Wpis z mikrobloga

A to nie jest tak że policja nie jeździ wtedy czy jak?


@mDvMatti: W teorii tak miało być, w praktyce nie ma to za bardzo związku.
Nie miałam apki, policja nie przyjechała do mnie ani razu.
Znajomy miał apkę i wizytę policji codziennie - po prostu w jego rejonie akurat mieli wolnych policjantów do jeżdżenia, a u mnie jakoś nie.
@mDvMatti: izolacja to nie kwarantanna..... na izolacje nie ma aplikacji - masakrycznie dużo ludzi tego nie odróżnia
Pozytywny test potwierdza zakażenie więc jesteś w izolacji
@mDvMatti: no to nie masz jeszcze wyniku pozytywnego w bazach danych , bo jak jest pozytywny to zmieniają ci status automatycznie na izolacja i masz 10 dni izolacji (co ciekawe 9 dni) i dzwoni do Ciebie Sanpid next dzień. Statusy można zobaczyć na portalu pacjenta. Wiadomo że duzo teraz testów mają więc wszystko działa z lekkim opóźnieniem.
@wulkanizacjaoponmozgowych: tak samo jak przy każdej innej chorobie - jak czujesz się źle, to dzwonisz po karetkę i do szpitala. W każdej innej sytuacji musisz sobie radzić, ewentualnie można uderzyć do MOPSu po jedzenie jak rzeczywiście jest bardzo zła sytuacja, a mieszka się na wsi i nie da się zamówić zakupów z dostawą.

Jeśli ktoś nie da rady się doczołgać do okna żeby pomachać policjantowi, to chyba jest to sygnał żeby
@ks2m: No apka polega na robieniu codziennie fotografii i sprawdza współrzędne, jak tylko wchodzisz na izolacje to przestaje ci monitować o zadania i staje się bez użyteczna.... (cała rodzina u mnie od grudnia przechodziła covid testowałem mega dużo opcji z apka i bez, zmiana miejsca izolacji, wyjście z izolacji do przychodni z pismem z sanedpidu itp.)