•  

Cześć, mam pytanie do osób, które korzystały lub wiedzą co nieco o kursach na testera. Co sądzicie o kursie z testuj.pl, które zapewnia 2 miesięczny staż po jego odbyciu? Ma to sens, czy lepiej wziąć tańszy np. z sii i potem szukać zaczepienia na własną rękę? A może znacie jakieś inne warte zainteresowania? Wiem, że najlepiej byłoy samemu ogarniać, ale mimo wszystko zdecydowałem się skorzystać z pomocy kursu, a w międzyczasie się dokształcać.
    #testowanieoprogramowania

•  

@Push3r:
      Abstrahując od mojego zdania o kursach - staż w testuj ma różne opinie. Na pewno lepszy staż, niż brak stażu. Jeżeli jednak czujesz się na tyle zmotywowany, żeby szukać czegoś na własną rękę, to raczej polecam tę drogę. Jak masz status studenta + wykształcenie techniczne + podstawy programowania + niezły angielski, to złapanie stażu nie powinno być bardzo trudne, niestety sporo staży odbywa się w okresie letnim.

•  

@Push3r: kurs w testuj to są takie własnie płatne praktyki tylko że to ty płacisz za ich odbycie.
      Na plus jest to że masz już wpis w CV (ale nie wiem jak teraz firmy na to patrzą) minusem jest hajs.

Jak jesteś ogarnięty to ISTQB przyswoisz sam więc zostaje tylko $ na certyfikat. Jak masz duże samozaparcie to i staż znajdziesz sam.

Pamiętaj to że zrobisz kurs na cokolwiek nie oznacza że już jesteś w branży i rekruterzy zaczną walić drzwiami i oknami.