Wpis z mikrobloga

Byłem tutaj orędownikiem ktory twierdzil ze cena nieruchomości bedzie spadać. Nie wydaje mi się. Patrzac sie na ceny na rynku pierwotnym zauwazam trend w ktorym deweloperzy wychodzą z taktyka w stylu "13-14k zl za mieszkanie na #!$%@? i co nam Pan zrobi?". Np ceny nowych mieszkan które teraz sa w budowie na Tarchominie i innych zadupiach to koszt powyzej 630k za mieszkanie 3pok minimum. Do tego doliczcie wykończenie. Te mieszkania będą mialy wartosc na poziomie 740 tuz po remoncie. Nie ma opcji zeby ceny droply, zmieniam swoje poglądy i prosze o wybaczemie wykopowych ekspertow. Zgrzeszylem.
#nieruchomosci
  • 13
@eskejper: obserwuj interesujące cię lokalizacje i porównaj cenę kolejnych które się pojawią. Ja czekam na ofertę u dwóch deweloperów którzy są w trakcie budowania osiedli. Mają w styczniu lub w lutym wrzucić na swoją stronę ofke. Jestem bardzo ciekawy jak się zachowają ceny. Bloki i mieszkania są identyczne na obu osiedlach
@Florentino: robie tak właśnie. Nie pojawia sie zbyt woele nowych oferty na rynku wtórnym (chyba ze z miejsca ktos je od razu kupuje) a mieszkania z rynku pierwotnego są czesto droższe od mieszkan z wtornego mimo ze trzeba je jeszcze wykończyć (,)
@eskejper: To bardzo ciekawe, bo np. W Trójmieście deweloperom siadła sprzedaż i zaczęli obniżać. Obecnie mieszkania są przeszacowane i to jest fakt

A o Tarchominie opowiedz ludziom którzy czekali 12 lat aż wartość ich mieszkań wróci do poziomu sprzed bessy
@Florentino: robie tak właśnie. Nie pojawia sie zbyt woele nowych oferty na rynku wtórnym (chyba ze z miejsca ktos je od razu kupuje) a mieszkania z rynku pierwotnego są czesto droższe od mieszkan z wtornego mimo ze trzeba je jeszcze wykończyć (,)


@eskejper: Jest jeszcze rynek ukryty, zarządzany przez agentów nieruchomości
bie tak właśnie. Nie pojawia sie zbyt woele nowych oferty na rynku wtórnym (chyba ze z miejsca ktos je od razu kupuje) a mieszkania z rynku pierwotnego są czesto droższe od mieszkan z wtornego mimo ze trzeba je jeszcze wykończyć (,)


@kaaban: To prawda mam dostęp do forum WRESS (Warsaw Real Estate Secret Society) ceny są ustalone na 2 lata w przód.