Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@urojony_uzurpator:

Tak trudno zwolnić na chwile i jechać z taka sama prędkością jak samochód obok?

A można by było jechać ze stałą prędkością i przejechać dwoma autami przez te pasy w kilka sekund, żeby pieszy sobie przeszedł na spokojnie.

To nieeee, najpierw zahamuj dłużej niż byś przejechał, potem ten obok ciebie, pieszy dalej stoi bo nie wie czy się zatrzymasz do zera (lub jest kretynem i zakłada że tak), dopiero jak
@s---k

to już dopiero jest bezsens. Przez to nie dziwię się, że ludzie zawsze jak widzą bagietmajstrów, to zwalniają tak, żeby jechać za nimi.


Bo żeby być psem trzeba lubić znęcać się nad słabszymi

Psy to zwykle takie skrajne patusy ze szkoły co się znęcali nad mądrzejszymi od siebie i mieli problem ze zdaniem matury

Doskonale sprawdzają się w mundurze.

Zwykła organizacja przestępcza o charakterze zbrojnym stojąca ponad prawem mająca powiązania z
Rozmawiałem kiedyś z policjantem drogówki na ten temat i po chwili zakłopotania powiedział, że chodzi o to żeby zakończyć manewr przed rozpoczęciem przejścia dla pieszych


@czajak: w sensie jadąc 50 km/h kończąc wyprzedzanie 1 cm przed przejściem mam czas zauważyć pieszego i zahamować?
@ruphert: Wczoraj był jakiś post jak policja wystawia mandaty na 1500 zł za coś takiego. Zastanawia mnie jedna rzecz - nie ma dokładnie określone ile metrów przed przejściem można jeszcze wyprzedzać? To czy wystawią mandat zależy od "widzimisię" policjanta?


@karrelo: Masz znak pionowy określający strefę przejścia i dodatkowo linie ciągła bezpośrednio przed przejściem.
nigdy nie zrozumiem tego przepisu, bo wystarczy że będziesz jechał 2 km/h szybciej niż pan policjant i już ci może mandat wlepić.


@s---k przepis ma bardzo dużo sensu. To co nie ma sensu to polskie drogi. Na filmiku widać przejście namalowane na drodze szerszej od typowej polskiej autostrady. W żadnym kraju gdzie dbają o bezpieczeństwo ludzi nie znajdziesz zebry na środku długiej, prostej trzypasmowej ulicy która kojarzy się z miejscem do #!$%@?.