dużo więcej takich przypadków tylko po prostu nie są tak medialne.

   Być może 21lat to za późno że względu na fizyczne zmiany w ciele, ale 14 lat to z kolei za wcześnie biorąc pod uwagę okres dojrzewania i fakt że mózg rozwija się do ok 25 roku życia. Na pewno 18 to absolutne minimum żeby móc świadomie podjąć taka decyzję.

   https://www.businessinsider.com/age-brain-matures-at-everything-2017-11

  •  

   @qracao: Ten sam przypadek albo podobny.

   źródło: aPZMgBK_460swp.png

  •  

   @Wedam: czy ten sam psycholog czy tam klinika, wezma odpowiedzialność za to, że ten 14-latek po okresie dojrzewania, np. w wieku 19 lat stwierdzi, że chce być jednak kobieta? Po tylu operacjach i hormonach moze sie to okazac niemozliwe, co doprowadzi do gorszego spustoszenia w psychice.
   No chyba raczej nie.

   W 14 lat ludzie maja nasrane w bani. Niech ma chociaz te 18-lat, a najlepiej robi to za własne pieniadze po 26 roku życia (mózg rozwija się do ok 25 roku życia), będac w pełni władz umysłowych.

   Zreszta co to za "przeobrażenie" w chłopca przez obcięcie piersi? Teraz będzie szprycowana testosteronem aby mieć zarost? O ile w druga strone ponoć penisa można w wagine przekształcić to już z waginy penisa nie ulepisz.

  •  

   @l-RAD-l: Kurwa rozumie jeszcze chłopów co zmieniają się na dziewczynę bo mają z tego same korzyści, ale co zyskuje kobieta zmieniając się w chłopa? Wyższy wiek emerytalny? Musi więcej dzwigać na magazynie? Nie przyznają jej opieki nad dziećmi ani alimentów? Znalezienie drugiej połówki spada do zera? Dalej pewnie musi sikać na siedząco?

  •  

   @Moonastro nie mierz wszystkich swoją miarką.

   Podważasz decyzję lekarza prowadzącego? Jakie ku temu masz argumenty?

   +: Bemiko
  •  

   @l-RAD-l
   Nie jestem pewny ale czy ona nie publikuje zdjęcia nagiej nieletniej dziewczyny.?...

  •  
   W...m

   +3

   wezma odpowiedzialność za to, że ten 14-latek po okresie dojrzewania, np. w wieku 19 lat stwierdzi, że chce być jednak kobieta?

   @SpasticInk: a co jeśli klinika medyczna, w czasie operacji plastycznej pacjent umrze. No zdarza się. Czy to ma spowodować zakaz operacji plastycznych? I dzieci też takie operacje mają, np. po wypadkach lub gdy mają jakieś wady.

  •  

   @Moonastro podobrazaj mnie jeszcze jak ci będzie lepiej.

  •  

   @ananasowy: @Volki: @Wedam: psycholog to tam se moze.

   Przeciez mozg sie rozwija jakos do 24, a nawet do 30rż. Gowniakowi 14lvl jeszcze dwa razy moze sie pozmieniać i statystyki nie kłamią, z dużym prawdopodobieństwem zaliczy sznur.

  •  

   @l-RAD-l: a ja mam bekę ludzie to j*ebane małpy w swetrach jednak XD

  •  

   @l-RAD-l: Nie pomyślałeś, że przyczyna operacji i podawania hormonów może być inna niż widzimisię matki? Poczytaj sobie o zaburzeniach rozwoju płci pod względem genetycznym i endokrynologicznym, może przestaniesz wrzucać takie posty nie znając przyczyny.

  •  

   @KondProsty a czy to coś dziwnego? Wpisz w google to wyskoczy ci masa zdjęć nagich dzieci w kontekście biologicznym i medycznym. Jeśli doszukujesz sie tutaj podtekstu sexualnego to z tobą jest coś nie tak.

  •  

   @s3mpaaj: nie znam się za dobrze, nie znam się praktycznie wcale, ale z tego co słyszałem od jednej dziewczyny, to operacyjna korekcja płci wymaga zgody psychiatry.
   @Wedam: jak by to był jakiś problem ta zgoda
   ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   +: Vort
  •  

   @l-RAD-l: jeśli psycholog stwierdził że faktycznie tej osobie będzie lepiej jako mężczyźnie niż kobiecie, bo tak wynika z jej osobowości czy innych cech, to chyba dobrze że jak najszybciej zaczęto korekcję płci. W wieku 15 lat hormony jeszcze tak mocno nie zmieniły organizmu, więc na ulicy taka osoba będzie nierozpoznawalna jeśli chodzi o płeć.

   "Dzieci nie są operowane! Nikt nie daje dzieciom hormonów!"

   @l-RAD-l: kto tak mówi, jeśli są zalecenia to tak się robi.

   @Wedam: takimi zaleceniami to se można buty wypchać wobec osoby w wieku 14 lat. Psychologia to nie jest dziedzina, w której robisz prześwietlenie czy badanie krwi i masz dużą skuteczność właściwej diagnozy. Jeśli ten psycholog to zlewaczała Julka, tym bardziej diagnoza jest na pewno nie podyktowana ideologicznie.

   Dziewczyna poddana operacji pewno ma problemy z zaakceptowaniem siebie i zmian spowodowanych dojrzewaniem. Tym bardziej jeśli:
   - nasłuchała się jak to "uciśnione" są kobiety w "patriarchacie"
   - starzy poświęcali jej za mało uwagi
   - rówieśnicy ją odrzucają bo odstaje od grupki kolezaneczek
   - zobaczyła porno i jak brutalnie traktowane są w nim kobiety, sądzi że to właśnie ją czeka jako kobietę
   - naoglądała się wyretuszowanych insta szlaufów i ma kompleksy

   Czyli normalne problemy nastolatek, które czasem powodują skłonności do auto-agresji, m.in. cięcie się, anoreksja albo dziś ucięcie sobie cyców i zniszczenie życia.

   Różnica taka, że nastolatki, która wygląda jak z Oświęcimia ale "identyfikuje się jako gruba" (czyt. cierpi na anoreksję) nikt nie utwierdza w chorobie i nie wspomaga jej w ucinaniu kalorii. Zaś w ucinaniu cycków od razu mamuśka ze spranym beretem i zlewaczała psycho loszka, która zamiast pracować nad samoakceptacją pacjentki, już owszem tak.

   I nie mówię, że nie jest możliwy bardzo rzadki przypadek dysmorfii płciowej. Tylko, że w wieku 14 lat, w trakcie dojrzewania oraz nim ukształtuje się psychika, to jest bardzo ryzykowna i niepewna diagnoza. Ogromnie większa szansa jest, że dziewczyna by normalnie wyrosła i zaakceptowała siebie. Ewentualnie była bardziej "męską" babka w typie chłopczycy albo nawet lesbijką. Przecież homoseksualistów nakłaniać do konwersji to faszyzm, no chyba że konwersji płci tak aby byli tym sposobem "hetero", to wtedy już nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Co lepiej, zrobić później w wieku 20± i przez to z trochę gorszym skutkiem konwersję płci w późniejszym wieku gdy już jest pewność, że to dysmorfia płciowa, dla baaardzo nielicznej grupy pacjentów dotkniętych taką przypadłością. Czy też ucinać cycki co drugiej nastolatce, która ma problemy z samoakceptacją w okresie dojrzewania i pod wpływem koleżaneczek chce zmienić swój gender bo to teraz lans do popularności, zaś z internetu wie jak ściemniać aby zlewaczałe psycholoszki potwierdziły z przyklaskiem "diagnozę". Następnie zaś po kilku latach większość z nich się obudzi z ręką w nocniku, zdając sobie sprawę, że zniszczyły sobie zdrowie i życie (możliwość na normalny związek i po hormonach również zazwyczaj na dzieci).

   Samo to, że ktoś się tasuje w necie do takiej akcji dokonanej na swoim dziecku, pokazuje że mamy do czynienia z chorą fascynacją. Nie jest to zatem normalna sytuacja, zaś wiele wskazuje na to, że dorośli popchnęli dziewczynę do takiego kroku. Inaczej by się tym nie jarali debile, bo nie ma czym. Nawet poprawnie zdiagnozowaną, osobę po takiej terapii czeka niełatwe życie i problemy zdrowotne.

   źródło: comment_1642583695AkAfKZU9JGu9W5pP5fuPjH.jpg

  •  

   @l-RAD-l: chorzy rodzice, takim ludziom powinno się z automatu odbierać prawa rodzicielskie i zamykać w zakładach specjalnych.

  •  

   @l-RAD-l: @Atreyu: @guest: Ej, a może jest tak, że religia katolicka to jest bakteria, ale taka umiarkowana, a lewactwo to taka zajadła wyniszczająca bakteria.
   I jak jest w kraju katolicyzm, to tak jakby umiarkowana bakteria zajmuje miejsce, i nie daje miejsca na te zajadłe bakterie?
   Nie ma co marzyć o powierzchni wolnej od bakterii, bo to nie potrwa za długi, i tak coś tą powierzchnię szybko zajmie - najczęściej jakieś losowe totalne gówno - jak np. lewactwo.

  •  

   @Nieszkodnik: jasne, że jest moda i są dziwni ludzie, którzy krzywdzą swoje dzieci, nie wykluczam tego. Natomiast uważam też, że są przypadki gdzie zmiana płci u dziecka jest medycznie uzasadniona. Tego konkretnego przypadku nie znam więcej nie będę oceniał. Natomiast obserwuję z prawej strony społeczności tego portalu wypieranie w ogóle faktu, że taka operacja jest czymś normalnym w sytuacji zaburzeń płci, które jak sam przyznałeś istnieją.

  •  

   @l-RAD-l: lekarze którzy dokonują takich operacji to prawdziwi skurwiele których się powinno zamykać. Dla hajsu robią taką zbrodnie.

   Rozumiem jeszcze jak człowiek dorosły, ale kurwa mać 14 lat? W tym wieku to ja w GTA Vice City grałem a rok później pierwszy raz konia zwaliłem, za kolejne 6 lat pierwszy raz dopiero ruchałem a przez ten czas jeździłem na rowerze, uczyłem się nowych rzeczy, poznawałem moją pasję która obecnie jest moją pracą itd.

   Z biegiem lat stwierdzam, że moje poważne i świadome decyzje zacząłem podejmować po 27 rokiem życia, kiedy już mnie troche życie doświadczyło i zacząłem kumać jak ten świat wygląda.
   Ale nie wyobrażam sobie w wieku 14 lat podejmować tak ważną decyzję jak zmiana płci, przecież ludzie w wieku 14 lat mają siano w głowie i ich decyzje opierają się w 100% (!!!!) na decyzjach rodziców.

   Lekarzy i rodziców do więzienia.

  •  

   Psychologia i nauka wybierz jedno xD

   Jak psychiatra będzie ultra lewakiem to powie że zajebisty pomysł, jak ultra prawakiem to powie że chujowy pomysł. A że na psychologię brną głównie młode dziewczyny o zdefiniowanych upodobaniach typu netflix and chill to finał jest każdemu znany. A potem.

   źródło: ei_1642597746595.jpg

  •  
   o.....k

   +6

   jak wiadomo religia to zło bo indoktrynuje dzieci.
   Ale obcięcie cycków 14 latce i wmówienie jej że jest chłopakiem jest jak najbardziej w porządku.


   @guest: Kurwa, to jest tak złota myśl że zaraz oprawię ją w jakąś ramkę.

  •  

   Komentarz usunięty przez autora wpisu

  •  

   @Wedam jak byłem mały to różne głupoty miałem w głowie, na szczęście bez czynów i wspomagania postępowych matek

  •  

   amtutacja łechtaczek u dzikusów

   @paczelok: mądrzejsza o tym nie wspominać, to wcale niepodobna, to niedobra jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   samobój przed trzydziestką

   wina prawaków/faszystów/społeczeństwa/wszystkich tylko nie ich

   @Atreyu: Przecież to prawda. Zresztą sam ten wpis to udowadnia.

  •  

   @l-RAD-l: to nie jest Ameryka że wchodzisz do lekarza mówisz "proszę hormony i operacje od razu najlepiej" i ci robią od ręki, w Polsce trzeba odbyć w chuj wizyt u lekarza żeby dostać papiery więc nie wiem czemu to traktujecie jako "decyzję z dnia na dzień". Plus jakby chuj to kogo obchodzi. Załóżmy, że ten człowiek spiedoli sobie życie w taki sposób, i co z tego? Jakby nikogo poza nim to nie dotyczy więc po się oburzać.

  •  

   Natomiast obserwuję z prawej strony społeczności tego portalu wypieranie w ogóle faktu, że taka operacja jest czymś normalnym w sytuacji zaburzeń płci, które jak sam przyznałeś istnieją.

   @Kai: jeśli ktoś uważa się za Napoleona, a ma 198 cm wzrostu, to nie ucinają mu nóg, żeby wzrostem pasował do oryginału. Chyba lepiej znaleźć przełącznik w mózgu, niż kaleczyć ciało. I założę się, że w większości jest to wpływ wychowania przez toksyczne matki, co to chciały mieć zawsze córkę/syna, a natura zdecydowała inaczej. Więc nawet podświadomie wpływają na swoje dziecko, by je dopasować do swoich oczekiwań.

  •  

   @Wedam: Tak jakby psychologia była prawdziwą nauką i miała jakieś przyzwoite metody badawcze. Skrzywdzili dziecko na podstawie opinii przygłupa po pseudostudiach, a progresywne owce klaszczą uszami z zachwytu.

  •  

   a skąd sugerujesz, że ktoś jej wmówił, że jest chłopakiem, a nie, że sama do tego doszła?

   @zdjeciegipsu: bo jest zbyt głupi na samodzielne przemyślenia, wszystko co wie o świecie, ktoś mu powiedział. Dlatego jest prawakiem.

  •  

   @guest: ale wiesz że tego się nie da wmówić, nie pierdol że gdyby matka mocno chciała to by Ci wmówiła że jesteś niebieskim paskiem xD

  •  

   Jednym z elementów propagandy #ideologiagender jest twierdzenie: "Dzieci nie są operowane! Nikt nie daje dzieciom hormonów!". Nieprawda!

   @l-RAD-l: A kto tak twierdzi? Bo ja spotkałem się z tym że nikt nie robi tego na siłę.

   Tutaj: za zgodą matki dokonano amputacji piersi 14letniej dziewczynki. Matka chwali się wynikiem na zamkniętej grupie.

   @l-RAD-l: A o tym że jest to dziewczynka na 100% świadczą o tym gruczoły mlekowe tak? A wiesz że są na tym świecie naturalnie poczęte i wychowane bez hormonów osoby z cyckami i penisem które mogą nawet wyglądać na pierwszy rzut oka jak piękna kobieta?

   Właśnie dla takich osób są operacje plastyczne, hormony itd. Dla tych którzy wyglądają jak kobieta/mężczyzna ale ich genitalia są inne. Tak jest w tej sytuacji, czy jest inaczej?

   Nie jest i nigdy nie będzie.

   @Porton: A co jeśli ta "dziewczynka" według niektórych... ma penisa?

  •  

   @l-RAD-l: Obcinanie lechtaczek dziewczynkom w Afryce jest zle, ale obcinanie piersi dziewczynkom w Europie jest ok. Dramat.

  •  

   @barnejflinston: ale ja jestem niebieskim paskiem. (╥﹏╥)

  •  

   korekcję płci

   @Wedam Korekcje gatunków też można zrobić? Bo ja chciałbym być takim gepardem na przykład.

   Niech się szprycują hormonami, wycinają sobie co chcą, mnie tym nie krzywdzą Facet chcę wyglądać jak kobieta lub odwrotnie - nie mam do tego żadnego problemu.

   Ale do chuja pana, nie używajcie takich debilnych określeń jak "korekcja płci" XDDD

  •  

   Lekarza który dokonał bezpodstawnej amputacji na dziecku powinien stracic prawo do wykonywania zawodu a matka do psychiatryka na leczenie ! Jesli dziecko ma jakies zaburzenia powinno sie go wspierac psychicznie, a nie krzywdzic fizycznie. To jest decyzja na cale zycie dlaczego tacy ludzie nie moga zaczekac az dziecko dojzeje po co ten pospiech.

  •  

   @l-RAD-l: oczyiwsice gratulacje od degenratow ktorzy juz zacieraja raczki

  •  

   @Nieszkodnik: xD, No to nie rozumiesz totalnie o co chodzi w transach jeśli za argument podajesz wiek emerytalny, człowieku 0.o

  •  

   @HeadH: jeszcze tam po drodze jest psychiatra i od chuja papierów, ale wg prawaka wystarczy jedna sesja z lewackim psychologiem po kursie żeby zrobić operacje 14 letniemu człowiekowi. Kurwa jaki wy macie prosty świat, masakra.

  •  

   jeśli psycholog stwierdził że faktycznie tej osobie będzie lepiej jako mężczyźnie niż kobiecie, bo tak wynika z jej osobowości czy innych cech, to chyba dobrze że jak najszybciej zaczęto korekcję płci.

   @Wedam: chcesz mi powiedzieć, że wystarczy obciąć cycki czyli poważnie się oszpecić aby stać się mężczyzną? Nie! Osoba trans nigdy nie będzie mężczyzną/kobietą. Całe życie będzie przyjmować hormony, narządy płciowe nigdy nie będą spełniały swojej roli. Tak na prawdę te osoby stają się jeszcze bardziej nie szczęśliwe bo być może oni by bardzo chcieli, inni dają im nadzieję w postaci operacji a one nigdy nie zostaną tym kim chcą. Dlatego pewnie jest tyle samobójstw. Leczyć to się powinno głowę a nie ucinać części ciała.

  •  
   W...m

   0

   Korekcje gatunków też można zrobić?

   @XIONC_CI_MORDE_LIZAL: raczej wątpię. Z korektą płci można normalnie żyć, z korektą gatunku nie. Zresztą, jak czujesz się gepardem, to lekarz da ci leki i się poprawi. Jak czujesz się kobietą a jesteś mężczyzną, to raczej wątpię.

   To jest decyzja na cale zycie dlaczego tacy ludzie nie moga zaczekac az dziecko dojzeje po co ten pospiech.

   @Jarzynazzielonejwyspy: jak dziecko dojrzeje, nabierze specyficznych cech, danej płci i żadne operacje tego nie usuną, bo czy komuś się podoba czy nie, mężczyźni i kobiety różnią się biologicznie. A transpłciowa kobieta, jest biologicznie mężczyzną. Szybsza korekta powoduje, że dla zwykłej osoby jej wygląd będzie nieodróżnialny. Pewnie, wolałbym, żeby ludzie dokonywali takich zabiegów w wieku 21 lat żeby byli pewni itd. ale niestety w Europie zachodniej nawet jest spory poziom transofobii. Ludzie są atakowani i obrażani. Niewykrywalna korekta pozwoli im się po prostu wpasować w społeczeństwo i być niewidocznymi.

  •  

   to nie jest Ameryka że wchodzisz do lekarza mówisz "proszę hormony i operacje od razu najlepiej" i ci robią od ręki, w Polsce trzeba odbyć w chuj wizyt u lekarza żeby dostać papiery więc nie wiem czemu to traktujecie jako "decyzję z dnia na dzień". Plus jakby chuj to kogo obchodzi. Załóżmy, że ten człowiek spiedoli sobie życie w taki sposób, i co z tego? Jakby nikogo poza nim to nie dotyczy więc po się oburzać.

   @karuzelpl: powiedz to ludziom chodzącym do psychologa po "papiery" aby coś załatwić. Sam takie papiery załatwiałem i psycholog ani nie drgnął jak mu dyktowałem co ma wpisać w zaświadczeniu.

  •  

   @l-RAD-l: dwa posty niżej znalazłem mema, który wrzucił @ilem (sorry kradnę)

   źródło: cut.jpg

  •  

   @l-RAD-l my chcemy się tylko odwiedzać w szpitalach....

  •  
   W...m

   +1

   aby stać się mężczyzną?

   @ethics: aby nie było różnicy bez dogłębnych oględzin. To dużo, bo dla ludzi spotykanych dla ulicy będziesz po prostu mężczyzną.

   nie będą spełniały swojej roli.

   @ethics: widziałem ostatnio statystyki ile osób w Polsce chce posiadać dzieci. No to większości osób w pl, ta funkcja narządów nie jest do niczego potrzebna.

   Całe życie będzie przyjmować hormony

   @ethics: nie da się ukryć, całe życie trzeba przyjmować leki. Tak to już jest z chorobami czy zaburzeniami (bo tak, jeśli ktoś nie czuje się swojej biologicznej płci to nie jest w pełni zdrowy)

   Leczyć to się powinno głowę

   @ethics: z tych badań i statystyk które ja znam, to leczenie głosy nie pomaga. Jak ktoś czuje się kobietą (nie że mu się ubzdurało, bo może i jest taka moda, nie wiem, dlatego powinna być potrzebna zgoda psychiatry), to najlepiej dla jego komfortu psychicznego zrobić korektę płci. Wtedy jego zdrowie psychiczne jest najlepsze. Jeśli ta osoba zostanie zaakceptowana przez społeczeństwo (a im bardziej kobiecy wygląd tym łatwiej, więc należy zrobić to jak najszybciej oraz część społeczeństwa którzy chcą atakować takich ludzi albo prośbą albo groźbą przekonać żeby zamknęli mordę) to najpewniej będzie w nim normalnie funkcjonowała (no chociaż dzieci biologicznych mieć nie będzie).

  •  

   Jaką psycholog ma pewność, że to jest "TO". że ten czternastolatek NA PEWNO chce zmienić płeć? Były prowadzone w tym kierunku jakieś badania, wiemy jak takie dziecko rozwija się, jak funkcjonuje w mając 30, 40 czy 50 lat? Czy współczesna psychologia zna odpowiedzi na te pytania? Obecnie wydaje mi się, że zmiana płci w tak młodym wieku to jest niestety eksperyment jeśli nie ma na ten temat dobrych badań i psychologowie zgadują wg swoich preferencji. Psycholog nie jest aflą i omegą, nie może przewidzieć pewnych rzeczy jeśli ktoś wcześniej tego nie sprawdził

  •  

   "Dzieci nie są operowane! Nikt nie daje dzieciom hormonów!".

   @l-RAD-l: Już na etapie tworzenia chochoła udowodniłeś, że nie masz zielonego pojęcia o tranzycji. Nie odróżniasz hormonów od blokerów, a to i tak pikuś z twoim największym problemem, czyli niską inteligencją i nikłą wiedzą.

  •  

   @barnejflinston: Nie jestem prawakiem, za to mam na codzień w pracy do czynienia z psychologami i psychiatrami, takiej bandy indolentnych buców nie ma w żadnej innej grupie zawodowej. Ci ludzie przez połowę czasu przeczą sami sobie.

  •  

   @l-RAD-l: ja pierdole, przecież to wiek dojrzewania gdzie się kurwa buntuje przeciw wszystkiemu, hormony buzują człowiek nie wie czego naprawdę chce, jakby matce powiedziała że chce tatuaż na czole to też by jej zrobiła?

  •  

   @Logytaze: Widzę, że jesteś zwolennikiem odcinania młodym dziewczynom piersi.
   Jakże postępowo

  •  

   Komentarz usunięty przez autora wpisu

  •  

   następna stacja https://www.reddit.com/r/phallo/
   ostatnia stacja kremacja


   @hans211: ojezu, świetny jest ten subreddit. Najlepszy ten parówko-siurek z pompką ukrytą w jajku xD

  •  
   J............i via iOS

   +2

   jeśli psycholog

   @Wedam: i tu jest poziom waszej wiedzy zawarty. Od kiedy psycholog może coś stwierdzić? Bo lekarzem nie jest żeby podejmować podobne decyzje. Psychiatra to co innego.

   lepiej jako mężczyźnie niż kobiecie

   Skąd 14-latka może wiedzieć czy będzie jej lepiej jako kobiecie lub mężczyźnie? Jakieś wróżby z fusów?

  •  

   nie obchodzi mnie to, dziecko to własność rodziców
   niech się cieszy, że mamy lewacki rynek, bo w prawdziwie wolnym rynku by zostało sprzedane

   źródło: pliki.ptwp.pl

  •  

   @l-RAD-l: A lewactwo jak zwykle swoje.. dla lewaków już nie ma ratunku.

   +: Wszystko_albo_nic, J................m +1 inny
  •  

   @l-RAD-l Szkoda dzieciaka w chuj.

   +: Wszystko_albo_nic, J................m
  •  

   @Wedam: typowy lewak jest typowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   +: Wszystko_albo_nic, J................m +1 inny
  •  

   @l-RAD-l: najlepiej by było jakby koledzy ze szkoły go zgnebili i by się powiesił. Potem wszyscy mogą iść do kościoła i zagłosować na PiS, tak pan Jezus powiedział ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Wedam: wyobrazasz sobie, ze pewnego dnia jako nastolatek mowisz, ze nie chcesz byc chlopakiem i idziesz do psychologa. On popatrzy na ciebie, chwile porozmawia i podpisuje pozwolenie na uciecie twojego penisa.
   Czy jako dorosly czlowiek polegal bys na opinii czlowieka, ktory w zaden sposob nie poniesie konsekwencji na podjecie decyzji, czy bedziesz facetem, czy nie? Czy nie chcialbys jednak jako dorosly czlowiek uslyszec i dostac informacje od lekarza na jakie ewentualne skutki uboczne sie narazasz, Jak to moze wplynac na twoje dalsze zycie?
   Ze tak naprawde niegdy nie bedziesz prawdziwa kobieta, po ucieciu penisa, bo lekarze nie stworza ci macicy, nie bedziesz mial okresu ani nie urodzisz dzieci?
   To jest kolejny plus dla klinik oferujacych tego typu operacje

  •  

   @l-RAD-l: Czyli miałem jednak rację że synonim słowa lewak to debil

  •  

   @guest: Namawianie do chodzenia do kościoła, żeby zjadł wafelka, posłuchał czytania o dobrym człowieku > mówienie mu że ma inną płeć niż w rzeczywistości bo tak go społeczeństwo widzi i popieranie obcięcia piersi i dorobienia qtasa

  •  

   No to nie rozumiesz totalnie o co chodzi w transach jeśli za argument podajesz wiek emerytalny, człowieku 0.o

   @barnejflinston: poważnie? Już były sprawy pięćdziesięciokilkulatków, którzy zmieniali płeć, żeby iść na emeryturę w wieku lat 60, a nie 65 lat :-)

  •  
   W...m

   0

   idziesz do psychologa

   @Wszystko_albo_nic: on mówi że ok, następnie psychiatra wydaje ostateczną decyzję.

   ani nie urodzisz dzieci?

   @Wszystko_albo_nic: jprdl, wiesz o tym że większość ludzi obecnie nie chce mieć dzieci?

  •  

   @l-RAD-l: 14 lat? Ja pierdole to jest kryminał

   +: Wszystko_albo_nic, J................m
  •  

   Komentarz usunięty przez autora wpisu

   +: W...m, Nester86 +2 innych
  •  

   @Wedam: polecam zatem piosenke, mam nadzieje ze znasz angielski: Clownfish
   They’ll label this a Hate Crime Blueprint

   They’ll say: “This is what happened with the gay rights movement!”

   We’ve been captured by fake hype

   This is not what happened with gay rights

   For starters: being gay was a criminal offence

   which might lead to lobotomy or prison

   Trans activism finds itself in

   Precisely the opposite position?

   Yep! Backed by the pharmaceutical industry

   Backed by NGOs and global Tech firms

   Backed by a swathe of clod-brained politicians

   With their megaphones on social networks

   Backed by journalists, celebrities, and influencers

   whose commands would prove to be crucial

   To hoodwink the gullible herds

   And have them stamp their hooves in approval

   Gays faced threats of clerical damnation

   Trans activism gets corporate sponsorship

   Gays sought an end to chemical castration

   Trans activists call – for the opposite

   Yep, they sell it as “medical salvation”

   And actively campaign for chemical castration

   For the ‘right’ to give triptorelin to kids

   “What’s triptorelin?” Triptorelin is:

   The gender cleanser

   The exact same drug used to chemically castrate – sex offenders

   “What?!” Yep, inexcusably:

   They’ve been giving it to kids to suppress puberty

   “We’re saving these kids!

   Helping them get in tune with their true self!”

   This is delusion, but hey

   It’s a great way for pharmaceutical companies to accrue wealth

   -

   CHORUS.

   But what about clownfish?

   Human beings aren’t clownfish

   But clownfish can change sex...

   And human beings aren’t clownfish

   You’re a bigot, and you’re clownish

   In that outfit, and that clown wig

   An announcement – I know you doubt this:

   But human beings aren’t clownfish

  •  

   @Wedam: nie wiem ile masz lat, ale KAZDY chce miec prawo wyboru. W tym caly ambaras, ze mozesz dokonac wyboru, czy chcesz miec dzieci, czy nie. Gdy zostaniesz niby kobieta, to nie masz WYBORU, bo dzieci miec NIE MOZESZ

  •  
   W...m

   0

   @Wszystko_albo_nic: to sobie adoptuje. Naprawdę są setki tysięcy osób, które są bezpłodne i żyją

  •  

   @Wedam:

   Szybsza korekta powoduje, że dla zwykłej osoby jej wygląd będzie nieodróżnialny. Pewnie, wolałbym, żeby ludzie dokonywali takich zabiegów w wieku 21 lat żeby byli pewni itd. ale niestety w Europie zachodniej nawet jest spory poziom transofobii.

   A co z tymi którzy po paru latach dojdą do wniosku że to był zły pomysł?

   @l-RAD-l: i operacje gdzie tej 14 latce zrobili?

  •  

   @Wedam: sobie adoptujesz? No, to super. Dzieci z Afryki juz czekaja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @guest: Nikt nikomu nic nie wmawia co najwyżej że może być kimś kim się czują. Prawaki jak zwykle uwielbiają mącić i szczuć.Geje źli, osoby trans też, emigranci beee ale ksiądz gwałci dziecko a spoko luz zdarza się. A potem sie dziwą że lewica tak agresywna, jak się kogoś szczuje latami takie efekty. Dajcie w końcu tym ludziom spokój i zajmijcie się swoimi sprawami.

  •  
   W...m

   0

   @Wszystko_albo_nic: no czekają. Adopcje zagraniczne w Polsce powinny być zachęcane przez państwo. Przy naszej demografii.

  •  

   @PiersiowkaPelnaZiol: wlasnie chcemy uchornic nasz dzieci bez takimi zjebami jak wy i nizej wymienieni

  •  

   @Wedam: daj przyklad i adoptuj, inaczej nie uwierze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mozesz tez kupic

  •  

   trzeba ufać matce bo matka jest najmądrzejsza i nie podąża za chwilową modą

   źródło: comment_1638182228TyjZKAFf9nRLjFy9O7xJTy.jpg

   +: J................m, kerialis
  •  

   wyobrazasz sobie, ze pewnego dnia jako nastolatek mowisz, ze nie chcesz byc chlopakiem i idziesz do psychologa. On popatrzy na ciebie, chwile porozmawia i podpisuje pozwolenie na uciecie twojego penisa.
   Czy jako dorosly czlowiek polegal bys na opinii czlowieka, ktory w zaden sposob nie poniesie konsekwencji na podjecie decyzji, czy bedziesz facetem, czy nie?


   @Wszystko_albo_nic:

   psycholog - różne badania, testy osobowości, wywiad
   psychiatra - opinia, wywiad
   neurolog - rezonans/rtg czaszki + wywiad/badanie i wykluczenie innych chorób (np. guz mózgu)
   seksuolog - ostateczna decyzja -> podjęcie leczenia czy nie

   Dodatkowo w całym okresie zalecana jest terapia psychologiczna ~2x w tygodniu.

   Naprawdę uważasz, że zmiana płci w Polsce to taka prosta sprawa, idziesz do psychologa i ten od razu ci daje receptę na ucięcie piersi/penisa? xD To jest bardzo długa droga i wymaga sprawdzenia wielu rzeczy. Oczywiście, da się zrobić szybciej, coś "pozałatwiać", ale w tym wypadku tego nie wiemy, więc skąd ten hejt do fiksa?

  •  

   @l-RAD-l: przemianę z baby w chłopa szanuje, tylko żeby potem nie płakał, jak zobaczy jak traktowani są mężczyźni, a jak p0lki.

   +: pi3tk
  •  

   @Unique-Suggestion: naprawde uwazasz, ze nalezy to zrobic czternastoletniemu dziecku?
   Ale nie sadze zebys mial/miala dzieci, a jesli juz, to wspolczuje, ze uwazasz takie operacje w takim wieku za normalne.
   Tak i w zadnym kraju nie powinno to byc latwe do przeprowadzenia dla ludzi w wieku nastoletnim.

  •  

   @Wszystko_albo_nic: i czego mnie obrażasz? Sęk w tym że ja nie mówię innym jak mają żyć i kim mają być. Jeśli myślisz że zmiana płci to jest pójście do rodzinnego i przyklepanie terapii w ciągu 15 minutowej wizyty to nie wiem kto jest zjebem XD.

   Cały świat podchodzi do tego naukowo a tacy jak ty patrzą przez pryzmat starego testamentu i tu jest problem.

   Pozdro i nie oczekuj jakiejś dyskusji większej bo i tak nie ma sensu x tobą gadać kolego.

  •  

   Ja rozumiem, że "moda", że skąd tak tych ludzi dużo nagle. Ale wiecie co? Ci ludzie zawsze istnieli, wcześniej możliwości leczenia były gorsze, mniej skuteczne, dodatkowo transfobiczne zachowania, które sobą w większości prezentujecie były dawniej jeszcze popularniejsze. Wszystko to prowadziło do ukrywania się tych ludzi, usuwania w cień bądź do innych gorszych rzeczy.

  •  

   @PiersiowkaPelnaZiol: ale niestety to ty zaczales. Nie bedzie dyskusji, bo na bezsensowne okaleczenie dzieci nie ma zgody.

   +: Vort
  •  

   Jestem za tym, żeby takie decyzje można było podejmować dopiero w wieku 21 lat. Gdy człowiek jest już w miarę dorosły. Przecież 14 lat to okres dojrzewania, takiemu dziecku to się jeszcze może kilka razy pozmieniać, a co jak dorośnie i uzna że jednak czuje się kobietą? Przecież dla kobiety brak piersi to prawdziwa trauma.
   @qracao: oczywiście że jej się zmieni, nastolatki nie akceptują swojego ciała gdy zaczynają dojrzewać, mają niską samoocenę, nie akceptują że będą miały okres itd. kiedyś popularna była anoreksja i samookaleczanie a teraz cudaczne zaimki i zmiana płci czyli marnowanie sobie życia na koszt podatnika

  •  

   @Wszystko_albo_nic: Nie rób fikołków. Nigdzie nie odniosłam się do wieku. Jeśli odpowiednie osoby stwierdziły, że jest to dobra droga, to nic mi do tego. To nie moja sprawa.

  •  

   @l-RAD-l: Współczuję traumy temu dziecku w dorosłości.

  •  

   @Unique-Suggestion: sluchaj, bo widze, ze masz bol dupy o stary testament and etc. Juz widze wielka postepowosc, bo nie wierzysz w dziadka na chmurce, ale nie szkodzi.
   Nie, nie mam zamiaru popierac szalenstwa wszedzie wciaskajacego sie ruchu trans. Stare i cwane lisy tylko zmieniaja plec z dnia na dzien i bez okaleczania sie, ale dzieciom piora mozgi. Wynik jest wlasnie taki jak u tego dziecka.
   NIE MA odpowiednich osob, zeby stwierdzic, ze DZZIECKO moze dokonac samookaleczenia. I nie chrzan wiecej o jakichs transfobiach, gdy chodzi o zdrowie i zycie DZIECI

   +: Vort
  •  

   @qracao: właśnie dlatego w tym procesie biorą udział rodzice i psychiatrzy by ocenić sytuację.

   Dziecko nie jest też w stanie w wieku 15lat wiedzieć jaki zawód chce wybrać a w przypadku wielu ścieżek rozwoju (modeling, medycyna, prawo, astronauta) musi to zrobić.

   Tak samo 8letnie dziecko nie chce zostać sportowcem ani nie ma zapału zostać sportowcem. Ale jeśli ma mieć na to szanse, to już wtedy musi regularnie i bardzo ciężko trenować.

   Tak to wygląda w życiu, że nie zawsze można poczekać i nie zawsze ma się pewność. Mimo wszystko lepiej spróbować i mieć do siebie pretensje, że się położyło sprawę niż żałować, że się nie próbowało a mogło.

  •  

   @Wszystko_albo_nic: Typie XD ja się o żadnym Starym Testamencie nie wypowiadam XDDDD Podaj mi namiary na dealera.

   Kochany, jasne są osoby, które robią krzywdy swoim dzieciom, nie neguję tego. W tym jednak wypadku nic nie wiemy o tym co to dziecko czuło ani jak się zachowywało. Tak naprawdę nie wiemy nic, poza kilkoma zdjęciami a ty dorabiasz sobie do tego jakąś teorię i wyprowadzasz krucjatę na obcych ludzi, nie znając w ogóle kontekstu.

   Co do samej transpłciowości istnieje wiele badań i publikacji naukowych. Jeśli wszystko zostało wykonane zgodnie ze sztuką, nie widzę tutaj problemów. Wczesna tranzycja jest szansą na bezpieczne życie - odpowiedni rozwój podczas dojrzewania - zgodny z płcią mózgu.

  •  

   Krzywdzą nie krzywdzą, 14 lat to już jest jakiś poziom świadomości. Ja jak przyszedłem do liceum to nikt nikogo nie znał i była taka dziewczyna Natalia totalnie wystylizowana na chłopaka dopiero jak się przedstawialiśmy wszyscy to wyszło że to laska. Ewidentnie miała jakiś problem tożsamości płciowej grała w nogę w drużynie chłopaków miała ksywę Kubuś. Bodajże w drugiej klasie ogoliła się na krótko i wjebała kolczyk do lewego ucha. Jak się trochę podchmieliła to opowiadała jak ją to wszystko brzydzi i wkurwia ten okres i te sprawy. W czwartej klasie miała już dziewczynę i przebąkiwała o terapii/operacji. Nie wiem jak się jej losy potoczyły, ponoć gdzieś w pizdu wyjechała

  •  

   @Unique-Suggestion: NIE DLA OKALECZANIA DZIECI i tyle w temacie.

   +: Vort
  •  

   @Wszystko_albo_nic: Taki wasz obraz xDDDD nie ma argumentów to NIE BO NIE i ELO. Z fartem XDDDDD

  •  

   @l-RAD-l obstawiam że do 30 będzie magik skakany. Lewactwo jest odpowiedzialne za te idiotyzmy.

   +: Vort
  •  

   @Unique-Suggestion: jakie argumenty chcesz uslyszec? Po prostu nie masz dzieci i NIE WIESZ jak na zachodzie sa ZALEWANE propaganda trans.
   Teraz to trzeba walczyc o normalnosc, a nie o to zeby dzieci zmienialy plec, bo to maja na wyciagniecie reki.
   Argumenty pro mamy na codzien - brakuje na normalnosc i proby realnej POMOCY dzieciom w potrzebie.

   +: Vort
  •  

   @Wszystko_albo_nic: Przeczytałeś ze zrozumieniem co napisałam? Bo obawiam się, że nie.

  •  

   @Unique-Suggestion: o braku argumentow? Tak brakuje mi juz slow na ludzi, ktorzy mysla, ze moga dokonac cudu i stworzyc czlowieka od nowa, zmienic jego genetyke i uklad plciowy i hormonalny( ͡° ͜ʖ ͡°)

   +: Vort
  •  

   @Wszystko_albo_nic: I jak tu rozmawiać z człowiekiem, który ma tak zakuty łeb? Odniosłam się do wielu wątków tematu. To nie jest coś do brania "na chłopski rozum" - a taki poziom rozumowania ty przedstawiasz. (EDIT: Dodatkowo ignorujesz wybiórczo moje wpisy.) Powiem więcej, osoba, która nie doświadcza dysforii płciowej nigdy nie zrozumie tego problemu. Swoim zachowaniem tylko pokazujesz do jakiego ciemnogrodu należysz. Mam nadzieję, że dzieci miał nie będziesz ze swoim podejściem do życia.

   Osoby transpłciowe - są, będą i były (poczytaj sobie o trzeciej płci w kulturze indian oraz indyjskiej)

   Cudu dokonać się nie da niestety. Można jedynie poprawić jakość życia takiej osobie i jest to bardzo skuteczne. Powiem więcej, na tyle skutecznie, że nawet by ci to przez myśl nie przeszło, że dana osoba była innej płci.

  •  

   @l-RAD-l: qurwa gość czuje się facetem i ucina sobie cycki zamiast sie nimi bawić? xD

   +: AssRock
  •  

   @Unique-Suggestion:
   ciekawawy argument - ze zmiana wygladu powoduje, ze jestes inna plcia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Meandrujesz i probujesz brzmiec bardzo naukowo, ale mamy wpis o zmianie plci i operacji u dziecka.

   Pewnie, ze transi istnieja, na przyklad tacy ladyboye w Tajlandii i zyja, maja sie dobrze, ale nikt ich nie namawia do obicnania penisow, no nie?

  •  

   @l-RAD-l: Debilizm. Kraje co daja dzieciom sie operowac moglyby rownie dobrze dac dzieciom sie ruchac, legalizujac pedofilie. Skoro przyzwolenie co do jednego moze byc, to i co do drugiego tez.

   +: Vort
  •  

   @Wszystko_albo_nic: No i dalej nie przeczytał XD. Nigdzie nie ma informacji o namawianiu do obcinania sobie czegokolwiek. Jest tylko kilka zdjęć i to tyle, a ty dorabiasz sobie jakąś chorą teorię.

   Lecisz na czarno, nie za poglądy, tylko za twoją głupotę, brak umiejętności czytania ze zrozumieniem i brak umiejętności prowadzenia konwersacji. Szkoda mojego czasu na dyskusję.

  •  

   @Gandalf_Rudy: Mówisz, że danie możliwości ruchania się dzieciom == legalizacja pedofilii? XDDD

  •  

   @Unique-Suggestion: No danie mozliwosci ruchania sie dzieciom oznacza tez danie mozliwosci ruchania dzieci przez tych z ktorymi sie dzieci ruchajo

   +: Vort
  •  

   @Gandalf_Rudy: No okej, to na przykład trójkąt 10-latków. W którym miejscu widzisz tutaj pedofilię?

  •  

   @Unique-Suggestion: Jak dostanie sie do nich 12-latek, za nim jakis 14-latek, dalej 15-latek i 16-latek, no i problem.

   +: Vort
  •  

   @l-RAD-l: placa wam teraz za tematy zastepcze?

   Krotka pilka:
   Co robiles na tej grupie / czemu szukasz takich materialow w necie jesli nie interesuja Cie takie tematy i / lub uwazasz, ze to szkodliwe?

   Wstales rano i pomyslales "chuj, poczytam jak dziewczyna chce stac sie facetem"?

  •  

   @guest: No to w drugą stronę, rozumiem że odwrócenie przykładu bo #falszywyrozowypasek jest poza Twoim rozumowaniem xD

  •  

   @Xysz: Kaczyński mi płaci osobiście 60gr za każdy wpis a co?

  •  

   @DanteTooMayCry: Jest tam powiedziane ile procent żałuje zmiany płci?

  •  

   @l-RAD-l: ciekawe kiedy strzeli samobója xd

  •  

   @l-RAD-l: za 20 lat będziemy czytać historie o samobójastwach takich osób jak dorosną i zaczną się zastanawiac czemu czują się tak a nie inaczej czemu sie wszyscy z nich smieja itd.

   +: l-RAD-l
  •  

   @guest: jedno i drugie tak samo pojebane

  •  

   @l-RAD-l: chociaż też trzeba mieć na uwadze że czasem w wyniku choroby naprawdę rodzą się ludzie w ,,złej płci" i to już było przed pojawieniem się lgbt. więc MOŻE to akurat jest taki klinicznie podtwierdzony przypadek skoro lekarze zgodzili sie na operacje?

  •  

   @Fosfofruktokinaza: Jasne, takie przypadki jak słusznie zauważasz, zdarzają się. Pytanie skąd w dzisiejszych czasach taki kosmiczny wysyp dzieciaków, które chcą zmieniać płeć? Przykład:
   1 klasa liceum, kierunek humanistyczny. Na 25 dzieciaków w klasie 6 (4 dziewczynki i 2 chłopców) twierdzi, że jest płci albo przeciwnej, albo jednej z wielu, albo żadnej, albo też (przykład prawdziwy) chłopak ukrywa się przed rodzicami uważając się za dziewczynkę, chodzi z dziewczyną, która twierdzi, że jest niebinarna.
   Z jednej strony, oczywiście niech będą kim chcą, byle były szczęśliwe itd, ale pytanie moje jest następujące: czy wpływ otoczenia i potrzeba poczucia akceptacji (choć takie działania narażają przecież w większym lub mniejszym stopniu na ostracyzm) są wystarczającym powodem, żeby dokonywać zmiany płci? Mając 14 czy 15 lat na karku?

   +: nic_to
  •  

   @SEBZER: *nie mój komentarz ale zgadzam się w pełni *
   ale zaraz zaraz, jedno to zaburzenia tożsamości płciowej, a inne to pokręcona psychika. Problem w tym, że w aktualnej dobie poprawności politycznej nikt nie kwestionuje tego że ktoś się czuje kobietą, nie daje mu się "czasu na przemyślenie". Co więcej jak się od razu na to nie przystanei to zaraz się zostaje CISGender Transphobic White Male. Bo zaburzenia tożsamości płciowej to fakt, ale to nie oznacza że jest to tyle osób ile dzisiaj się diagnozuje Wiele osób ma po prostu problemy, brak zrozumienia, wykluczenie społeczne i nagle ktoś ich przygarnia i sami zaczynają w to wierzyć. Tylko w pewnym momencie to nie wystarcza i nagle się okazuje że sami (bo to jednak z własnej incijatywy) się skrzywdziliśmy. Tutaj można byłoby kwestionować "ale to był jego wybór" - owszem, ale tak samo samobójców się odwodzi od samobójstwa, tak samo powinno odwodzić osoby od nonszalanckiej zmiany płci bez obserwacji i to zapewne co najmniej rocznej lub więcej.

   +: SEBZER
  •  

   @l-RAD-l: ja też się zgadzam o to mi chodzi tylko nie używam naukowego słownictwa i rozbudowanych zdań

  •  

   @l-RAD-l: zamiast chorym psychicznie pomagac, uswiadamia ich sie ze to jest normalne. ja pierdole xd

  •  

   @l-RAD-l: dziecko ma skoliozę, a ta my operacje usunięcia cycków robi (-‸ლ)

  •  

   @guest gdzie jest jakieś info, że ktoś komuś coś wmówił? Zawsze przyjmujecie taką narrację, a nigdy ona nie jest potwierdzona

  •  

   @Atreyu:
   Prawactwo: takich ludzi trzeba leczyć!!
   Leczenie: *odbywa się
   Prawactwo:

   źródło: i1.sndcdn.com

  •  

   Prawactwo: takich ludzi trzeba leczyć!!

   @VCO1: Psychicznie

  •  

   @l-RAD-l: nie ma leczenia psychicznego dysforii płciowej.

  •  

   @VCO1: jedno to zaburzenia tożsamości płciowej, a inne to pokręcona psychika. Problem w tym, że w aktualnej dobie poprawności politycznej nikt nie kwestionuje tego że ktoś się czuje kobietą, nie daje mu się "czasu na przemyślenie". Co więcej jak się od razu na to nie przystanei to zaraz się zostaje CISGender Transphobic White Male. Bo zaburzenia tożsamości płciowej to fakt, ale to nie oznacza że jest to tyle osób ile dzisiaj się diagnozuje Wiele osób ma po prostu problemy, brak zrozumienia, wykluczenie społeczne i nagle ktoś ich przygarnia i sami zaczynają w to wierzyć. Tylko w pewnym momencie to nie wystarcza i nagle się okazuje że sami (bo to jednak z własnej incijatywy) się skrzywdziliśmy. Tutaj można byłoby kwestionować "ale to był jego wybór" - owszem, ale tak samo samobójców się odwodzi od samobójstwa, tak samo powinno odwodzić osoby od nonszalanckiej zmiany płci bez obserwacji i to zapewne co najmniej rocznej lub więcej.

  •  

   @l-RAD-l: ale kifoza. zamiast za cycki matka powinna była się wziąć za kręgosłup

  •  

   @l-RAD-l:

   nie daje mu się "czasu na przemyślenie"
   im dłużej się czeka tym bardziej zły stan psychiczny się pogłębia.

  •  

   @VCO1: Lepiej obcinać wszystkim cycki jak leci i po problemie

  •  

   @l-RAD-l: skoro w wielu przypadkach pomaga to w czym problem?

  •  

   Przecież dla kobiety brak piersi to prawdziwa trauma.

   @qracao: teraz wystarczy kasa na sztuczne

  •  

   Zobaczy, że nikogo nie interesuje będąc chłopcem i szybko zechce być znów dziewczynką.

  •  

   @l-RAD-l: Jezeli bylo to poparte naukowa wiedza( w cos w co konfederaci nie wierzycie), psychoterapia i szeregiem badan to jak najbardziej dobrze ze tak sie stalo. Wiem ze wasze ptasie mozdzki nie ogarniaja ze ktos sie mogl urodzic w "zlym ciele", ale takie rzeczy sie dzieja. Mam pare znajomych osob transpolciowych i byli by mega szczesliwi gdyby mogli byc "soba" wczesniej niz po 18 roku zycia. Wiem, ze wasza jedyna trauma zyciowa to ze stara odetnie internet w piwnicy, ale to sa realne ludzkie dramaty. Po co jak wogole strzepie ryja...

  •  

   @Moonastro skąd to wiesz? Znasz ja osobiście? Czy wyciągnąłeś wnioski na podstawie zdjęcia? Skąd wiesz że dziecko samo tego nie chciało byłeś tam rozmawiałeś z nimi?

   @Nester86: skoro już ustaliliśmy że to dziecko to dzieci w wieku nastoletnim targane są burzą hormonów i mają problemy z podejmowaniem decyzji w sprawach błahych a ty chcesz powiedzieć że ma przemyślane konsekwencje swojej decyzji? ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeszcze dobrze organizm nie okrzepł w swojej biologicznej płci a już wie że to nie dla niej. może to dobra decyzja jest ale jak dla mnie to powinna ona zapaść za lat kilka przede wszystkim w momencie gdy dziewczyna będzie sama stanowiła o sobie i nie będzie konieczna zgoda rodzica.

  •  

   @l-RAD-l: ja pierdole ciężki temat. mega współczuję rodzica którzy chcą wychować dobrze swoje dziecko a pojawia się lewackie spierdolenie i robi dzieciakom z mózgu wodę. Nie chce wydawać wyroku ale za kilka lat będzie ostro grany psychiatra .

  •  

   @l-RAD-l mam nadzieję, że to bait

  •  

   cos w co konfederaci

   @Szalonydzik: To jestem za PiSem czy Konfą. Zdecydowalibyście się nuropki xD

  •  

   @l-RAD-l: Mysle ze masz problem z pojmowaniem swiata poza swoja zamknieta banka. Negujesz cos czego nie rozumiesz, nie probujac nawet tego zrozumiec, ba nawet nie masz takiej potrzeby. Najgorsze ze nawet jestes z tego dumny. Szkoda tylko ze nasz glos w wyborach jest tak samo wazny.

  •  

   @ananasowy: Rozumieją że samookaleczenie (z asystą chirurga) nie jest objawem zdrowia psychicznego. A pomoc w samookaleczeniu dziecka bo ma takie aktualne widzimisie robi z ciebie raczej słabego rodzica.

  •  

   @Szalonydzik: Ciekawa sprawa że kiedys o "złym ciele" mówił kościół katolicki. Kiedyś też fanatycy religijni się samookaleczali. Ironia losu...

  •  

   @Pierorzek: Co to za zryte porównania? Różnica jest taka że jak 21 latek stwierdzi że piłka nożna nie jest dla niego to może się wypisać z klubu i zacząć chodowac Alpaki czy to cam chce robić, a dodatku będzie miał dobra kondycję. Ale amputację jest trochę cieżej cofnąć. Podobnie faszerowanie hormonami nie jest neutralne dla zdrowia.

  •  

   @Korax: Czyli porownujesz fanatykow religijnych sprzed setek lat z ludzmi ktorzy przeszli szereg badan, wywiadow psychiatrycznych i wielu rozmow z fachowcami wyksztalconymi w tej dziedzinie? Wiesz, ze nikt nikomu nie pozwoli od tak zmienic sobie plci? Ze idzie za tym SZEREG badan psychologicznych? To nie jest tak ze ktos we wtorek pomysli sobie ze chce zmienic plec, a w srode dostaje hormony i go operuja...

  •  

   @renegatt:

   Bodajże w drugiej klasie ogoliła się na krótko i wjebała kolczyk do lewego ucha. Jak się trochę podchmieliła to opowiadała jak ją to wszystko brzydzi i wkurwia ten okres i te sprawy. W czwartej klasie miała już dziewczynę i przebąkiwała o terapii/operacji. Nie wiem jak się jej losy potoczyły, ponoć gdzieś w pizdu wyjechała

   I co z tego, może to lesbijka a może miała pato rodzinę i przez to problemy emocjonalne od dzieciaka. 14 lat to jest kurła za wcześnie na obcinanie cycek.

  •  

   Tylko że zmiana płci przed ukończeniem 18 roku życia jest nielegalna w naszym kraju. I tak - uważam że tak samo jak obecnie sa fanatycy religijni okaleczający siebie i swoje dzieci (też w wielu krajach zachodu jak Niemcy czy Anglia wciąrz dochodzi do obrzezania dziewczynek) tak samo są fanatycy ideologiczni okaleczający swoje dzieci w imię przekonań. W wybacz, ale nie wmówisz mi że 14 latek jest w stanie podejmować decyzje które sa nieodwracalne i zaważą na całym jego życiu. Mówimy tu o okresie burzy chormonów i zachodzenia zmian w ciele z którymi nie każdy sobie radzi. I sa osoby i instytucje które żerują na takich dzieciach i ich zacadziałych ideologicznie rodzicach (tak samo jak sa instytucje żerujące na ludziach religinnych). I ciekawe jaki to szereg badań psychologicznych przeszedł jesli jest to nielegalna terapia.

  •  

   @Korax: Dlatego diagnozy nie stawiasz ty, tylko ludzie którzy mają do tego kompetencje. Pisałam o tym wyżej, jak wygląda sytuacja w naszym kraju.

   Terapia nie jest nielegalna poniżej 18 roku życia, wymagana jest jednak zgoda rodzica.

  •  

   Nieprawda. W polsce nie ma możliwości zmiany płci (operacji i formalnej) zgodnie z prawem przed ukończeniem 18 roku życia. W niektórych sytuacjach za zgodą lekarza jest możliwe rozpoczęcie kuracji hormonalnej po ukończeniu 17 roku życia. Nie wiem czy tego nie wiesz (zdaża się każdemu) czy celowo próbujesz wprowadzić w błąd. Ale sugerowanie że operacja 14 latków jest zgodna z prawem to absurd.

  •  

   @Korax: Ale nikt mu nie "zmieniał płci", nic też nie jest napisane o zmianie metrykalnej czy jak to zwiesz formalnej.

   Terapia hormonalna (HRT) jak i operacje niezwiązane z genitaliami są jak najbardziej możliwe w Polsce dla osób < 18 roku życia.

  •  

   @l-RAD-l: bo lewactwo powinno być traktowane na równi z faszyzmem i komunizmem, czyli powinno być zakazane.

  •  

   @hektorzwykopu: Nakazac to Ci powinni rodzice czytac ksiazki jak byles mniejszy. I zakazac ogladac smiesznego pana w muszce na youtube.

  •  

   @Szalonydzik: tak się składa, że nie trawię pana w muszce, a książek przeczytałem w życiu prawdopodobnie więcej niż Ty widziałeś. A tam gdzie do głosu dochodzi lewactwo, tam się właśnie dzieją takie rzeczy.

  •  

   jak wiadomo religia to zło bo indoktrynuje dzieci.
   Ale obcięcie cycków 14 latce i wmówienie jej że jest chłopakiem jest jak najbardziej w porządku.


   @guest: Nie jest w porządku. Obydwie wymienione rzeczy to zlo.

  •  

   @Unique-Suggestion Terapia hormonalna jest dla osób po 17 roku życia. Nie dla 14 latków. Serio dla mnie ci ludzie niczym się nie różnią od religijnych fanatyków okaleczający swoje dzieci. To samo zaślepienie. I jeśli mowa o psychologach - jest wielu którzy leczyli homoseksualistów elektrowstrząsami. I to też byli wykształceni specjaliści.

  •  

   Nie czytałam wszystkiego wyżej..., ale jestem różową, w wieku 12-15 lat nie akceptowałam swoich bioder, piersi, tego jak zaczęły się zmieniać. Godzinami oglądałam starsze zdjęcia, gdzie byłam płaska - aseksualna. Jednocześnie podziwiałam modelki - płaskie w tamtych latach, więc tym gorzej się czułam i głodziłam. wycięcie piersi tak młodej osobie to naprawdę za dużo. Mam przyjaciół homoseksualnych, wspieram ich i nie widzę w tym nic dziwnego, ale naprawdę w wieku 14 lat.. to hormony buzują, jest tyle zmian, że moim zdaniem nie powinno się podejmować decyzji radykalnych - nieodwracalnych.

  •  

   @Wedam: Lewica to największy rak ludzkości.

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @l-RAD-l: Kurde, masakra. Nawet jeśli to była decyzja tego dziecka to przecież nie bez powodu chociaż do tej 18 to rodzice decydują za dzieci.. co można mieć w głowie w wieku 14 lat? Na pewni nie tyle ile ma się chociażby 10 lat później, wszystko się obróci jeszcze ze 40x. Masakra ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   @Korax: Nie wprowadzaj w błąd.

   @Raffaello96: Nie znasz ich, nie wiesz jak się dziecko zachowywało, nie przeprowadzałaś wywiadu. Dlaczego od razu wieszasz psy na ludziach, o których nic nie wiesz? Są osoby transpłciowe, które od malutkiego przejawiają objawy. Może tak było w tym przypadku?

  •  

   @ananasowy wykopki czegoś nie rozumieją, więc tego nienawidzą, no bo czemu by nie? odcinek 2137

   @ananasowy wykopki które myślą, że młodzież (14 lat) jest dojrzała i wcale nie ulegają żadnej presji, szczególnie społecznej i podejmują drastyczne kroki które zmienią ich życie...kurwa to nie wybór szkoły. Mam jedynie nadzieję, że naprawdę ta osoba będzie szczęśliwa i nie nigdy nie będzie żałowała swojej decyzji.

  •  

   @ChamskoCytuje W wieku 14lat to miałem taki hormonalny kocioł panoramixa w organizmie że rownie dobrze mogłem chcec był dinozaurem.

   @ChamskoCytuje do podstawówki i gimnazjum chodziłem z takim gościem co chciał być dziewczyną, jak się z nim spotkałem kilka lat po gimnazjum to normalny chłop i multum koleżanek, ale dla niektórych 14 lat to osoba w pełni dorosła i w pełni świadoma swoich decyzji, bez jakiejkolwiek presji otoczenia. Szkoda strzelić ryja.

   +: Korax
  •  

   @Unique-Suggestion W jaki sposób wprowadzam w błąd? W znaczeniu co z tego co napisałem jest nieprawdziwe.

  •  

   @Korax: jeżeli w wieku 21 lat postanowi zostać modelką albo baleriną to będzie już za późno i nigdy nią nie zostanie.

   Tak samo jeśli poświeci całe dzieciństwo na ciężkie treningi 5 czy 6 razy w tygodniu to nie odzyska już dzieciństwa i młodości.

   A jeśli nie zmieni płci jako nastolatek a nadal będzie chciał to zrobić w wieku 21lat to będzie już zbyt późno i to nie będzie możliwe. Zostaną mu tylko alpaki.

  •  

   @Pierorzek Jeśli poświęca czas na treningi to musi to lubić. Nie da się dobrze grać w piłkę jeśli nie sprawia to satysfakcji. Zresztą porównywania zmiany płci do grania w piłkę to straszne banalizowanie całej sprawy.
   Serio ciężko mi uwierzyć że ktoś uważa iż w wieku 14 lat można podejmować świadome decyzję dotyczące swojego ciała.

  •  

   @Unique-Suggestion: Twoja wypowiedz nic nie zmienia.
   I jakie niby wieszam psy?

  •  

   @Korax: tu nie chodzi o samą grę w piłkę a o poświęcenie całego dzieciństwa które ma się tylko jedno. Zamiast bawić się z dziećmi czy oglądać tv trzeba chodzić na treningi. Poza tym żadne dziecko nie lubi trenować 6 razy w tygodniu, trzeba je do tego zmuszać. Zwłaszcza w dyscyplinach które są nie dość, że kontuzyjne to jeszcze bolesne jak np balet czy gimnastyka. Polecam zobaczyć jak wygląda trening 3letnich baletnic którym siłą rozciąga się ścięgna tak, że płaczą i zobaczyć na ile to ich inicjatywa a na ile rodziców. Ale z drugiej strony jak dziecko nie rozciągnie się jako no dziecko, to dorosły prima baleriną już nie zostanie.

   Polecam pierwsze sekundy filmiku na dole, najlepiej z dźwiękiem.

   I tak samo jest ze zmianą płci. Nie dokonanie jej w wieku 14lat jest taką samą decyzją jak dokonanie, bo później będzie to już niemożliwe. I tak samo dziecko może żałować operacji jak braku operacji. Skoro to jego ciało, a lat ma 14( do niedawna można było wziąć w tym wieku ślub, Maryja tyle miała rodząc Jezusa) a nie 4 to powinna być jego decyzja. Bo jeśli pozwolisz na zmianę płci i to będzie pomyłka, to będzie musiał żyć z konsekwencją swojego wyboru. Jeśli jednak nie pozwolisz i okaże się, że do końca życia będzie tego żałował możesz być pewny, że Cię znienawidzi za to, że odebrałeś mu głos w tak ważnej sprawie.

   źródło: youtube.com

  •  

   @Pierorzek: Niestety ale uważam że porównywanie ćwiczenia baletu ze zmianą płci to skandaliczne bagatelizowanie tego drugiego. Sugerujesz że wybór płci jest takim samym wyborem jak decyzja o uprawianiu deyscypliny sportowej? Czy to że ludzie rodzą się z preferencjami do konkretnego sportu?
   Nie uważam za właściwe tak intesywnych treningów w tym wieku - zreszta żaden sport uprawiany wyczynowo nie jest zdrowy. Ale jeśli chodzi o łzy w trakcie ćwiczeń to jak byłem dzieckiem zdarzały sie na boisku (kontuzje, kopnięcia itp.) mimo że nikt nie zmuszał nas do tego. Sam miałem rozwaloną torebkię stawową za gówniaka. Ale ręka się zagoiła i teraz moge o tym opowiadać jako anegtotę.
   Absurdem jest uważanie że 14 latek w okresie dojżewania jest w stanie podjąć rozsądna decyzję na temat swojej płci i przyszłości. Szczególnie w obecnych czasach.
   Serio nie ogarniam z jakiej paki wrzuciłes tu Maryję i Jezusa. Nie sądzę żebyś był wierzący, byc może uważasz że ja jestem. Jeśli tak to niestety kula w płot. Poza tym ciekawe czy byś chciał żebyśmy się kierowali pismem świętym czy tez nauką kościoła w ustanawianiu prawa. Ja np. bym nie chciał.
   Wolę zaryzykowac że dziecko mnie znienawidzi niż to że zrujnuje sobie życie. Bycie rodzicem polega na stawianiu dobra dziecka ponad własne.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • odpowiedzi (10)

 • odpowiedzi (7)

 • avatar

  Od kilku dni wychodzą smutne sygnały. Niby człowiek wiedział, ale sie łudził..
  Najpierw Mazur o tym jak wiele sprzętu nie trafia na front, potem Zelenski przyznaje że tracą setki ludzie dziennie, teraz jakieś filmy z prośbą o wycofanie z frontu.
  Wiadomo było, że nie jest tak kolorowo jak malowały media, ale skoro teraz zaczyna się to przebijać to coś się zmienia.
  I teraz postawmy sie na miejscu Zelenskiego. Co robisz? Russcy w końcu zyskają przewagę w wojnie materiałowej, mają zasoby nieograniczone, nie ukrywajmy, co chwila pewnie jakieś świeże mongoły zjeżdżają się na front.
  Walczyć dalej? Gdzie będą ginęły setki, tysiące bez dobrego wyposażenia. Gospodarka umiera, Ukraina coraz bardziej zniszczona, zachód coraz mniej się interesuje wojną.
  Co zrobić? Współczuje decyzji.
  #ukraina #wojna
  pokaż całość

  odpowiedzi (43)