Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak wam się wydaje, ile przeciętnie ludzie w waszym wieku mają oszczędności?

Mam 25 lvl i jak gadam rówieśnikami, albo ludźmi do 3-5 lat starszymi mam wrażenie, że każdy ma z 100k conajmniej na koncie.
Zastanawiam się tylko czy mi się wydaje i mam dziwne poczucie niższości, czy tak serio jest.
Nie mówię o ludziach, którzy wywodzą się z bogatych domów, a o tych, który jak ja na studiach dorabiali w gówno pracach a teraz jako tako robią coś konkretniejszego i oszczędzają (nie za kokosy tylko średnią lub trochę ponad nią)

Ja 25lvl, około 45k

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61ebce7ff7bdff000a92fa37
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 15
@AnonimoweMirkoWyznania: zawsze kisne z przechwalek na temat oszczednosci - zazwyczaj takich, ze nibo to sie nie chwale ale mam tyle i tyle. dziwnym trafem to zawsze sa posiadacze jakichs smiesznych kwot. nie spotkalem nikogo rzeczywiscie zamoznego operujacego dokladna iloscia posiadanych oszczednosci XD
@fishery: Moim zdaniem jak na polskie warunki 45 tysięcy w wieku 25 lat to obiektywnie mówiąc bardzo dużo. Ludzie mają tendencję do wygadywania bzdur i zawyżania dochodów, oszczędności. Wyraża się to m.in. w życiu ponad stan, braniem kredytu na wszystko tylko po to, żeby inni widzieli jaki to jestem zamożny. Rzeczywistość jest całkiem inna. Ok. 50% Polaków żyje od wypłaty do wypłaty i suma ich oszczędności jest trzycyfrowa. Nie przejmowałbym się
Mam 25 lvl i jak gadam rówieśnikami, albo ludźmi do 3-5 lat starszymi mam wrażenie, że każdy ma z 100k conajmniej na koncie.


@AnonimoweMirkoWyznania: też mam tyle lat co Ty i dosłownie na palcach jednej ręki znam gości, którzy mają 100k na koncie. A obracam się wśród ludzi z IT, więc jednej z lepiej opłacanych branży.
Moi znajomi rówieśnicy czy zarabiają 5k czy 10k to z reguły i tak nie oszczędzają.
OP: Tak, dlatego pisze i pytam sie z anonimowych ( ͡° ͜ʖ ͡°) z rodzina mam dobre kontakty i mam nadzieje ze pozyja dlugo i jesli bede miala cos dziedziczyc to jak najpozniej.

Mi te 45k wydaje sie strasznie mala kwota, tym bardziej ze wiekszosc ludzi w moim wieku bierze sluby i wyprawia huczne wesela za 50-60k conajmniej.

Pytam sie bo mam wrazenie, ze ludzie zyja lepiej