Wpis z mikrobloga

Część. Od dawna interesuje się amatorsko filmowaniem, dronowaniem i obróbka wideo. Ostatnimi czasy w moje ręce wpadła fotopulapka z Chin HC900 Pro.

Postanowiłem pójść w miejsce gdzie widziałem sarny oraz ślady dzików. Ponad 2h szukałem miejsca żeby ją zmontować - nie takie proste znaleźć miejsce żeby nie była widoczna dla potencjalnej kradzieży, albo nie była wybudzania przez ruszające się drzewa albo trawy.

Zabrałem ze sobą dużo żołędzi, kilka kasztanów, kukurydzę twarda do popkornu (tylko taka dostępna była w sklepie), kukurydzę z puszki, cała kukurydzę że dwie kolby taka na patelnię, oraz parę jabłek i marchewkę. Rozrzucilem to w okolicy

Miałem kupiona karmę dla psa, w celu przynecenia lisa, ale odpuściłem gdyż mogłoby to przyciągnąć psy, a przecież lis także zajada bardzo dużo pokarmu roślinnego.

Po dwóch tygodniach odwiedziłem to miejsce, ucieszyłem się że nikt jej nie zabrał.
A oto co udało mi się z niej nagrać.

#fotopulapka. #natura #przyroda #lesnictwo
mustafas00 - Część. Od dawna interesuje się amatorsko filmowaniem, dronowaniem i obró...
  • 26
@powsinogaszszlaja:
Fotopułapka kosztowała 800zł, chyba dlatego taka droga bo jest w niej funcja wysyłania powiadomień na telefon, której nie udało mi się włączyć. Drugi raz kupiłbym bez powiadomień, jak miałem włączona tą funkcję (która nie działała), to szybko zajechała mi baterie.
Baterie to enelopy pro - 8 sztuk.
@krokof: ja mam ten sam model z Allegro z tym że moja wersja jest LTE PRO. Być może mam felerna wersję. Coś takiego jak przesyłanie informacji (zdjęć, filmów) o wykryciu ruchu w tym sprzęcie nie działa. Fotopułapka sama z siebie przestaje rejestrować cokolwiek, czasami nawet gdzie działa to nie rejestruje widocznego ruchu, który na pewno pojawił się w jej obrębie widzenia.
Sam nie wiem jak udało mi się nagrać ten filmik.
@mustafas00: Gdzieś czytałem ze takie problemy są na starych softach. Próbowałeś coś aktualizować. W sumie kurde jak tak to działa to trochę sprzęt robi się mało użyteczny ….
@krokof: aktualizowałem soft, robiłem wszystkie rzeczy które można zobaczyć w poradnikach w necie. Nawet kupiłem polecana kartę SIM z Orange i nigdy nie udało mi się jej uruchomić, bym dostawał powiadomienia. Ale wiem, że są inne, które lepiej działają. Jest inna, dużo droższa, która powinna działać, jak znajdę ten model to Ci podeślę. Oczywiście jeśli nie zależy Ci na powiadomieniach to możesz zaryzykować ta z allegro
@mustafas00: Szczerze to lipa bo jak powiadomienia itp nie działa to po cholerę za to płacić. Ja chce coś budżetowego ale właśnie na zdalnej kontroli mi zależy najbardziej. W Kołaczycach bywam w weekendy i zdalnie chciałbym polować. Ty a ten Twój model ma jakaś dedykowana apke. Tez to nie działa?
@mustafas00: kupiłem HC900LTE. Konfiguracja dla mnie jest trochę dziwna (poprzez plik wygenerowany a apki na kompie). Trzeba ten plik wrzucić na kartę pamięci. Wszystko chyba działa, mmsy wysyła. A jelenie upolowane na dziole, trochę poniżej szczytu w stronę rynku. Ustawiłem w miejscu gdzie znalazłem w miarę świeże tropy.