Wpis z mikrobloga

Przyszła mi do głowy pewna myśl.
Jak to jest z nieszczelnym szambem? Jak byłem mały kiedyś na wsi mówiło się, iż każdy specjalnie robił rozszczelnienie bądź odprowadzenie szamba xD jakkolwiek to brzmi.
Mam oczywiście na myśli aspekt tylko i wyłącznie ekonomiczny i związany z finansami, bo wiem, że ekologicznie jest to katastrofa dla środowiska, wód gruntowych itp.
Załóżmy, że powstała nieszczelność w szambie. Czy wtedy będziemy częściej zamawiać szambo czy wręcz przeciwnie ?
Z jednej strony wszystko powinno wsiąkać do gruntu, z drugiej strony woda gruntowa będzie wchodzić do zbiornika. Jak to jest w praktyce?

#budownictwo #szambo #kanalizacja #nieczystosci #inzynieria #woda #geologia #ziemia #gleba
  • 7
@Wannababcie: Kwestia jak chłonne masz grunty, jak suche i chłonne to będziesz rzadko wywoził, a możesz mieć nawet problem z wybieraniem bo ci gówno przyschnie. Jak masz niechłonne i wysoki poziom wód gruntowych to zbiornik się przepełni błyskawicznie. Pomijam już to, że będzie ci capić niemiłosiernie.
@Wannababcie: Aktualnie w części gmin porównują zużycie wody z odbiorami szamba i nieszczelności mogą być wykryte. Taka ekonomia.
Natomiast w założeniu, płacisz rzadziej za odbiór szamba.