Wpis z mikrobloga

Auto mi ciężko odpalało na mrozie, poniżej -2 nie odpalało wcale (Focus 1.6 tdci). Po 2 tygodniach u mechanika, przeszliśmy od świec, przez filtr paliwa, wtryski, obecna wersja jest taka że nie działa pompa wysokiego ciśnienia i razem z wtryskami to z 8-10k wyjdzie.

Od kilku dni mam też suchy kaszel, a brat mechanika jest lekarzem. Prawie mnie zdiagnozował, narazie przeszedłem badanie prostaty, usunęli mi wyrostek, migdałki i mam zaplanowany przeszczep wątroby. Po operacji mam pochodzić i jak w przeciągu tygodnia kaszel nie minie to będziemy myśleć dalej xD

#motoryzacja #mechanikasamochodowa #ford #heheszki
  • 11
@atlantycki: > co to za focus, zmień mechanika

MK2 polift 90km tdci. Mechanik z niego niezły, przykłada się do pracy, ale idzie mu to nieporadnie. Zamontował zaworek zwrotny przed filtrem ale ropa nadal ścieka. Teraz ma zamontowaną gruszkę do pod pompowania paliwa i działa, więc mówi ze zamontuje mi elektryczna pompkę podpiętą pod zapłon żeby działało to automatycznie. Średnio jestem przekonany, ale skoro alternatywą jest wymiana pompy, wolę żeby dołożył przelotkę
@Reevo: nieszczelność albo zawór regulujący. Nawet jeżeli wymieniać by wtryski i pompę cr, koszt nowych dobrych(vdo, bosch) części to 3,5/4k, więc nie wiem skąd 8-10k.
@Reevo: 8-10 to wartość auta ;) coś pcha Cię w koszta trochu


Z pełnym bakiem i skrzynką wódki w bagażniku może te 8k wyjdzie xD

@Reevo xD zapytaj na forum Forda / Focusa i pewnie diagnoza będzie w kilka godzin. I poszukaj innego mechanika...


@Lonelej: @RozowaZielonka: @ondraszek:

Tia, to jest taki typowy starszy Janusz grzebacz, ale uczciwy i porządny. Tutaj go chyba sprawa przerosła i dzwoni po innych
@Reevo odnośnie ostatniego zdania - bo często tak jest :) silnik samochodowy nie jest czymś w rodzaju rakjet sajens :) tylko trzeba mieć miejsce, narzędzia, dużo chęci. I najlepiej inne auto na czas naprawy tego pierwszego :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Reevo: #!$%@? mać, jak paliwo się cofa to znaczy, że jest nieszczelność. Jej się szuka a nie #!$%@? dokłada pompki czy zawory, ja #!$%@?, 2022r. Pewnie na powrocie z wtrysków dostaje się powietrze