Wpis z mikrobloga

Co sie jada na obiad poza kurczakiem z makaronem, kurczakiem z brokulami, kurczakiem z papryką, makaronem z czosnkiem itp. Takiego co sie robi po przyjsciu z pracy, nie gotuje 10h.

Mam wrażenie, że jemu ciągle dwa dania, czyli kurczaka z różnymi dodatkami, lub mięso mielone z różnymi przyprawami. Chcialabym cos wymyslic ale nie wiem. xD

#obiad
  • 17
Co sie jada na obiad poza kurczakiem z makaronem, kurczakiem z brokulami, kurczakiem z papryką, makaronem z czosnkiem itp. Takiego co sie robi po przyjsciu z pracy, nie gotuje 10h.


@iEarth: rety, nic takiego w zyciu nie jadlem
Mam wrażenie, że jemu ciągle dwa dania, czyli kurczaka z różnymi dodatkami, lub mięso mielone z różnymi przyprawami


@iEarth: Jako, że u mnie musi być mięcho to mogę zaproponować: kotlety ze schabu, burgery (z gotowych burgerów ze sklepu), zapiekanki z makaronem i mięsem mielonym, tortille z kurczakiem, spaghetti, chili con carne, pieczone części kurczaka
@iEarth: możesz pierś z kurczaka zalać śmietanką kremówką wymieszaną z zupą cebulową w proszku. Koniecznie rano i koniecznie do lodówki by się przegryzło. Wieczorem na 20-25 minut do piekarnika. Pyszne i tuczące. Z kurzą nogą wychodzi jeszcze lepsze ale wtedy pieczesz 40 minut.
@iEarth: pytasz o konkretne przepisy czy koncepcje na bardziej rozmaite żywienie?
Wiesz makaron+kurczak można ogarnąć na tyle sposobów ile kuchni świata, kwestia dobrze zaopatrzonej kuchni.
Zobacz sobie chociażby na ile sposobów można przygotować risotto. Jedno danie - 20 minut roboty, ale może mieć tak rozmaite smaki i działać sezonowo.
Nie wiem co lubisz i jaki masz budżet, na Twoim miejscu po prostu przejrzałabym blog Kwestia Smaku, wybrała różne dania na kilka