Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 790
Czy robię dobrze?

Na początku roku wylądowałem w szpitalu, dostałem od pracodawcy kilka dni później pisemną naganę bo spóźniłem się (1 dzień xD) z oddaniem L4 - takie prawo w Niemczech, że ma się określony czas. Na nic tłumaczenia, że jako L4 służy mój wypis ze szpitala a żeby go dostać... trzeba najpierw z niego wyjść, a że wyszedłem w piątek wieczorem, to dopiero w poniedziałek rano dostali papierek xD wszyscy byli wcześniej poinformowani że mnie nie będzie a ja sam nie widziałem ile będę siedział w szpitalu. Każdy normalny człowiek a nie #!$%@? frajer zrozumiał by sytuację, bo łatwo nie było ale jedyne o czym oni myśleli to jak mi #!$%@? xD Mówię #!$%@? tam nie będę walczył z niemieckim januszexem i zacząłem szukać nowej pracy, bo tym spalili za sobą wszystkie mosty, #!$%@?ć ich. Bardzo szybko znalazłem nowa pracę i już wczoraj podpisałem nową umowę, zaczynam od 1 marca. Zaraz jadę zawieźć wypowiedzenie do starej pracy. Obecne L4 mam do 14 lutego i mam jeszcze prawie 90h nadgodzin. Chcę zagrać tak samo po frajersku jak mój szef i #!$%@? sobie L4 do końca lutego, żeby ten okres pozostały do rozpoczęcia nowej pracy siedzieć w domu w spokoju, niech mi wypłacą nadgodziny a ja nie chcę ich więcej widzieć, tfu im na mordę.

#pracbaza #oswiadczenie
  • 85
via Wykop Mobilny (Android)
  • 485
@Sercem_Wycinane: na całym świecie są #!$%@?, najlepsze jest to, że odchodzę w sumie z dużego koncernu jakim jest BMW xD i nie spodziewałem że, że takich spraw nie weryfikuje nikt z HR, tylko to leci jakoś z automatu a ty masz się tłumaczyć. NORMALNY szef zrobił by pierw jakąś rozmowę i wyjaśnił sytuację a ewentualnie po stwierdzeniu winy dał naganę ale nasz lokalny oddział ma tak konkretnie #!$%@? szefa, przez 3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 31
@bkwas: @tajek: najgorsze jest to, że na początku to był złoty człowiek. Pomógł we wszystkim, jak miałem wypadek to na pół roku nawet auto pożyczył bez żadnego marudzenia. Potrzebowałem dnia wolnego? Nie ma sprawy, odpracujesz te godziny jakoś i tyle. Jakieś kantowanie na częściach i oponach też się znalazło w portfolio, robótki na czarno kiedy chciałem.. wszystko skończyło się jak się rozwiódł z żoną, bo zaczął ruchać sekretarkę xD #!$%@?
@bruhh: Ja podobnie zaczynam kombinowac z L4 bo chce żeby mnie oni zwolnili, wracam do PL na stałe bo po 4 latach rzygam tym krajem, tu gdzie pracuje to wywalczenie podwyżki graniczy z cudem, a żeby było śmieszniej tez kontrolujemy/montujemy części do VAGa/BMW/Merca wiec firma kase ma plus bierze części od innych firm, stara zasłania się kurzarbeitem jak może, w 2020 firmy dostały po 1.5k euro na pracownika a nam powiedziała
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@maikeleleq: jako szarak na produkcji marne szanse że dostaniesz podwyżkę, nie tylko u ciebie tak jest. Ja zaczynajac w fabryce mercedesa w Dusseldorfie składając po 11h sprintery miałem 1500 na rękę ale to było kupę lat temu. Teraz chłopaki dostają tam może z 2000 na konto a każde pytanie o podwyżkę kończy się #!$%@? na zbity pysk. Tam nikt nie ma umowy na stałe. Na liniach to częsta praktyka. U mnie
@bruhh: Ale wiesz, ze jak Ci wyplaca za te prawie 90 nadgodzin to nie dosc, ze duzo mniej niz za normalna godzine, to jeszcze przy rocznym rozliczeniu sie Finanzamt o to doyebie? Znam to z autopsji…
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tapirro: @richard73p: nadgodziny mam wypłacane jako dodatek do wypłaty na osobnym "Abrechnung" 125% także nikt się nie #!$%@?. Taki wielki koncern wie jak to dobrze zorganizować, już nie raz wypłacali nawet 100+ godzin.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Moisze: koniec końców i tak skończył bym z mega beefem we firmie i było by jeszcze gorzej. To ja jestem w tym wypadku na przegranej pozycji. Nie wiem czy ty byś chciał chodzić dalej do pracy, gdzie #!$%@? sądowo szefowi xd