Wpis z mikrobloga

@n1craM: Czekać bo jest duża szansa to już koniec hossy czyli teraz kupisz i będziesz musiał holdować do następnej hossy jeśli będzie, jeśli krypto nie zostanie zdelegalizowane na co się zapowiada.
@KeepCalm: obecnie? Może rosja. Za 5-10 lat banki centralnie prawdopodobnie wyemitują swoją cyfrową walutę CBDC i będą moim zdaniem delegalizować krypto - dokładnie to się dzieje w chinach obecnie.

A jak się delegalizuje ktypto? Wystarczy odciąć giełdę od pieniędzy. Tyle. Jeśli nie będą mogli wymienić BTC na dolara to gameover.

Tak naprawdę może jeszcze jedna max dwie hossy zostały i raczej rynek wyparuje.

Dlatego nikt nie powinien całych swoich oszczędności pakować
@LateNever: no a co robią inne kraje poza odpałami w stylu Rosji i Chin? Raczej regulują, co jest pozytywne dla nas.
CBDC nie oznacza zaorania BTC czy jakiegoś ETH, bo to troche co innego.
@KeepCalm:

no a co robią inne kraje poza odpałami w stylu Rosji i Chin?

Gadają, że kopanie kryptowalut pochłania za dużo energii elektrycznej co jest zresztą prawdą a szykuje nam się kryzys energetyczny i w niektórych krajach jak niemcy są pogłoski o jakiś możliwych kontrolowanych przerwach w dostawie prądu?

BTC moim zdaniem na 100% zdechnie, eth ma dużą szanse na przeżycie jak przejdzie na proof of state. BTC to przestarzała gówniana
@KeepCalm: Podsumowując BTC zostanie raczej zdelegalizowane pod pretekstem zbyt dużego pochłaniania energii elektrycznej. Co do reszty nie jestem pewien ale też raczej prognozuje długoterminową delegalizację. Z tym, że ETH ma te smartkontrakty i tak dalej i to może przetrwać. Blockchain na pewno przeżyje.
@KeepCalm: Żaden rząd nie pozwoli na "wolny" system finansowy niezależny od banków centralnych. Jeśli ktoś wierzy w bajki o takich rzeczach to jest bez obrazy straszny jełop i jak ma 5 lat to rozumiem.

Obecnie jednak krypto nie pełni funkcji pieniądza, w pl krypto rozlicza się jak akcje, więc dopóki tak zostanie to może krypto pożyje jeszcze trochę.
@KeepCalm: znam argumenty bo w krypto siedzę od lat ba kiedyś też byłem naiwny i byłem głupi jak but.

Ale niestety jestem też empirykiem i widzę jak działa krypto i do czego jest wykorzystywane. Ma zero wspólnego z idealistycznymi #!$%@? w które wierzą fanatycy. No niestety fanatycy bo tylko fanatyk jest wstanie tak odbijać od siebie rzeczywistość.
@KeepCalm: Kiedyś jeszcze wierzyłem, że będzie można kupić nie wiem chleb za krypto teraz wiem, że to była bzdura. Nikt nie będzie tego robił nawet jeśli będzie taka opcja.

Krypto jest banda spekulantów którzy mają w dupie tę technologią i chcą z swoich marnych oszczędności dorobić się "milionów".

Jaka jest realna wartość BTC jako środka płatniczego? 30 tysięcy dolarów? 60? Dla mnie narazie zero.
@LateNever: nie wiem po co do tego mieszać jeszcze fanatyków i idealistów.
Ta rozmowa zamiast się upraszczać to pojawiają się kolejne zagadnienia, wiec tak jak pisałem - raczej odpuszczam.