Wpis z mikrobloga

@cl_master: RX 6800 przy aktualnych cenach kopie ok. 200zł miesięcznie, przy zużyciu prądu na poziomie 70zł miesięcznie na cały komputer (5600X, 4 moduły RAM, 1 dysk NVMe). Więc generalnie opłaca się i jest profit, natomiast problem jest inny. Ciężko spotkać (ja nie spotkałem żadnej wiarygodnej) kopalnię, która wypłacałaby mniej niż 0,05 ETH. A taka ilość na mojej karcie to w tym momencie oznacza prawie 2 meisiące kopania. A co się wydarzy
@TataBartusia: Przyjrzę się temu, do tej pory to nie był dla mnie prbolem, bo wypłacałem sobie co 1,5-2 miesiące i było git, jednak trudność cały czas rośnie, cena ostatnio runęła i może być konieczna ewakuacja. Ja kopię na nanopool, sprawdziłem w FAQ i przy zakońćzeniu kopania można przez nich ręcznie wypłacić ile się ma, więc git, nie przepadnie.
@TataBartusia: Jak nie za 2 miesiące to za 4, w 2017 roku na szczycie bańki kupowało się rx 470/570/480/580 po 1500zł, potem krach i bardzo szybko te karty poleciały na 500zł a w dołku można było je wyrwać po 300zł.
@unluckySeniQ: Mogę zawołać, aczkolwiek ja biorę z hurtowni z którą nasza firma współpracuje, więc ceny mam trochę niższe (za tę kartę dałem w lipcu 3400 netto, czyli jakieś 4200 brutto, gdzie na sklepach latały po 5k - 6k).