Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Onuce, jak napiszecie że "macie własne zdanie" albo "pewnie zaraz nazwiecie mnie onucą" to nie zmieni to faktu, że nimi jesteście xD

  #ukraina #wojna #rosja #bekazpodludzi

  odpowiedzi (29)

 • avatar

  #dziendobry wszystkim, nie mogłem spać więc powstał oto ten wpis:

  Około dwa tygodnie temu dodałem ten mocny wpis opisujący moje perypetie z zarezerwowaniem terminu wizyty w konsulacie w Londynie celem wyrobienia paszportu. Nie udało się do dzisiaj.

  Otóż uzupełniając przyczyny niemożności zabukowania terminu - wczoraj ambasada wydała specjalne oświadczenie w którym w zasadzie przyznali że są hakowani przez koników oferujących te terminy za opłatą. I faktycznie – wizyta na FB, pierwszy profil z brzegu -> https://www.facebook.com/rezerwacjewkonsulacie i mamy konika oferującego terminy po 50 funtów od łebka. Ambasada o problemie poinformowała i ostrzegła ale nie zamierza zrobić z tym nic, niech ludzie dalej się denerwują próbując szczęścia w konsulatowym totolotku. Profile społecznościowe, komentarze w opiniach Google i wszystkich innych miejscach pokazują frustrację ludzi którym wygasły paszporty i są w sytuacji w której nie mogą zmienić pracy, wynająć mieszkania czy załatwić innych formalności chociażby z wyrobieniem brytyjskiego obywatelstwa czy prawa jazdy bo do tego wszystkiego potrzebny jest ważny paszport.

  W związku z czym miałbym prośbę do was o plusa celem nagłośnienia tematu a także do wszystkich mediów obecnych na Wykopie o zajęcie się tematem i interwencję w tej sprawie. To jest chore żeby wyrobienie paszportu, podstawowego dokumentu tożsamości za granicą wiązało się z takimi niedogodnościami. Jakoś nie odnotowałem żeby moi znajomi z pracy pochodzący z innych krajów UE mieli takie problemy z wyrobieniem swoich dokumentów
  Temat w skrócie przedstawił niejaki Jakub Krupa na Twitterze, ale nie uzyskał dotychczas odpowiedzi od żadnego z otagowanych ministerstw, ambasadorów czy innych ważnych ludzi.

  Taak... oczywiście mógłbym przyjechać do Polski i wyrobić sobie go na miejscu, ale nie mam na to po pierwsze czasu teraz a po drugie nie mam tyle urlopu żeby czekać na odbiór nowego paszport w Polsce. Poza tym będąc w Polsce nie bardzo chce mi się latać po urzędach, tylko wykorzystać ten czas na spotkanie z rodziną.

  PS: Znalazłem na githubie nawet odpowiednie linijki kodu umożliwiające ten proceder. To tylko pokazuje jakim badziewnym systemem jest ten cały e-konsulat i jak dziurawym.
  https://github.com/topics/e-konsulat

  PS2: Jak ktoś chce, niech robi znalezisko - ja chętnie wykopie.
  #polska #uk #paszporty #tematdlauwagi #afera #zagranico
  @polsatnews_pl @UWAGA_TVN @ZaufanaTrzeciaStrona
  pokaż całość

  odpowiedzi (69)

 • avatar

  dupe se zweryfikuj @wykop
  konto 14 lat a oni sprawdzają czy nie jestem botem

  jestem, wciąż do was nie dotarło?
  #wykop

  odpowiedzi (18)