Wpis z mikrobloga

Hoffman dowalił do pieca tym filmem xD Tylko utwierdził mnie w przekonaniu, że kawiarka to jedna wielka loteria jeśli chodzi o efekt końcowy. Najbardziej mnie rozbawiło, że uznał, że gotowanie kawiarki nie jest najgłupszym pomysłem xDDDDDDDDDDDDDD
#kawa #kawatime
  • 5
@Reepo: no ale to chyba każdą metodę można uznać za loterię jeśli się nie kontroluje zmiennych, to samo z espresso - doza, mielenie, temperatura, ciśnienie, czas, uzysk... A w tym filmie używając pomiarów pokazał i wyjaśnił co robić żeby to loterią nie było - i za to podejście go lubię :)
@kabzior: No to prawda, tyle że żeby to wszystko kontrolować w przypadku kawiarki musiałbyś mieć właśnie frankenmoke. Z tego co rozumiem głównym problemem są wysokie temperatury uczestniczace w procesie parzenia, które da się dodatkową techniką ograniczyć, ale za dużo jak dla mnie zabawy już z i tak średnio przyjemnym procesem żeby uzyskać mocną kawę. Wydaje mi się że aeropress do tego typu kaw nadaje się lepiej, no i łatwiej posprzątać xdddd
gotowanie kawiarki nie jest najgłupszym pomysłem


@Reepo: No dobry ten film, na taki czekałem!
Ale co do gotowania to powiedział w sumie że kawa wyszła niezbyt dobra i ostatecznie nie poleca tej metody.
Czekam na "Ultimate moka pot giude", chociaż można sobie z tego wywnioskować i złożyć całość samemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@BialoCzerwony: On mówił że to nie będzie ultimate bo nie czuję się na tyle pewny czy coś ( ͡° ʖ̯ ͡°) Podejrzewam że po prostu to będzie jego stara metoda + filtr aeropress + ta metoda ze ściąganiem kawiarki z gazu i ta płytka co używał na gazowej