Gorące dyskusje ostatnie 12h

Sparowało mnie dzisiaj na #tinder z jakimś typkiem i sobie popisaliśmy trochę. Jest dopiero 12, a my się znamy jakoś od 9 rano xD Pogadaliśmy tak ogólnie o tym co kto robi, czym się zajmujesz, co lubisz robić w wolnym czasie - no taka typowa rozmowa rekrutacyjna, ale jakoś trzeba znajomość zacząć.

W pewnym momencie ziomek mi napisał, że nie ma teraz za bardzo czasu na pisanie i, że pogadamy wieczorem. Odpisałam, że spoko, nie ma problemu, ale wieczorem idę z kumplem na piwo, więc jakby co to ja wtedy będę wolniej odpisywać.

Koleś odpisał, że okej. I teraz, po jakichś 20 minutach mi odpisał, że to jednak nie ma sensu, że jak ja chodzę sobie na piwo z jakimiś facetami, to on nie chce się w to jednak angażować i, że miłego wieczoru z kolegą.
    Zaczęłam odpisywać, że o chuj Ci chodzi, ale już usunął parę ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Z jednej strony spoko, że tak szybko to wyszło, bo jakby ta jego pseudo zazdrość miała wyjść później to dramat. A z drugiej trochę beka, że nawet nie zapytał czy często tak chodzisz sam na sam z kumplami. Bo bym mu wtedy odpowiedziała, że w sumie to z tym kumplem ostatni raz widziałam się w październiku i mamy bardzo sporadyczny kontakt, taki na zasadzie - hej co u Ciebie, i po prostu postanowiliśmy się spotkać, bo w sumie czemu nie, co oboje będziemy siedzieć sami na chacie w taki ładny dzień, to chodź nad wodę z piwkiem.

#zwiazki
    pokaż całość

odpowiedzi (169)

• odpowiedzi (32)

Ile rzeczywiście wzrosła taka prawdziwa inflacja (bez pociągów, taka kowalskiego) to najlepiej oddaje indeks big maca w Polsce.

W styczniu 2012 big mac kosztował 9,1 zł. W lipcu 2020 11 zł. Czyli w okresie 2012 - 2020 cena wzrosła o 20% (w 8 lat).

Jak wiadomo w 2020 uruchomiono drukarki, obniżono stopy do zera, a bracia golec dostali 3 mln dotacji. Obecnie big mac kosztuje już 14,5 zł. Czyli od lipca 2020 do dzisiaj cena wzrosła o 31% (w 2 lata).

Inaczej wygląda to w cywilizowanych krajach. W Szwajcarii w 2008 roku big mac kosztował 6,5 franka, a w 2022 kosztuje... 6,5 franka. XD

#gielda #indeksbigmaca #ekonomia #gospodarka #ciekawostki #inflacja
    pokaż całość

odpowiedzi (42)