Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jeśli wojna by wybuchła w Polsce to następuje powszechna mobilizacja ludzi do wojska. Większość pewnie poszła by walczyć ale znaleźli by się i tacy co by uciekli z kraju (sry za 3 razy by XD). Ktoś by zapisywał tych co walczyli, oraz tych co uciekli? Co wtedy jeśli wojna się kończy, a uciekinierzy by zaczęli wracać do kraju? Dostali by kulkę w łeb, zakaz powrotu do kraju czy dożywocie? Jakie kary są przewidziane dla tchórzów?

Jeśli się ktoś orientuje w tym temacie to proszę o wyjaśnienie.

Jak bym został i walczył.

#wojna #ukraina #rosja #polska

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61eed83f67af85000aa7b8f0
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 140
@AnonimoweMirkoWyznania: to tak nie działa. Mobilizacja jest ogłaszana w określonych warunkach i kolejności określonych grup. Prawdopodobieństwo poboru randomow którzy byli przeniesieni od razu do rezerwy jest nikłe (sytuacja musiałaby bardzo ciężka). Ludzie sieją dezinformacje i się nakręcają wzajemnie.

Nie ma kary śmierci w Polsce, w ogóle, za nic nie mozesz w świetle prawa być pozbawionym życia jako kara za coś. Nie dostaniesz kulki. Chyba, ze przypadkiem :p

Popraw mnie ktoś mądrzejszy
@AnonimoweMirkoWyznania: ja tam pakuję manatki i #!$%@? z dzieciakami
Czy jestem tchórzem? Można tak powiedzieć.
Zwyczajnie nie zamierzam ginąć w wojenkach głupich polityków, którzy sami zabezpieczają tylko własne dupy.
Jeszcze za ten komunistyczny kraj? Podziękuję.
Gdybyśmy mieli normalne rządy, które starałyby się zabezpieczyć swoich obywateli, unikać wojny wszelkimi sposobami - polityką, gospodarczo i tworząc skuteczne wojsko - to może jeszcze.
Ale mamy u władzy idiotów, wybranych przez innych idiotów którzy chcą
@AnonimoweMirkoWyznania: Zgodnie z prawem za dezercję lub niestawiennictwo w przypadku powszechnego poboru teoretycznie grozi ci tylko kara więzienia i to nie ot tak. Funkcjonujemy w innej rzeczywistości. Aktualnie nie wiemy ilu Polaków i kto dokładnie na 100% znajduje się za granicą, bo tego typu rejestry nie są prowadzone. Można dociekać po danych z telefonii komórkowej, ale kto będzie się w to bawił w czasie wojny, gdzie najprawdopodobniej nawet na tą mobilizację
Co wtedy jeśli wojna się kończy, a uciekinierzy by zaczęli wracać do kraju?


@AnonimoweMirkoWyznania:
Gdzie by zaczęli wracać?
Do Sowieckiej Republiki Polskiej?

Pierwszymi, którzy #!$%@?ą będą nasi rządzący i ich rodziny.

Siedzenie w autobusie, który jedzie w kierunku przepaści i z którego wyskoczył już kierowca i pilot wycieczki, nie jest aktem odwagi i męstwa.
@AnonimoweMirkoWyznania: Jednak nie miałem racji. Tu stosuje się przepis, bo to przecież nie dezercja tylko uchylanie się od służby wojskowej.

Art. 241. [Działania w celu trwałego uchylenia się od obowiązku służby wojskowej w czasie mobilizacji lub wojny]
1.
Kto w czasie mobilizacji lub wojny w celu trwałego uchylenia się od obowiązku służby wojskowej:
1)
nie zgłasza się do rejestracji będąc zobowiązanym do tego zgłoszenia lub nie stawia się do kwalifikacji wojskowej