Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
Te transfery wychodzące tylko przypominają mi, że przesraliśmy życiową okazję na wyjście z finansowego dna, zarzneliśmy kurę, która mogła nam znieść złote jaja. Wiem, że większość podziela tutaj opinię, że Buksa judasz, szmaciarz, oszukali biedną Wisełkę...i też się z tym zgadzam, ale według mnie zarząd się wtedy bardziej skompromitował. Jestem też w 100% pewny, że w innym klubie nie doszłoby do takiej sytuacji, zawsze tylko biedna Wisełka musi cierpieć.

To mógł być rekordowy transfer ekstraklasy, przy dobrych wiatrach, regularnej grze gówniarza i jako takich statach (powiedzmy 6 bramek w sezonie, Kozlowskiemu wystarczyły 3 i 4 asysty by został opędzlowany za 10mln) spokojnie mogliśmy spodziewać jakichś 15 baniek. Może gdyby Pasieczny był wtedy dyrektorem, byłby normalny trener, to wszystko inaczej by się potoczyło. Ehh dla mnie to jest współczesny Panathinaikos, albo Apoel. Zmarnowana szansa. #wislakrakow
Pobierz eleganckichlopak - Te transfery wychodzące tylko przypominają mi, że przesraliśmy życ...
źródło: comment_1642687676zE1fhoXh90JubzGTMMPYbq.jpg
  • 13
@eleganckichlopak niby trochę tak, ale #!$%@? nie do końca. Buksa jednak po wystrzale na początku spuścił z tonu mocno. Wiem, że to nie jego wina bo kontuzje zrobiły swoje, ale wcale nie jest powiedziane, że poszedłby za szokujące pieniądze. Sporo osób, które były blisko niego twierdziło, że progres u Buksy w pewnym momencie nie był tak dynamiczny jak w przypadku Kozłowskiego, który, nie zapominajmy, poszedł z Ekstraklasy jako reprezentant i uczestnik Euro.
@eleganckichlopak: Bez przesady.

Gość został aktualnie przerzucony do juniorów Genoa U19 i strzelił tam na razie jedną bramką, a trzech innych zawodników w jego wieku zagrało w pierwszym zespole połowę możliwych meczów.

Najprawdopodobniej w Wiśle nie ugrałby nic więcej. Owszem pewnie strzeliłby może jakaś bramkę, jedną, może trzy na sezon, ale nawet nie wiadomo, czy w naszej sytuacji bronienia przed spadkiem dostałby w ogóle odpowiednią liczbę minut.

Ma tylko znane nazwisko
@eleganckichlopak: Kozłowski jest pomocnikiem i jak piszesz miał 3g i 4a w rundę, do tego reprezentacja. Żeby to przenieść na napastnika to musiałby załadować w rudzie z 10 sztuk. Buksa miał kilka kontuzji a potem grał tak ze strach go było wpuszczać.
Inna sprawa ze jego ojciec wywalił chyba dwóch managerów, zmieniał zdanie, nie udało się nikomu z nim dogadać nawet Kubie. Pasieczny by tu nie pomógł ,może jakiś zespól złożony
@eleganckichlopak: Curva, spokojnie xD Przecież Buksa miał przebłyski i nic więcej, poza tym był kontuzjogenną kłodą drewnianą i do tego jeszcze odbijającą się od każdego obrońcy rywala. Tak go docenialiśmy i pewnie mocno przecenialiśmy bo był "nasz", stworzony u nas, promyczek i nadzieja na lepsze jutro. A skończyło się jak się skończyło, został w końcu zagłaskany i #!$%@?ło do główki, toksyczny stary też swoje zrobił. Było, minęło, mam nadzieję, że skończy
@eleganckichlopak: a co WIsła miałą zrobić? Z Adamem były podobne numery. Klub nie jest w stanie nic ugrać, jeśli piłkarz nie wyrazi zainteresowania podpisaniem kontraktu w wieku 18 lat. Nie twierdzę, że Wisła zrobiła wszystko co mogła, ale sezon wcześniej trzeba było skupić się na walce o utrzymanie. Postawić na Turgemana. W kolejnym, Buksa zaczął grać od 1 meczu, zaraz złapał COVID, potem jakąś kontuzję i nie zdołał się odbudować do
@HaczuPikczu: @neckneck: @nightrain: @Wiaterito:

Najbardziej porównywalna postać to Białek z Zagłębia. Też miał coś koło 18 lat, napastnik a wytransferowali go za 5mln euro. W praktyce też grał tylko 1 sezon, ale 19 meczach miał 9 bramek i 4 asysty. To są na prawdę zajebiste statystyki. Ale on już w młodym wieku grał mecze w pierwszym składzie.
A Buksa to jednak był sporo większy hype na niego, że
@Mysciak: on ma potencjał na dobrego grajka, już pomijam kwestie całowania gwizdki na filmiku że zostaje, a później zrobił co zrobił, życzę mu aby kariera się dobrze potoczyła, ale myślę że na R22 nie ma powrotu