Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 25
#polskilad #nowylad #januszebiznesu

prywatny żłobek w jednym z miast wojewódzkich, odbyło się zebranie, na którym wicedyrektor poinformował rodziców o podwyżkach rzędu 400zl. uzasadnienie?
-wszystko drożeje, prąd, gaz (przecież nie ogrzewacie gazem? wicedyrektor karpik)
-podwyżki dla pracowników (opiekunki robią wielkie oczy, bo nie mogą się doprosić podwyżek od dłuższego czasu)

i tak to wygląda.
  • 25
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kordus: wiem, tylko nakreślam skalę.

@Wyrewolwerowanyrewolwer: jasne, że janusze. wyobraź sobie, że dyrekcja nie zapewnia nawet materiałów plastycznych i babki z własnych wypłat kupują papiery, farby, kleje itp. biedny uciśniony janusz z dwoma placówkami w mieście (,)

#januszebiznesu


@dzoli: No jak janusze? To ma dokładać bo go rząd ciśnie?


po wprowadzeniu bonu żłobkowego dziwnym trafem miesiąc później czesne w prywatnych żłobkach wzrosło o dokładnie taką
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kordus: no właśnie nie grzeją. wszystko rozbija się o to, że wycierają gębę podwyżkami rynkowymi i wypłat, a tak naprawdę zbijają kasę na dodatkowym hajsie dla rodziców od państwa (°°
jasne, że janusze. wyobraź sobie, że dyrekcja nie zapewnia nawet materiałów plastycznych i babki z własnych wypłat kupują papiery, farby, kleje itp. biedny uciśniony janusz z dwoma placówkami w mieście (,)


@dzoli: to po co płacicie takim januszom pieniądze? Niemałe zdaje się, bo jeżeli dobrze rozumiem to teraz 1600 miesięcznie?
Zdaje się że nie ma przymusu wysyłania dzieci do konkretnego żłobka, ale pewnie brakuje miejsc w tych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Wyrewolwerowanyrewolwer: ja też rozumiem podnoszenie cen, sama mam rachunki wyższe, w sklepach place więcej itp. ale obrzydliwe jest dla mnie uzasadnianie podwyżek gównoargumentami - skoro nie podnoszą wypłat pracownikom (potwierdzone info, ekipa się wykrusza i dziewczyny szukają nowych prac), skoro nie odczują podwyżek gazu jak niektóre placówki, to jak mogą tak chamsko kłamać w żywe oczy (°° to jest dla mnie