Wpis z mikrobloga

Ludzie się dziwią, że nie można jechać szybciej niż samochód obok przed przejściem dla pieszych. Dopiero przy spotkaniu z policją uświadamiają sobie, że to też jest wyprzedzanie. Mnie jakoś nie dziwi, że kierowcy mają z tym problem. Na kursie na prawo jazdy słyszysz, że nie można wyprzedzać przed i na przejściu dla pieszych i tyle. Pewnie większość kursantów wyprzedzanie wyobraża sobie jak sytuacja na załączonym obrazku. W końcu wyjeżdżasz "elką" na drogę w swoim mieście powiatowym, w którym nawet nie ma możliwości wykonania manewru wspomnianego na początku. Nawet jeśli trafi się takie miejsce, to jedziesz cały czas 47 km/h więc szansa na to, że będziesz musiał kogoś wyprzedzić jest znikoma. #prawojazdy #polskiedrogi #motoryzacja
kurcik777 - Ludzie się dziwią, że nie można jechać szybciej niż samochód obok przed p...

źródło: comment_1642931875slgqfJNFZICNQIepfHXWcd.jpg

Pobierz
  • 39
@kurcik777: Hehe moje słowa xD Należy je oprawić w ramkę i przyklejać do czoła wszystkim ćwietinteligentom, którym się wydaje, że cała reszta ludzi jest zła, a nie źle wyedukowana.( ͡° ͜ʖ ͡°)

@kurcik777: to nie wiem, gdzie wy się uczycie, w jakich szkołach, ale przecież nauka manewrów wymijania, omijania i wyprzedzania była na jednej z pierwszych godzin teorii, rozłożona dość łopatologicznie... u mnie np. instruktor zadał podchwytliwe pytanie właśnie o manewr wyprzedzania, to wszyscy dumni z siebie mówili tylko o takim wyprzedzaniu jak na obrazku, a on wtedy wszystkich zagiął że nie tylko.
Po pierwsze nie stwarza to zagrożenia, bo nie jest to manewr wyprzedzania, w którym zmieniasz pas na przeciwny


@XIONC_CI_MORDE_LIZAL:

Po pierwsze, to zagrożenie związane z wyprzedzaniem na i przed przejściem nie jest związane ze zmianą pasa na przeciwny. Jest związane z tym, że wyprzedzając, wyprzedzany pojazd przesłania Ci sporą część przejścia i jego okolicy.

wystarczy, że ktoś na pasie obok bez powodu przyhamuje

No i właśnie o to chodzi. Ty nie
@reksiuzgdyni: myślę, że nie ma co się tutaj wysilać i pisać elaboratów dla takich ignorantów, bo on i tak nie pojmie tego, o czym do niego piszesz, bo on wie lepiej. Jak dostanie mandat, to może wtedy zrozumie, ale też w to szczerze wątpię.
@XIONC_CI_MORDE_LIZAL: Skocz do Żaby po chipsy, bo nowe prawko by Ci się chyba przydało.

Nie stwarza zagrożenia? Ileż to razy jakiś debil wyprzedzał mnie na przejściu dla pieszych i byłby rozjechał człowieka. Nagrań przesłanych na StopChama nie zliczę. Przede wszystkim nie masz fizycznej możliwości zobaczyć co się dzieje na przejściu dla pieszych po stronie wyprzedzanego samochodu. Ba, spora część przypadków ma po prostu w dupie przejście dla pieszych, i piesi często
@bary94pl: Pewnie masz racje - nie ma sensu. Ale szokuje ilu dzbanów, mających pewnie PJ, nie ma wyobraźni na tyle rozwiniętej żeby ogarnąć rzeczywisty powód dla którego ten przepis istnieje i jakie realne zagrożenie wiąże się z takim manewrem. Zwłaszcza na drodze o kilku pasach w tym samym kierunku.

Ich zdaniem ktoś pewnego dnia usiadł i powiedział „hehe wymyślmy se jakiś przepis żeby łupić kierowców, może hehe np. wyprzedzanie na przejściu”.
@kurcik777: Mam wrażenie, że w samych szkołach jazdy instruktorzy mają małą świadomość tego. Ja miałem swój kurs na prawko rozbity na dwie szkoły i ani razu nie słyszałem o tym - dowiedziałem się dopiero po samodzielnym studiowaniu przepisów.

Inna sprawa, że na kursach/egzaminach wyprzedzanie jest raczej rzadko praktykowane.
Nie stwarza zagrożenia? Ileż to razy jakiś debil wyprzedzał mnie na przejściu dla pieszych i byłby rozjechał człowieka.


@MalowanyPtak: Jak samochód na jednym pasie się zatrzymał to może rozejrzyj się czy ten na drugim też to robi? Bo jeżeli wchodzisz sobie "bo masz prawo", mimo że widzisz, że samochód się nie zatrzymuje to bardzo dobrze, że cie #!$%@?, może to cie nauczy, żeby się rozglądać - takich rzeczy uczy się małe
@XIONC_CI_MORDE_LIZAL:

Debilna logika XD


No nie wiem czy debilna, bo to jest właśnie JEDYNY powód dla którego ten przepis został wymyślony. I obowiązuje na całym świecie.

Jak nie wyprzedasz, ale jedziesz obok delikatnie za samochodem obok to też zasłania - a to jest zgodne z przepisami.


No domyśl się geniuszu dlaczego to jest zgodne z przepisami. Bo nie stwarza to żadnego zagrożenia. Jadąc w ten sposób nie potrącisz tego pieszego nigdy.
Jak samochód na jednym pasie się zatrzymał to może rozejrzyj się czy ten na drugim też to robi? Bo jeżeli wchodzisz sobie "bo masz prawo", mimo że widzisz, że samochód się nie zatrzymuje to bardzo dobrze, że cie #!$%@?, może to cie nauczy, żeby się rozglądać - takich rzeczy uczy się małe dzieci, a nie wie tego dorosły chłop.

Jasne, kierowca ma obowiązek się zatrzymać. Ale skąd masz pewność, że przestrzega przepisów,