Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć wszystkim. Nie wiem od czego zacząć. Mam ponad 30 lat i bardzo zaniedbane zęby. Sporo z nich jest złamanych, wykruszonych, w tym górna jedynka. Długo z tym zwlekałem i chcę to pomału naprawiać, najbardziej zależy mi na tej jedynce bo widać na pierwszy rzut oka. Chcę się umówić w najbliższych dniach, ale do kogo w pierwszej kolejności to nie wiem. Dentysta, stomatolog, ortodonta, chirurg? Czytam wątki tutaj oraz na forach internetowych i jestem załamany cenami, a także ich rozbieżnością. Sprawy nie ułatwia fakt że mieszkam na wsi i nie mam własnego transportu, zostaje komunikacja publiczna. W okolicy mam tylko miasta powiatowe.

Mam też problem z wyborem płci, wieku. Czy ma to znaczenie? Oraz czy mogę trafić na dentystę, stomatologa dla którego będą to najgorsze zęby jakie widział i spotkam się z jakimś negatywnym odbiorem? Mam słabą psychikę i szybko mogę się zniechęcić, odpuścić.

#dentysta #stomatologia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61ed6098f7bdff000a93343d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 11
OP: Dzięki za odpowiedzi.

Na początek oszczędności mam, także teraz nie martwię się tym. Jak mi nie wystarczy to nie wyleczę wszystkiego od razu. Cały czas pracuję, nie zarabiam dużo ale mam stabilną pracę oraz umowę.
Zapomniałem wspomnieć wcześniej o nieśmiałośći i fobii społecznej w 1 wpisie. To też wpłynęło na to że nic nie robiłem przez wiele lat.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: LeVentLeCri
@AnonimoweMirkoWyznania: Umów sie po prostu u jakiegoś prywatnego na konsultacje, powie ci co trzeba zrobić i za ile, scześniej najlepiej zrobić prześwietlenie Ja miałam całkiem zniszczonego zęba, odbudowali mi go, jest idealny.
Te zabiego są rozłożone w czasie także ogarniesz to finasowo.
Jak masz jakieś pytania to kdezwij się na priv, tez mam fobie społeczną :)
CzarodziejskaProgramistka: Najlepiej wybierz klinikę, gdzie jest i stomatolog, chirurg, i protetyka, mają na miejscu rentgen i tomograf. Pierwsza wizyta konsultacja, RTG, plan leczenia i od razu będziesz mógł się umawiać do różnych specjalistów, a nie np. okaże się że na pantogram musisz pojechać zrobić gdzieś tam, babka ci wyleczy ubytki, ale nie usuwa zębów i będziesz musiał znowu szukać chirurga i tak dalej. A tak wszystko masz w jednym, znanym już
@AnonimoweMirkoWyznania: dentysci lubia takie przypadki bo oznacza to dla nich spory zarobek i sa z natury mili. jesli trafisz na #!$%@? czy dziwna pania to dziekujesz za przeglad i wychodzisz. na pierwsza wizyte umow sie poprostu na przeglad i rozeznanie co i jak. 10tys to moze byc zdecydowanie malo jesli zeby masz w zlym stanie w duzej ilosci. taki pro tip jesli nie trzeba wyrywac zebow gdzie troche sily sie przydaje