Wpis z mikrobloga

Mam taras pod którym chciałbym wybudować zamykany składzik - w praktyce wystarczy mi zabudować dwie ściany deskami szalunkowymi, wstawić drzwi i okno. Czy potrzebuję na to jakieś zgłoszenie bo ciężko zinterpretować mi taką konstrukcję?
Dodatkowo chcę wybudować stalową altanę przymocowaną do domu i stalowe schody do zejścia z tarasu. Jak tu to interpretować jeżeli stanowiłyby wspólną konstrukcję?

#budownictwo #prawobudowlane #budujzwykopem
  • 5
@BajerOp: Pokaż mi zapis w prawie budowlanym odnośnie zgłaszania budynków trwale związanych z gruntem :) @100mph: co do składziku musiałbym zobaczyć zdjęcia, nie za bardzo mogę sobie to wyobrazić, jeżeli zbudujesz altanę trwale przymocowaną do budynku, będą stanowić wtedy razem z domem jedną konstrukcję, co za tym idzie powiększasz kubaturę budynku, w takiej sytuacji nie potrzebujesz już zgłoszenia a pozwolenia na budowę, zrób altanę wolnostojącą, na własnej konstrukcji nie przykotwionej
@MateuszOM: pic rel - dom szeregowy 6m szerkości działki - z tarasu nie mam do ogrodu zejścia więc chciałem wybudować schody stalowe, które miałyby wspólną konstrukcję z altanką stalową :) ponieważ miałbym altanę a trochę brakuje mi miejsca do składowania pierdół to myślałem, żeby zabudować pomiędzy filarami pomieszczenie :)

chciałbym uniknąć pozwolenia na budowę ale z tego co napisałeś to składzik odpada bo rozumiem, że nie może być w żaden sposób
źródło: comment_1642931580i3Rm7BruVTLWwCDa8BECis.jpg
@100mph idziesz do wydziału budownictwa w starostwie i pytasz czy musisz to zgłaszać czy nie. Nikt Cię o imię i nazwisko nie pyta tam a będziesz mieć pewność