•  

Zawsze mnie bawi jak co drugi wykopek deklaruje, że w razie wojny w ciągu paru godzin będzie na Zachodzie.

Nie wiem skąd w nich to idiotyczne założenie, że będą w stanie w ogóle bez problemów z państwa się wydostać, gdy przestaną latać samoloty cywilne, drogi się zakorkują, paliwo przestanie być sprzedawane jako zasób strategiczny, a nawigacja przestanie działać, bo GPS dla cywili zostanie wyłączony XD

A nawet jak się dojdzie do granicy, to trzeba jeszcze przez nią przejść, a już widzę jak Niemcy z otwartymi ramionami przyjmują miliony uchodźców z Polski gdy nie ma dla nich pracy, mieszkań a nawet jedzenia XD

#heheszki #humorobrazkowy #shitwykopsays #wojna #rakcontent #ukraina #rosja

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

źródło: IMG_20220126_085617.png

• poprzednie komentarze (31)

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

bardzo dużo uciekało, ale niewiele doszło do granicy w ogóle.

@skitarii: uciekanie byle przed siebie w losową stronę nie ma za bardzo szans powodzenia, ale i tak ludzi, którzy spróbują będzie bardzo dużo. Ilu się uda? Jeżeli zaczną się działania na Ukrainie to będziemy mogli zobaczyć ilu imigrantów faktycznie przedostanie się do Polski.

•  

Sztabeczka złota pójdzie w ruch, albo przejebać się przez las. Ostatecznie szukać nory w Polsce i przesiedzieć w piwnicy xD

@KatowickaChupacabra: najlepiej po prostu siedzieć w domu na dupie i się nie ruszać, jeśli pod dom nie podeszła linia frontu.

To jest najlepsza opcja dla cywili, bo ucieczka najpewniej się nie uda w większości przypadków, a gdy ktoś taki potem wróci do domu, to będzie on już ograbiony.

•  

•  

zdajesz sobie sprawę, że ci migranci, którzy uciekali przed wojną, to średnio chętni są do asymilowania się ze społeczeństwem niemieckim, i ciężko im podjąć jakiekolwiek zatrudnienie (z powodu lenistwa oczywiście, bo państwo da).

@s---k: i co z tego? Liczy się ilość. Niemcy byli samą ich ilością przytłoczeni. Na wiele milionów Polaków nie mają nawet środków do życia, więc nie będą przyjmować wszystkich.

•  

•  

@skitarii: Well - temu wlasnie w aucie rzadko mam ponizej polowy baku. Do tego w garazu stoi 10l karnister na czarna godzine.
      Granica? Wpuszcza, majac niemiecki dowod nie maja wyjscia - musza.
      GPS? Z pamieci przejade do paru przejsc, ktorych od dawna uzywam, do niektorych objazdy tez mam w glowie, wiec jaki problem? ;)

•  

to z tego, że uchodźcy z Afryki szli tutaj po socjal. A Polacy rozleją się po Europie/Świecie, i będą normalnie żyć, jak żyli do tej pory, pracując na Jean Pierre'a, Hansa, czy innego Johna.

@s---k: a Polacy po co będą szli jak nie ma w Niemczech pracy dla tyłu milionów ludzi?

•  

@skitarii: Gps dla cywili przestanie działać xd satelity zrzuca z orbity do oceanu? Co najwyżej Amerykanie mogliby stworzyć taka sztuczna poprawkę gdzie bez znanego kodu dokładność gps jest ograniczona do kilkuset metrów jak było ponad 20 lat temu, ale musieliby to zrobić na cały świat. I taka poprawka pewnie w dzisiejszych czasach i tak by szybko wyciekła

Od razu widać po twoim wpisie ze gowno wiesz na temat na który się wypowiadasz Xd

A ja uciekam promem do Szwecji i co teraz?

•  

Well - temu wlasnie w aucie rzadko mam ponizej polowy baku. Do tego w garazu stoi 10l karnister na czarna godzine.
      Granica? Wpuszcza, majac niemiecki dowod nie maja wyjscia - musza.
      GPS? Z pamieci przejade do paru przejsc, ktorych od dawna uzywam, do niektorych objazdy tez mam w glowie, wiec jaki problem? ;)

@krzyzakp: a broń do obrony przed bandytami, którzy nie będą mieli paliwa, masz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bo jedna barykada na drodze zakończy twoją podróż.

+: J............i
    •  

•  

@skitarii: Ja nie, rozowa i owszem. Wiec w czym problem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: Gurciak
    •  

•  

Ja nie, rozowa i owszem. Wiec w czym problem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@krzyzakp: w tym, że trzeba jeszcze umieć ją użyć i być w stanie strzelić do człowieka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@skitarii: dlatego trzeba wiać na południe, najlepiej przez Słowację ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      Obstawiam, że 90% ludzi będzie stało w korkach na zachód. Zresztą podobne stadne zachowania były podczas pandemii, gdzie ludzie się zabijali w kolejkach do biedronki czy lidla, a w takim dino były pustki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

widzę, że ty jakiś odklejony jesteś. Jak chcesz, to walcz za głupich polityków, którzy toczą swoje wojny rękami cywili.

Może moje życie jest gówno warte dla świata, ale nie mam zamiaru umierać przez to, że ktoś inny tak chce.

@s---k: ale myślisz, że ktoś cię będzie pytał o zdanie? XD

Dobrze napisałeś, twoje życie jest gówno warte dla świata, dlatego w czasie kryzysu będziesz mógł łatwo zginąć z ręki zwykłych cywilów którzy stali się bandytami.

Ja znam sporo historii o tym co się odwalało w moich stronach gdy front przeszedł i ludzie zaczęli się sami zabijać i grabić, żeby podstawowe środki do życia zdobyć.

+: J............i, BreezierSix +4 innych
    •  

@skitarii: ale wiesz, że tam na granicy to nie ma żadnego płotu?

•  

@skitarii: Na strzelnicy radzi sobie dobrze. A z druga kwestia - raczej malo kto z wykopkow mial taka "okazje", wiec ciezko powiedziec tak czy siak jak by sie skonczylo..

Tak czy siak - musieli bysmy miec pecha, zeby akurat byc w PL #emigracja

•  

ale wiesz, że tam na granicy to nie ma żadnego płotu?

@dziacha: ale jest rzeka, której niemieckiego brzegu będzie chronić wojsko i policja.

•  

@s---k: idioto nie za polityków tylko za swój kraj, masz tu znajomych, masz tu rodzinę wszyscy z tobą nie uciekną ;))

•  

@Szalom: tak, gps moze przestac działać. Wystarczy ze albo zaczna puszczac losowe pingi(przez co odbiorniki zwariują) albo zaczna wysyłać zaszyfrowane sygnały, dostępne tylko do odczytu dla urządzeń wojskowych.

Mapa i kompas w przypadku konfliktu jest niezastąpiona

•  

@esio41231: dokładnie tak, kazdy taki wielki kox co ucieknie na rowerze samochodem, a przyjdzie co do czego to bedzie sral sie ze go wezwą xd no i wlasnie to co piszesz, idziesz walczyc nie za polityków tylko po to żeby ruski nie przyszedł i nie wyrwal ci kranu ze ściany, nie zjadl ci jedzenia ze spiżarki i nie zgwalcil siostry

•  

@ButtHurtAlert: plus czy w innym miejscu będzie bezpieczniej? Jeżeli dojdzie już do tego ze po Ukrainie zaatakowane zostaną państwa bałtyckie to raczej juz to będzie wojna na taką skalę że nawet u tych Niemców nie bedzie bezpiecznie XD

•  

@s---k: ale wojna cie nie bedzie pytac czy ja wywolales xD

•  

•  

@s---k: dbać o własną dupę? Nie wyobrazam sobie zostawić rodziny i swoich najbliższych znajomych, zostając przy tym sam jak palec, brak jakichkolwiek zasad.

•  

•  

@s---k: współczuję twoim najbliższym jak jesteś osobą wyznająca zasadę żeby martwić się tylko o siebie ;)

•  

•  

@s---k: może wystarczy zmienić podejście do ludzi i takie osoby się znajdą :)

•  

A nie liczę się tylko ja i wyjebane jaja

•  

•  

@ButtHurtAlert: No tak współczesne konflikty pokazały ze tak się dzieje właśnie xd gdzie te losowe pingi miałaby byc wysyłane przez co? Stacje dgps? To nadal i tak mialbys normalna dokładność. Inaczej mówię, konieczne byłoby ograniczenie całego systemu dla całego świata

Nie mówiąc o tym ze gps to jeden (ale główny fakt) system. Masz jeszcze rosyjski (hehe) glonass, chyba w jakiejś tam większej części operacyjne europejskie Galileo i chińskie beidou i nowoczesne chociażby telefony korzystają z tych wszyskich systemów.

•  

@skitarii: Mieszkam blisko granicy, w zasięgu podróży z buta/rowerem. Dodatkowo jest to zielona granica więc łatwo ją przekroczyć, chyba że Czesi postawią płot w górach xD

•  

@skitarii już to widzę jak wykopki, eksperci od spraw wszelakich na codzień nie wychodzący z domu nagle pakują dobytek i uciekają z kraju. Tylko nie zapomnijcie matce powiedzieć żeby wam kanapki zrobiła bo padniecie z głodu po drodze. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

gdy przestaną latać samoloty cywilne, drogi się zakorkują, paliwo przestanie być sprzedawane jako zasób strategiczny, a nawigacja przestanie działać

@skitarii: 1. W takim Afganistanie samoloty latały na tydzień przed zajęciem stolicy, więc luz
      2. I myślisz, że te drogi tak tydzień będą zakorkowane? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      3. Żeby dojechać pod Hiszpanię wystarczy mi pełny bak mojego małego diesla ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      4. Współczuję, że nie dojedziesz za granicę bez gpsa, ale ja z pamięci dojadę do każdej stolicy Europy, bo nie jestem imbecylem, jak ty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: s---k, j............o +14 innych
    •  

•  

@skitarii: Chłopie co ty jakiś odklejony jesteś? Dla cywili tylko ucieczka! Dorastałem na gospodarstwie gdzie z jednej strony stali Rosjanie a z drugiej Niemcy w odległości 2 km na przeciw siebie. Przed wojną wszystko wymurowane z czerwonej cegły po wojnie została jedno drzewo gruszki, które pradziadek wsadził parę dni przed tym kiedy front doszedł. Jak usłyszał że idą Rosjanie to uciekł 150 km dalej. Zostawił wszystko zabrał ze sobą rodzine. Od strony babci. Szedł front chcieli wrócić po cichu do domu po koce itd. Tata babci został postrzelony w rękę i zabrany do niewoli z której o dziwo zbiegł i wrócił na pieszo z Niemiec do zaboru Rosyjskiego szedł tylko w nocy a w dzień spał w lasach.
      Od strony mamy pradziadek mieszkał pod Wilnem i nigdzie nie uciekał przyszli Rosjanie. Rozerwali go końmi na oczach mojego dziadka. Dziadka schowała służąco do szafki w kuchni. I mówiła że to jej syn. Dziadek oglądał jak 5 ruskich służąca ruchało na zmianę. Macocha puściła się od razu z kimś ważnym dostała pozwolenie i udało jej się uciec do Francji w 2011 zmarła. Moja babcia od strony mamy uciekła 5km dalej z rodziną. Poszła na pole z znajomą ukosić trochę zboża sierpem. Zobaczyli to Niemcy zrzucili koło nich bombę obie prężyły ale obi znalazły się pod ziemią

•  

•  

@skitarii: rosjanie mają własny gps pod nazwą glonas

•  

@skitarii:W razie opuacji PL, nie ma szans aby Polacy uciekli, co z tego, że ludzie uciekają z KRLD, Polakom na pewno się nie uda. Brak GPS to nie problem bo a) zawsze można wydrukować, b) nawet jak neta odłączą to i tak wiele osób ma jeszcze gdzieś fizyczne mapy drogowe pochowane, nie jesteśmy 100 lat po cyfryzacja a raptem 20.

•  

•  

@s---k: no dokładnie, ale wykopek myśli, że bez gpsa jest zakaz jazdy za granicę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@skitarii: Mam paszport niemiecki (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

•  

@skitarii: Polacy będą stali pod niemiecką granicą polewani z armatek wodnych a Niemcy na ichniejszym wykopie będą pisali że mało, że trzeba więcej gazu odkręcić (( ͡° ͜ʖ ͡°)) i że jeszcze większy mróz powinien być ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
      Ale spokojnie, z drugiej strony znajdą się też Niemki które ze łzami w oczach będą opowiadały historię o polaku co płynął w Odrze przez 6 dni bez jedzenie i picia

•  

@skitarii: pytam z czystej ciekawości, dlaczego amerykanie mieliby odcinać gps cywilom w Polsce w razie konfliktu?

+: henk
    •  

A nawet jak się dojdzie do granicy, to trzeba jeszcze przez nią przejść,

@skitarii: Jakbyś mieszkał tak z godzinę od granicy to może jeszcze, ale musisz bardzo szybko się zorientować w sytuacji.

•  

@skitarii: odpaliłem komcie i nie zawiodłem się xD

Myślisz, że Amerykanie zostawią włączoną nawigację z której mogą korzystać wrogowie? Taka wojna zacznie się od zestrzeliwania nawzajem swoich satelit, a sygnały dla cywili zostaną zaszyfrowane, żeby tylko uprawnione osoby z nich korzystały.

Piszesz o ataku na Polskę czy globalnej wojnie xD? Jakoś po ataku na Krymie i w Donbasie nikt nie zaczął strzelać do satelitów, btw rosjanie mają swój system glonass i mają wyjebane w gps

•  

@skitarii

GPS dla cywili zostanie wyłączony

Co? XD z powodu wojny Rosji z Polską USA wyłączy GPS?

•  

@skitarii: mam 3km do granicy z niemcami, co Ty na to?:D

•  

i prędzej sobie w łeb strzelą, niż skutecznie wroga ostrzelają.

@skitarii: I to byłaby chyba pierwsza rzecz, którą bym zrobił po otrzymaniu broni. Śmierć na wojnie rzadko jest szybka i bezbolesna, więc o takową trzeba by zadbać samemu.

•  

@skitarii: Ja taktycznie sie wyprowadzilam 3 lata temu wiec faktycznie, jak wybuchnie wojna w Polsce to bede na zachodzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@skitarii: Mnie zawsze bawi jak ludzie myślą, że wojna wybucha z dnia na dzień bez ostrzeżenia. W 1939 już na wiosnę było czuć co zaraz będzie i ten kto chciał oraz miał pieniądze wyniósł się długo przed 1 września.

•  

@skitarii: Przecież jak wojna będzie to w całej Europie gdzie sp...olisz nigdzie jedynie do afryki chyba

•  

Mnie zawsze bawi jak ludzie myślą, że wojna wybucha z dnia na dzień bez ostrzeżenia. W 1939 już na wiosnę było czuć co zaraz będzie i ten kto chciał oraz miał pieniądze wyniósł się długo przed 1 września.

@DerMitteleuropaer: Czyli żaden wykopek się nie wyniesie ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

mam 3km do granicy z niemcami, co Ty na to?:D

@kabasyl: No i o 3 km za dużo.

+: s---k
    •  

@skitarii: Też mi się z tego chce śmiać.

Jeżeli ktoś nie ma nieruchomości za granicą lub/i złota/biżuterii o wartości 50k$ to jedyne na co może liczyć to na to, że będzie traktowany jak bydło i bezsilny prawie w każdej sytuacji.

•  

@skitarii Aha, czyli Niemcy zamkną całe Sudety? xDDDD

•  

@Yurakamisa: Teraz podróżowanie jest tańsze. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

1. W takim Afganistanie samoloty latały na tydzień przed zajęciem stolicy, więc luz

@Ogau: luz, bo myślisz, że Rosjanie tak jak Talibowie, nie mają lotnictwa i broni przeciwlotniczej? XD

Dobry jesteś, swoje bezpieczeństwo stawiać na byciu dzbanem XD

2. I myślisz, że te drogi tak tydzień będą zakorkowane? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wystarczy dzień, potem nie będziesz już miał paliwa i nigdzie go już nie kupisz( ͡° ͜ʖ ͡°)

3. Żeby dojechać pod Hiszpanię wystarczy mi pełny bak mojego małego diesla ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jadąc 3km/h w korku? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

4. Współczuję, że nie dojedziesz za granicę bez gpsa, ale ja z pamięci dojadę do każdej stolicy Europy, bo nie jestem imbecylem, jak ty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie, ty jesteś dzbanem, który się napina w internecie udając rambo, a pisze takie debilizmy, że wynika z nich iż ciężko mu będzie z samego miasta w razie wojny wyjechać.

•  

@skitarii: przeczytaj książkę Inwazja Miłoszewskiego to atak na Polskę w 2019r, tak jak piszesz parę lotnisk do ewakuacjidla wpływowych ludzi, szabrownictwo, brak pailiwa i ogólna szalejące bezprawie

•  

Teraz podróżowanie jest tańsze. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@DerMitteleuropaer: A czołgi są szybsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@furcio: Jeszcze do tych Sudetów trzeba dotrzeć, a później przez nie przejść, a większość ludzi w Polsce jak już idzie w góry, to latem i asfaltową drogą nad Morskie Oko xD

@skitarii Niezłe podsumowanie chojraków. Plusik ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@skitarii: I za co oni chcą żyć na tym zachodzie? Wszystko będzie kosztować co najmniej dwa razy tyle, pracy nie będzie (bo nie tylko oni będą tam uciekać) a złotóweczka kiepsko stoi. Chyba nie myślą, że Niemiec albo Francuz będzie utrzymywał tych wszystkich zadeklarowanych wycieczkowiczów, będą im na każdym kroku mówić (jak oni sami Arabom albo Ukraińcom jeszcze przed chwilą) żeby wracali walczyć za swoją ojczyznę xD

•  

Przez Odrę nie puszczą cię Niemcy

@skitarii: Granica z Niemcami ma 460 kilometrów. Żeby ją upilnować w całości to trzeba by kilka tysięcy żołnierzy, a w trakcie wojny nikt nie będzie na to marnować zasobów. Więc nawet jak zamkną oficjalnie przejścia graniczne to nadal będzie można przepłynąć odrę w plaw. Podobnie z Czechami - nikt nie będzie marnować zasobów na ochronę górskich szlaków. To znaczy Niemcy czy Czechy pewnie wyślą kogoś do patrolowanie granic ale to nie będzie tak, że żołnierz z karabinem będzie stać co 100 metrów

•  

@skitarii: po kilku huraganach w US zawsze powtarzam ze najwazniejsze to miec zapas paliwa. Widzialem kolejki na stacje paliw i wojsko pilnujace zeby ludzie sie nie pozabijali.
      Jakis samochod terenowy+paliwko+"go bag" i spierdalac na poludnie bo cieplej.

•  

@skitarii: ta, czekam aż Rosjanie w pierwszy dzień wojny zbombardują wszystkie polskie lotniska. Zresztą do granicy mam tak blisko, że z buta w pół dnia dojdę. Także walcz dzielnie chociaż te 12 godzin xD

•  

@skitarii:

Znów ten sam temat, ileż można XD

Co z tego, że autem czy samolotem nie dotrzesz do granicy, skoro jeżeli odległość pozwoli to dojedziesz rowerem, awionetką (przymierzam się do zakupu) czy choćby pieszo. I to bredzenie, że wojsko będzie wszystkich wyłapywać XD

Wszystkie siły zostaną przerzucone na wschodnią flankę by bronić granic i linia frontu będzie przesuwana na zachód, ale nie od razu.

Jeżeli wojsko się skupi na łapaniu dezerterów i uchodźców, to dodatkowy powód by spierdalać, bo to oznacza, że poddają walkę i za chwilę w twojej okolicy pojawią się ruscy, maruderzy i szabrownicy.

Zresztą sytuacja z bronieniem płotku na granicy z Białorusią pokazały, jak bardzo nasze służby są wyspecjalizowane w czymś takim.

Zresztą wojsko też ma rodziny, też znajdą się ludzie, którzy na wieść o wojnie prostu zdezerterują.

Ten kraj obrzydza do siebie własnych obywateli już od lat.

Ginięcie za niego to czysta głupota i każdy rozsądny nawet za cenę życia spróbuje spierdolić na południe czy zachód.

•  

@Szalom: Miałyby byc wysyłane przez satelity jak to sie teraz dzieje. Gps opiera sie na wysylaniu timestampow, jak zmienisz czas zeby wysylal losowo, to bedziesz mial losowe odczyty i lokalizacji.

•  

@skitarii: mam oszczędności, by przeżyć z rodziną w Niemczech rok bez pracy. Jestem na tyle atrakcyjny na rynku pracy, że nie martwiłbym się o znalezienie pracy tym bardziej, że mamy niemiecką filię, której brakuje pracowników.

Walka o ten kraj to ostatnia rzecz, którą bym zrobił.

•  

@skitarii: (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

źródło: IMG_8830.PNG

•  

@skitarii: Tak jak Polska zamnknęła granicę z Ukrainą kiedy doszło tam do wojny i na naszej granicy czekały miliony Ukraińców których nie wpuszczaliśmy? A zaraz, nic takiego się nie wydażyło...

•  

Tak jak Polska zamnknęła granicę z Ukrainą kiedy doszło tam do wojny i na naszej granicy czekały miliony Ukraińców których nie wpuszczaliśmy? A zaraz, nic takiego się nie wydażyło...

@Korax: i myślisz, że z Polską Rosja też będzie się tak cackać, gdy w każdej chwili będzie mogła tu wejść pomoc NATO? XD

Porównujesz dwie różne sytuacje, czyli jesteś typowym wykopkiem, czyli dzbanem XD

•  

@skitarii: I weź tu gadaj z chamem co jeszcze cię obrazi. Z Polską nie będzie Rosja się cackac bo tu nie wejdzie. Jeśli prrzymieża się do Ukrainy jak pies do jeża to już widzę jak atakuje kraj NATO. Serio wyjdź na spacer, zbuduj model, pomaluj swoją armię do końca bo pierdolisz jak potłuczony.

•  

Ja znam sporo historii o tym co się odwalało w moich stronach gdy front przeszedł i ludzie zaczęli się sami zabijać i grabić, żeby podstawowe środki do życia zdobyć.

@skitarii: Tak to jest jak się żyje na kamczatce, wśród swołoczy

•  

Tak to jest jak się żyje na kamczatce, wśród swołoczy

@strongBAD: to było w centralnej Polsce, ale dalej żyj swoim upośledzonym mechanizmem wyparcia i licz na to, że w razie wojny Niemcy ci podstawią samolot z biletem na pierwszą klasę XD

•  

@s---k: mówisz o Polakach na pewno? Stopień aktywizacji zawodowej jest w Polsce jednym z najnizszych w UE, nieróbstwo jest folgowane. Przestań myśleć, że my jesteśmy pracowitym narodem. Byliśmy, njak nie było socjalu za głosy i jak ludzie musieli pracować, bo 20% bezrobocia

•  

przesrane masz tylko w miastach, gdzie dochodzi do bezpośrednich starć.

@Reevo: oraz na wsiach gdzie wojskowi czują sie bezkarni

•  
      J............i via iOS

+6

@skitarii: Bo wykopki to tacy ignoranci do kwadratu. A tak się pasjonują 2 wojną światową, na wykopie codziennie po trzy znaleziska szkalujące Niemcy za wojnę. Żaden jednak nie doszedł do wniosku, że podczas wojny większość zdrowych, młodych ludzi zaciągała się na front nie dlatego by walczyć o jakiś tam polityków. Kiedy mieli wybór czekać w mieszkaniu na pluton egzekucyjny Nieńców / rusków z rodziną jak stado owiec to woleli iść, dostać broń do ręki i walczyć by mieć jakąkolwiek szansę na przeżycie. Wybór to był czekać na smierć albo spróbować ją odżegnać.

Zresztą, jak będzie szła armia rusków i nie będzie ucieczki to każdy mężczyzna będzie walczył by jego żona i córka nie posłużyły jako worek na spermę dla oddziału onucy.

•  

@skitarii: żyj dalej mokra wizją, że państwa NATO zabezpieczą w ciągu dobry 2500 km granicy, żeby Polak się nie prześliznął a polska armia jest wielka i wspaniała xD

•  

@skitarii: wojna totalna to i tak szykuj nagrobek, nie warto tego rozkminiac nawet. To jest ta sama sprawa - a co jakbym Ci powiedział, że w każdej chwili moze yebnac Yellowstone albo gigameteoryt? Myślisz że uciekniesz na Marsa? Czemu się nie boisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

żyj dalej mokra wizją, że państwa NATO zabezpieczą w ciągu dobry 2500 km granicy, żeby Polak się nie prześliznął a polska armia jest wielka i wspaniała xD

@strongBAD: nie muszą. Wystarczy, że zrobią Ci push back jak Polacy imigrantom na granicy z Białorusią ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A potem będą was łapać w siatki i odstawiać spowrotem.

Naprawdę musisz być dzbanem, jeśli myślisz, że takie Niemcy mogą w ciągu paru dni skokowo zwiększyć liczbę ludności o 25% XD

•  

@skitarii: na szczęście mam dwa obywatelstwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  
      H.......n

+5

@skitarii: studiowales stosunki miedzynarodowe? Bo moim zdaniem to takietwoje pieprzenie z informacjami z dzialu z dupy

•  

@skitarii:

Tak jak zrobili "push back" uchodźcom z krajów arabskich w 2014? XD
      Wypierdalasz polski dowód i mówisz, że nie wiesz skąd pochodzisz.

W dodatku porównywanie Białorusi z Polską, gdzie są kompletnie inne traktaty i stosunki narodowe, to dość pojebane, nawet w obliczu wojny, gdzie traktakty schodzą na dalszy plan.

Ty jak chcesz to sobie giń za kartonowy i obsrany gównem chlew, ale nie wmawiaj ludziom, że ucieczka jest niemożliwa, bo to najrozsądniejsze wyjście w danej sytuacji.

•  
      J............i via iOS

+2

Sztabeczka złota pójdzie w ruch, albo p*******ć się przez las. Ostatecznie szukać nory w Polsce i przesiedzieć w piwnicy xD

@KatowickaChupacabra: A co szkodzi wciąć od ciebie sztabeczkę złota i kazać ci wyp….?

•  

@CreaOnion: @Habitican: chłop pewnie był na miesięcznym szkoleniu z obsługi szczotki w latrynie wojskowej i myśli że jak Putin tu wjedzie z wojskiem to nas obroni xD

•  

@skitarii: Bo to trzeba zrobić "outstanding move" jak ja i wyjechać z Polski zanim się wojna zacznie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A poważniej, to mam nadzieję, że nie będzie wojny. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

źródło: i.kym-cdn.com

•  

@skitarii: @skitarii: > @TestoDepot: tego nie wiesz. Jak Rosja zaatakuje państwo NATO to dowiesz się o tym zapewne wtedy, gdy przestanie działać internet i nawigacja satelitarna, bo ruscy przecięli kable podwodne i zestrzelili satelity.

Co mają kable podwodne do internetu w Europie? xD

•  

Tak jak zrobili "push back" uchodźcom z krajów arabskich w 2014? XD
      Wypierdalasz polski dowód i mówisz, że nie wiesz skąd pochodzisz

@CreaOnion: tak i Niemcy nie będą będą utrzymywać u siebie kilkanaście, czy kilkadziesiąt milionów darmozjadów, którzy kradną, srają po parkach itd. Co ty bredzisz? XD

W 2015 zaczęli się dławić milionem ludzi, a dzbany z wykopu liczą, że Niemcy przyjmą pół Polski XD

•  

studiowales stosunki miedzynarodowe? Bo moim zdaniem to takietwoje pieprzenie z informacjami z dzialu z dupy

@Habitican: a co mają stosunki międzynarodowe do realiów wojennych? XD

W czasie dużej wojny każdy postawi na swój interes.

•  

awionetką (przymierzam się do zakupu)

@CreaOnion: xD
      Wszystko co nie będzie samolotem NATO zostanie zestrzelone przez "naszych" - o ile jeszcze przejście granicy na dziko to jest możliwe to tutaj to już totalnie odpłynąłeś xD

•  

chłop pewnie był na miesięcznym szkoleniu z obsługi szczotki w latrynie wojskowej i myśli że jak Putin tu wjedzie z wojskiem to nas obroni xD

@strongBAD: nikt cię nie będzie bronił, zapomnij. A co do mnie to po prostu ja nie jestem takim dzbanem jak ty, który myśli, że razem z milionami innych dzbanów Niemcy go do siebie wpuszczą gdy wojna wybuchnie.

Zesrasz się, jak pisałem, a tam nie dojedziesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Co mają kable podwodne do internetu w Europie? xD

@421KM: to, że masa stron działa na zagranicznym hostingu, w tym hostingu w USA.

•  

Naprawdę musisz być dzbanem, jeśli myślisz, że takie Niemcy mogą w ciągu paru dni skokowo zwiększyć liczbę ludności o 25% XD

@skitarii: usrałeś się tych Niemców jakby to jacyś nasi zbawcy byli. Nie znasz innych krajów z którymi graniczymy? Panie ekspert z wykopu od stosunków międzynarodowych. Może ty się zatrudnij w rządowym doradztwie, macierewicz by chętnie cię wysłuchał. Na pewno razem stworzycie coś wielkiego xD

•  
      H.......n

+6

@skitarii: Ty sie ogolnie znasz na wszystkim, na satelitach, dostawach internetu, stosunkach miedzynarodowych, prawie, ogolnie czlowiek orkiestra.

Żałosny wykopek co sie zna na wszystkim czyli na niczym.

•  

@skitarii:

Coś Ty się na te Niemcy uparł? Toż to nie ma innych krajów w Europie? XD

•  

@skitarii: kiedy wzywa Polska moim honorem jest ucieczka do Rumunie

•  

@skitarii: dlatego ja już dawno temu wyjechałem na Zachód, tak na wszelki wypadek.

•  

@421KM: to, że masa stron działa na zagranicznym hostingu, w tym hostingu w USA.

@skitarii: aha, i w jaki sposób paraliżuje to europejskie outlety z newsami?

•  

@skitarii: Odra może być problemem ale Słowacja i Czechy bez problemu. A potem jakieś wakacje w Chorwacji z dala od wojny „elit” razem z nimi

•  

@TestoDepot: to w zasadzie juz powinienes sie zawijac szczerze mowiac xd

•  

@skitarii: Gniję trochę że ludzie nie rozumieją ze jakikolwiek konflikt zbrojny Rosji z polską najprawdopodobniej oznacza wojnę światową xD polska ma swoje sojusze i stacjonują tu wojska NATO i amerykańskie i już widzę jak Putin wybija Amerykanów w Polsce a oni mówią że ok nic się nie stało my sobie tych co zostali wyślemy do domu xD a z tych co gadają ze uciekają pewnie da radę uciec jakiś 1% sam jechałem w czasie kryzysu migracyjnego samochodem do Francji i na granicy niemiecki francuskiej stało wojsko i sprawdzało samochody xD a co dopiero w wojnę gdzie wyraźnie widać że niemca bliżej do rusków niż do nas bo tam mogą ugrać lepsze pieniądze

•  

Tu jest wykop, elita elit i... No właśnie, przyjdzie taki @skitarii i będzie się przemądrzał nie pamiętając co było kilka miesięcy temu na Białorusi, czy nawet parę lat temu na ukrainie. Jeszcze tekst, że Niemcy zamkną granicą przed Polakami w razie wojny u nas, przecież już jest wałkowane to od pierwszej fali imigrantów (to będzie kilka ładnych lat), że możesz uciec do najbliższego kraju w razie wojny (bodajże konwencja genewska). Potem gatka, że nie dojedziesz do granicy bo nie będzie gps, jak żeś głupi i nie umiesz czytać mapy czy znaków drogowych to jesteś głupi i tyle, ale zdecydowana większość będzie wiedziała jak dojechać na granice.

Myślisz, że Amerykanie zostawią włączoną nawigację z której mogą korzystać wrogowie?

Ruskie mają swojego gps (GLONASS), więc po chuj mają wyłączać swojego gps jak ruskich to nie ruszy?

Jak Rosja zaatakuje państwo NATO to dowiesz się o tym zapewne wtedy, gdy przestanie działać internet i nawigacja satelitarna, bo ruscy przecięli kable podwodne i zestrzelili satelity.

Tak bo ruskie w tajemnicy przed całym światem zorganizują taka akcje: wysla nurka, żeby odciął światłowód (chuj, że wtedy też przestanie u nich działać), w tej samej sekundzie wyoierdola rakiety w kosmos (na bank żaden system obrony powietrznej nie zadziała)

Zawsze mnie bawi jak co drugi wykopek deklaruje, że w razie wojny w ciągu paru godzin będzie na Zachodzie.

Nie wiem skąd w nich to idiotyczne założenie, że będą w stanie w ogóle bez problemów z państwa się wydostać, gdy przestaną latać samoloty cywilne, drogi się zakorkują, paliwo przestanie być sprzedawane jako zasób strategiczny, a nawigacja przestanie działać, bo GPS dla cywili zostanie wyłączony XD

A nawet jak się dojdzie do granicy, to trzeba jeszcze przez nią przejść, a już widzę jak Niemcy z otwartymi ramionami przyjmują miliony uchodźców z Polski gdy nie ma dla nich pracy, mieszkań a nawet jedzenia XD

Ja pierdole, tak się rozpisalem, a dopiero teraz zobaczyłem tagi, chuj mi w dupę.

•  

@skitarii: To co robić? Przez granicę nie da się przejść, bo będą rozstrzeliwali uchodźców. Ruskie zgwałcą i zabiją. GPSu i internetu nie będzie. Wojny nie będzie dało się przewidzieć, bo dywizje się teleportują na granicę. Jaki jest twój plan? Od razu sznur na szyję?

•  

To co robić? Przez granicę nie da się przejść, bo będą rozstrzeliwali uchodźców. Ruskie zgwałcą i zabiją. GPSu i internetu nie będzie. Wojny nie będzie dało się przewidzieć, bo dywizje się teleportują na granicę. Jaki jest twój plan? Od razu sznur na szyję?

@Waffenfarbe: najbezpieczniej jest zostać w domu w którym są zapasy jedzenia i wody na dwa tygodnie, tak jak zaleca obrona cywilna w większości państw Zachodu.

Oczywiście póki pod dom nie podejdzie linia frontu. Paniczna ucieczka na początku wojny najprawdopodobniej się nie uda.

+: Rudy207
    •  

@TestoDepot: z powodu ktory sam wymieniles w 1 poscie. to ironicznie ofc, bo zanim dotrą do ciebie jakiekolwiek sygnaly ze cos sie dzieje to juz beda podjete srodki opisane przez opa

•  
      S.......4 via Android

0

@skitarii a jak ja juz przekroczylem granice?

•  

A ja uciekam promem do Szwecji i co teraz?

@Szalom: Szwecja będzie jednym z pierwszych krajów zagrożonych przez Rosję poza Polską, Finlandią i państwami bałtyckimi, świetny pomysł xD

Poza tym Bałtyk będzie teatrem działań wojennych.

•  

@skitarii: To jest myślę powszechne myślenie przed każdym konfliktem.

Oczywiście rzeczywistość jest taka jak mówisz.
      Uciec przed tą wojną można najpóźniej wtedy kiedy jeszcze nie wiadomo czy w ogóle wybuchnie i jaki będzie jej zasięg - czyli w pewnym uproszczeniu uciec można teraz.
      Bo dziś można uciec całkiem sprawnie - czyli właśnie jeszcze zdążyć przyzwoicie spieniężyć majątek, albo go wywieźć w cywilizowany sposób, wyjechać samochodem, samolotem czy jak kto chce, na spokojnie urządzić się w kraju docelowym.

No tylko dziś zasadniczo niezbyt się to opłaca, bo widmo wojny na naszej ziemi mimo wszystko nie jest mocno prawdopodobne.

Natomiast jeśli już się zdarzy to wtedy faktycznie pozostanie ucieczka z tobołkiem na plecach, w głodzie, chłodzie, ryzykując aresztowanie za uchylenie się od służby wojskowej, albo bycie ograbionym przez przestępców, będąc uchodźcą którego nikt nie chce i nikt nigdzie nie wpuści.

I oczywiście jest to racja - przed wojną chce uciec ogromna większość ludzi. Pewnie 99% minimum.
      W praktyce ucieka może kilka procent.
      Do tego ucieczka wtedy jest też wielkim ryzykiem, często większym niż sama wojna czy jako jej bierny uczestnik czy nawet umundurowany żołnierz.

•  

Sprawdź sobie ile ludzi w 1939 roku uciekło.

@skitarii: Sytuacja jednak troche inna. Wtedy niewrogi był wąski fragment granicy z Rumunią i granica morska.

•  

zanim dotrą do ciebie jakiekolwiek sygnaly ze cos sie dzieje to juz beda podjete srodki opisane przez opa

@hekktik: czy Ukraina zamknęła granice w takim razie? Otoz nie.

+: Gurciak
    •  

@skitarii:

najbezpieczniej jest zostać w domu

I zostać powołanym do wojska i znaleźć się na tej linii frontu jeszcze szybciej. Świetny plan.

•  

@TestoDepot: no zobacz, a jednoczesnie x panstw wycofuje swoich dyplomatow xd. jakby ukraina zamknela teraz granice to wybuchlaby panika na caly kraj

•  

Tu jest wykop, elita elit i... No właśnie, przyjdzie taki @skitarii i będzie się przemądrzał nie pamiętając co było kilka miesięcy temu na Białorusi, czy nawet parę lat temu na ukrainie. Jeszcze tekst, że Niemcy zamkną granicą przed Polakami w razie wojny u nas, przecież już jest wałkowane to od pierwszej fali imigrantów (to będzie kilka ładnych lat), że możesz uciec do najbliższego kraju w razie wojny (bodajże konwencja genewska). Potem gatka, że nie dojedziesz do granicy bo nie będzie gps, jak żeś głupi i nie umiesz czytać mapy czy znaków drogowych to jesteś głupi i tyle, ale zdecydowana większość będzie wiedziała jak dojechać na granice.

@uriel_ck: Przecież wojna z Ukrainą to nie była inwazja, tylko konflikt tlący się na granicy. W przypadku takiego konflikty jakakolwiek ucieczka, o ile nie mieszka się w strefie konfliktu, nie ma żadnego znaczenia. A Ukraińcy uciekali do Polski, bo posypała się całkowicie i tak ledwo funkcjonująca gospodarka. Większość imigrantów nie pochodziła z rejonów, gdzie toczyły się walki.

•  

gdy nie ma dla nich pracy, mieszkań

@skitarii: 2/10 bo odpisałem

•  

@hekktik: ale jakbys byl ciekawy to np rodowity bialorusin nie moze ot tak sobie opuscic kraju, zeby przyjechac do polski musi zdac egzamin na karte polaka, znajomosc jezyka, jeszcze kilka innych rzeczy, problem w tym ze sam wyjazd z kraju jest konkretnie utrudniony.

nawet na zaproszenie kogos z polski musisz poreczyc kase, wypelnic tone dokumentow, zdjecia dostarczyc, okreslic czas i miejsce pobytu, ten czas zabezpieczyc jakas tam kasą dodatkową jeszcze etc etc

•  

Broni i tak większość z was nie dostanie, bo nikt nie jest tak głupi, żeby zbroić cywili, którzy nawet unitarki nie przeszli i prędzej sobie w łeb strzelą, niż skutecznie wroga ostrzelają.

@skitarii: Przeszedłem unitarkę w Medal Of Honor to nie pierdol

•  

@ButtHurtAlert: No ale mówię. Cały świat musiałby stracić dostęp do gps w takiej sytuacji o której ty mówisz

•  

@hekktik: ale u nas w takiej samej sytuacji juz by nie wybuchła ( ͡° ͜ʖ ͡°)?

•  

@TestoDepot: w sytuacji gdyby zamkneli granice? oczywiscie ze by wybuchla, masz np przyklad zamykania wojewodztw we wloszech.

ogolnie zamykanie czegokolwiek = panika tlumu. gzdies tez byl swego czasu popularny artykul jakiegos wojskowego czy tam innego speca ze w zasadzie takie rzeczy jak uciekanie (jesli nie masz szeregu rzeczy przygotowanych wczesniej i opracowanego planu + dzialasz blyskawicznie) to mozna sobie z miejsca odpuscic.

•  

@hekktik: więc wniosek prosty, gdyby u nas zaczęło dziac sie to samo co tam to jest czas na spierdalanie.

mozna sobie z miejsca odpuscic.

@hekktik: i ginąć za karakana, dziękuję, postoje.
      Lepiej zginąć chociaż próbując uciec niż tu zostać i zginąć zapewne w meczarniach.

•  

@TestoDepot: no to szykuj paliwo samochod jedzenie ciuchy srodki medyczne najlepiej jeszcze jakas bron itd i trzymaj to w pogotowiu z reka na telefonie sprawdzaj newsy xd bo zanim o tym uslyszysz i sie ogarniesz to drogi beda zajebane tysiacami osob ktore ogarnely to szybciej ¯\_(ツ)_/¯

•  

@skitarii: po co Ci GPS do jazdy? Map i znaków już nie ma? Samochody już powinny być zatankowane i rzeczy pierwszej potrzeby spakowane.
      Jedynym problemem będą faktycznie korki i porzucone pojazdy. Unikać autostrad. Zresztą uciekać do Niemiec można nawet i przez Czechy.

Granice nie będą zamknięte. A przynajmniej nie na początku.

•  

@Szalom: dlaczego? Przeciez mogliby wprowadzic restrykcje na dana satelite na dany obszar prowadzenia dzialan wojennych

•  

@hekktik: zaraz się od wykopka profety dowiem, że w ogóle to powinienem uciec 5 lat temu i może wtedy by sie udało ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@skitarii tak, tak, zrozumiem że w twoim mniemaniu to cała atakująca armia to nie wiem, zrespawnuje sie nagle z dupy pod granicą jak w grze multiplayer z botami z całym sprzętem xD

A w Polsce to nastąpi nagły blackdown jak w filmie postapo

Nawet jakby niepostrzeżenie zebrali armie, sprzęt, piechotę, samoloty, czolgi itp i jakimś cudem by to niepostrzeżenie przetransportowali, przecieli kable podwodne i zestrzelili satelity to nadal daleko nam do informacyjnego crashu.

Ja rozumiem ze dla was to swiat bez gps i internetu oraz tiktoczka to tragedia jak chuj ale nadal by działało radio, tv, wywiad wojskowy nato i krajow sojuszniczych, gazety a samą Rosję obserwuje więcej satelitów niz ty zarabiasz złotówek, nadal masz cos takiego jak kompas i mapa, radiostacje a jak ktos jest debilem to i gps mu nie pomoże.

Nie wiem jak tam ty, ale jestem w stanie opuścić terytorium polski w max 1,5-3h i to razem z rodziną i dobytkiem bez internetu, telefonu, gpsa i elektryczności¯\(ツ)

•  

@skitarii: Uważałbym z tym wpisem są tutaj fanatycy którzy kochają niemcy bardziej jak własna matkę. Xd

•  

@ButtHurtAlert: Dobrze zrozumiałem? Na daną jedną satelitę, nad danym jednym obszarze? Do wyznaczenia pozycji potrzebujesz 4 satelitów co najmniej widocznych, i nie orbitują one nad jednym obszarem.

GIF

źródło: geoforum.pl (485KB)

•  

@skitarii: Do dokładnie, będą stać i czekać na swój koniec jak Afgańcy ostatnio.

•  

Taka wojna zacznie się od zestrzeliwania nawzajem swoich satelit, a sygnały dla cywili zostaną zaszyfrowane, żeby tylko uprawnione osoby z nich korzystały.

@skitarii: czy ty myślisz że to pierwsza wojna od czasów gps?

•  

@kilemile: Miało być "ucieczka nie ma żadnego sensu".

•  
      s.........l

+1

Broni i tak większość z was nie dostanie, bo nikt nie jest tak głupi, żeby zbroić cywili, którzy nawet unitarki nie przeszli i prędzej sobie w łeb strzelą, niż skutecznie wroga ostrzelają.

@skitarii: dokladnie, ich zadaniem to bedzie raczej przyjecie kulki w łeb zeby dac czas wojsku zawodowemu na zorganizowanie obrony. poza tym raczej wykopki beda wygladac tak (ale ta trumna wyglada zbyt bogato - oni skoncza w jakims rowie ale w trumnie ze sklejki)

źródło: 107-1078086_tee-dead-pepe-png-dead-pepe-pepe-coffin.png

•  

@TestoDepot: Rosja ulokowała batalion sił powietrznodesantowych w Brześciu na Białorusi, przy granicy z Polską, około 40 kilometrów od granicy z Ukrainą. Są tam bojowe wozy desantowe, transportery opancerzone i ciężarówki - piszą blogerzy z grupy Conflict Intelligence Team zajmujący się śledzeniem aktywności rosyjskich wojsk. Pociąg z żołnierzami i sprzętem przybył z obwodu iwanowskiego, gdzie stacjonuje 217. Pułk powietrznodesantowy rosyjskiego wojska - donoszą.

o patrz, doslownie sprzed chwili. realnie patrzac to jest moment w ktorym zeby byc spokojnym trzeba juz spierdalac stad xd

•  

@hekktik: bo tak wykopek panikarz genialny strateg powiedział ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

czy ty myślisz że to pierwsza wojna od czasów gps?

@sunlifter: ile było wojen od czasu wprowadzenia GPS z państwami mającymi rakiety zdolne do zestrzeliwania satelitów w kosmosie?

Talibowie mieli dorzucić w kosmos kamieniem czy Irak miał zestrzelić satelitę starym ruskim czołgiem?

Kolejny ekspert z wykopu XD

•  

@skitarii: z Syrii ludzie soierdalali a z Polski się nie będzie daloz weź się palnij w ten pusty łeb

•  

Już przy Białorusi ten temat był wałkowany. Na podstawie konfliktów z ostatnich 50 lat, a) granice nie są zamykane,

@Reevo: zamykane nie były, owszem. Ale atak na państwo należące do NATO, teoretycznie powinien postawić w stan wojny pozostałe państwa NATO, w tym Niemcy, co trochę już zmienia sytuację.

•  

Nie wiem jak tam ty, ale jestem w stanie opuścić terytorium polski w max 1,5-3h i to razem z rodziną i dobytkiem bez internetu, telefonu, gpsa i elektryczności¯(ツ)/¯

@NorthWarrior: teraz w czasie pokoju. W czasie wojny się zesrasz pierwszy z takim podejściem.

Najpierw utkniesz w korku, a jeśli się z niego wycofasz to się zgubisz w objazdach, bo nagle każdy będzie taki kozak jak ty i boczne drogi też będą zapchane.

Nie mówiąc już o tym, że Rosja atakując państwo NATO będzie walić w infrastrukturę transportową, żeby maksymalnie opóźnić pomoc państw NATO.

Skończy się na tym, że zostaniesz gdzieś w lesie czy na drodze bez paliwa, którego już nie kupisz na żadnej stacji, bo będzie zakaz sprzedaży i albo będzie go pilnować wojsko, albo zostanie rozkradzione.

Skończy się to tym, że po drodze może nawet dostaniesz w łeb od innych którzy też postanowili uciekać, gdy też im zacznie wszystkiego brakować, więc zajmą się bandyterką, a ty wrócisz do domu z podkulonym ogonem.

To jest dużo bardziej prawdopodobny scenariusz, niż spokojna przejażdżka w kraju ogarniętym pełnoskalową wojną ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@skitarii: Mówisz, że taki los go spotka ( ͡º ͜ʖ͡º)

źródło: EXaQQlzXQAAF-eG.jpg

•  

Ruskie mają swojego gps (GLONASS), więc po chuj mają wyłączać swojego gps jak ruskich to nie ruszy?

@uriel_ck: Coś tam wyżej czytałem, że będą sobie strzelać do satelitów czy coś.

•  

@skitarii: jk ja siebie widzę w czasie wojny

źródło: 51DB6D8C-879C-4CED-9F50-71E1C984C789.jpeg

•  

I zostać powołanym do wojska i znaleźć się na tej linii frontu jeszcze szybciej. Świetny plan.

@Waffenfarbe: tak, bo wojsko potrzebuje wykopowych stulejarzy takich jak ty, co tylko z napleta umieją strzelać XDDD

Żeby być powołanym do wojska trzeba mieć odbyte szkolenie wojskowe, a w razie wojny nikt nie zdąży cię od zera szkolić.

A jak zakładasz długą wojnę hybrydową jak na Ukrainie to i tak cię wezwą do wojska, bo państwa NATO odstawią cie z powrotem do Polski.

•  

@skitarii: nigdy bym nie walczył o ten gówno kraj

•  

nigdy bym nie walczył o ten gówno kraj

@Kruk_: nikt cię nie będzie prosił o to XD

•  

@skitarii: Tak bo na unitarce zrobią z ciebie rambo XD Takie szkolenie w razie potrzeb może trwać nawet kilka godzin. Obsługa broni palnej to nie fizyka kwantowa, zwłaszcza kałasznikowa i jego klonów czy innych jednorazowych granatników przeciwpancernych. A ty masz odbyte szkolenie?

A jak zakładasz długą wojnę hybrydową jak na Ukrainie to i tak cię wezwą do wojska, bo państwa NATO odstawią cie z powrotem do Polski.

Tak jak odstawili Syryjczyków do Syrii?

Pic rel

źródło: s.twojahistoria.pl

•  

•  

@s---k: bo widzisz, ci ambitniejsi już wyjechali. Też takich znam i to jest zakrzywiona rzeczywistość. :)

•  

Tak bo na unitarce zrobią z ciebie rambo XD

@Waffenfarbe: kto tak napisał? Nikt XD

Bijesz chochoła, bo jesteś takim dzbanem, że z realnymi argumentami nie umiesz dyskutować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Unitarka ma na celu to, żeby żołnierz umiał słuchać rozkazów i trzymać prawidłowo karabin, nigdzie nie pisałem, że zrobi z kogoś rambo.

Takie szkolenie w razie potrzeb może trwać nawet kilka godzin. Obsługa broni palnej to nie fizyka kwantowa, zwłaszcza kałasznikowa i jego klonów czy innych jednorazowych granatników przeciwpancernych. A ty masz odbyte szkolenie?

I kto ma te szkolenie robić, wykopowy ekspercie? XD

Musisz być naprawdę dzbanem, jeśli myślisz, że do współczesnej armii będą brać kogokolwiek po kilku godzinach szkolenia XD

Za dużo call of Duty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak jak odstawili Syryjczyków do Syrii?

Tych Syryjczykow było kilkanaście milionów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@skitarii: Ja już sobie ponton zamówiłem i przez Odrę przepłynę.

•  

@skitarii:

realnymi argumentami

Od początku swojego wysrywu nie podałeś nawet jednego.

I kto ma te szkolenie robić, wykopowy ekspercie? XD

Nikt. Bo 100% armii będzie zajęte blokadą granicy. Nawet z ruskimi nie będą walczyć tylko granicę będą blokować.

Tych Syryjczykow było kilkanaście milionów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przecież przez granicę przejdzie tylko ułamek promila populacji Polski, więc w czym problem.

Sam sobie przeczysz w każdym poście. Na szczęście "współczesna" armia polska ciągle może potrzebować mięsa armatniego w postaci sub80IQ sebów i januszy. Jeszcze się przydasz. Unitarkę chyba masz.

•  
      panzyd

0

@skitarii: wow jaki to mondry

•  

•  

Od początku swojego wysrywu nie podałeś nawet jednego.

@Waffenfarbe: podałem. Choćby to, że nikt do współczesnego konfliktu na pełną skalę nie będzie brał ludzi bez przeszkolenia wojskowego. Ty na to napisałeś debilizm o tym, że będą szkolić ludzi kilka godzin i wysyłać do walki.

Nikt. Bo 100% armii będzie zajęte blokadą granicy. Nawet z ruskimi nie będą walczyć tylko granicę będą blokować.

A kto mówił, że nasze wojsko będzie granicę blokować, dzbanie? XD

Niemcy będą bronić swoich granic przed milionami niekontrolowanych Polaków gwarantujących katastrofę humanitarną w przypadku przedostania się do Niemiec.

Przecież przez granicę przejdzie tylko ułamek promila populacji Polski, więc w czym problem.

A w tym ułamku ciebie nie będzie. Po co Niemcom taki dzban, który nawet po polsku czytać dobrze nie umie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

podczas powstania na Węgrzech w 1956, które było zbliżone do prawdziwej wojny, na zachód, do Austrii i Jugosławii spierdoliło bez większych problemów 200 tysięcy osób w ciągu kilkunastu dni, i to z kraju który był za zelażną kurtyną, a nie w strefie Schengen XD.

@Olszewski: tak, tak, ograniczony konflikt z bandą cywili którzy na szybko się uzbroili "był zbliżony do pełnoskalowej wojny" xD

Beka jakie wykopki potrafią debilizmy wymyśleć tylko żeby swoją tezę nimi poprzeć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

wow jaki to mondry

@panzyd: ale tu nie trzeba żadnej mądrości. Wystarczy nie być debilem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wielu na tym portalu to jednak przerasta i wierzą potem w jakieś głupoty o uciekaniu samochodem czy nawet rowerem do Niemiec, gdzie na pewno ich chętnie przyjmą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@skitarii To że ty mieszkasz na pipidowie to nie znaczy że każdy. Opuścić kraj w trybie express to i moge w 30-40 min bo tyle będę zapierdalal autem do granicy. Nie wiem czy ktos ci powiedział, ale oprocz komunikacji publicznej to jest cos takiego jak rower/skuter/ motorynka/ motocykl, quad itp Co do paliwa to raczej nie bedzie to stanowić problemu jak masz pelny bak w aucie czy moto. Nawet gowniany skuter ma bak o wystarczajacej pojemności i tak malym spalaniu że przejedziesz nim kilkaset kilometrów. Kurwa od biedy to rowerem nawet Co do dróg to wiesz ze po ziemi, lesie, drogach leśnych, wewnetrznych czy kurwidołkach to też idzie jeździć co nie?

Chciałbym widzieć te twoje stanie w korku np na moto ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

•  

@skitarii dlatego ja profilaktycznie już dekadę temu wyjechałem ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

Od razu widać po twoim wpisie ze gowno wiesz na temat na który się wypowiadasz Xd

@Szalom: napisał dzban, który nie wie, że satelity można zestrzelić, a system GPS to tylko 32 satelity XD

źródło: IMG_20220126_165916.jpg

•  

+: erkav
    •  

nIeMcY bEdO SzCzElAć XDDDDDDDDDDDDDDD

@Olszewski: a po co mają strzelać? Dostaniesz pałą przez łeb, albo zmyje cię armatka wodna jak tych ciapaków na granicy z Białorusią i tak się skończy twoja ucieczka na zachód ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@skitarii:

współczesnego konfliktu

na pełną skalę

Współczesne konflikty nigdy nie są "pełnoskalowe". A ty snujesz jakieś katastroficzne wizje o zamykaniu granic i masowych egzekucjach.

Niemcy będą bronić swoich granic przed milionami niekontrolowanych Polaków gwarantujących katastrofę humanitarną w przypadku przedostania się do Niemiec.

Co ty masz z tymi Niemcami? Są jeszcze inne państwa. I jak chcesz zatrzymać miliony ludzi? Strzelać do każdego kto podejdzie pod granicę?

Dobra trepie. Jak wierzysz w swoje bajki o ruskiej nawałnicy to kup ciepłe ubranka. Przydadzą się w trakcie wycieczki na Syberie lub do leżenia w masowym grobie (zakładając, że przeżyjesz wojnę).

•  

Współczesne konflikty nigdy nie są "pełnoskalowe".

@Waffenfarbe: tak, a ja jestem nieśmiertelny, póki nie umrę XD

Kiedy ostatnio miałeś konflikt dużych, nowoczesnych państw? Ukraina to była tylko zabawa Rosji, żeby zająć ważne tereny bez większych perturbacji międzynarodowych.

Co ty masz z tymi Niemcami? Są jeszcze inne państwa. I jak chcesz zatrzymać miliony ludzi? Strzelać do każdego kto podejdzie pod granicę?

A myślisz, że w tych innych państwach będą chcieli takich darmozjadów w wielomilionowych ilościach? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dobra trepie. Jak wierzysz w swoje bajki o ruskiej nawałnicy to kup ciepłe ubranka. Przydadzą się w trakcie wycieczki na Syberie lub do leżenia w masowym grobie (zakładając, że przeżyjesz wojnę). °
      Przecież to ty wierzysz w bajeczki o wielkiej ucieczce na zachód każdego kto będzie chciał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A ja jedynie twierdzę, że w razie wojny tacy jak ty się zesrają, a nie uciekną XD

Nic nie pisałem o tym jak bardzo ta wojna jest prawdopodobna. Po prostu eysmiewam dzbanostwo takich jak ty

•  

Strzelać do każdego kto podejdzie pod granicę?

@Waffenfarbe: patrząc na opinie na wypoku, to owszem, jest to pożądane rozwiązanie na zatrzymanie fali uchodźców, których państwo nie chce.

•  

@skitarii: i kto ma zestrzelić tego satelitę? xD to że jakiś złom o statusie kosmicznych śmieci zestrzelili to nie znaczy że tak łatwo da się zestrzelić satelity GPS, a Glonass przecież swoje też ma. I to TYLKO 24. Pisząc już że GPS ma tylko 32 satelity pokazujesz że jesteś ignorantem i nie masz pojęcia o projektowaniu systemów nawigacji satelitarnej xd więc dzbanem to co najwyżej jesteś tutaj.

Zresztą nie wiem czemu odpowiadam na twój bełkot, jak OP nie pisał nic o zestrzeleniu tylko o wyłączeniu

•  

GPS dla cywili zostanie wyłączony XD

@skitarii: Tak, satelity ściągną z orbity. Poza tym na chuj mi GPS, skoro do granicy mam niecałe 100 km, dzbanie?

•  

Tak, satelity ściągną z orbity.

@unfolding: a czemu nie, dzbanie, skoro Rosja już przetestowała swoje możliwości strącania satelitów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poza tym na chuj mi GPS, skoro do granicy mam niecałe 100 km, dzbanie?

Żebyś miał łatwiej trafić do domu objazdami, jak ci pogranicznicy z tej granicy każą wy#&dalać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

wy#&dalać

@skitarii: Wypierdalać to ty możesz z tymi swoimi nędznymi wpisami i logiką z dupy. Scenariusze piszą ci na Kremlu czy sam to wymyślasz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@skitarii:

a już widzę jak Niemcy z otwartymi ramionami przyjmują miliony uchodźców z Polski gdy nie ma dla nich pracy, mieszkań a nawet jedzenia XD

Przecież jadą co roku na gówno roboty typu zbiory, na olx dalej wiszą oferty do opieki nad starszymi ludźmi, montownie też tam funkcjonują. Jak ktoś nie zna języka i nie ma zawodu to lepsze to niż nic. W polsce funkcjonują niemieckie montownie od paru dekad także pracownicy mogą spokojnie przeskoczyć. A czy do niemiec czy gdzie indziej to się zobaczy w trakcie.

a nawigacja przestanie działać

Jest taka rzecz jak mapa polski. Dawniej się tak jeździło, bez kitu.

brak internetu

Ty zakładasz że brak internetu to jest problem tylko dla cywili ale niestety to jest problem dla wszystkich.

Nie będzie już takiej wojny jak podczas I i II, kraj spadnie gospodarczo na ryj to się go wykupi i tyle wystarczy. Nikt nie chce klęski głodu przeżywać drugi raz, bo rynek stanie - nawet ruscy.

•  

kto ma zestrzelić tego satelitę? xD to że jakiś złom o statusie kosmicznych śmieci zestrzelili to nie znaczy że tak łatwo da się zestrzelić satelity GPS

@Szalom: ciężkim jesteś dzbanem XD

Czym się różni zestrzelenie satelity GPS od niedziałającego satelity, skoro żaden nie manewruje i każdy krąży po znanej orbicie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a Glonass przecież swoje też ma. I to TYLKO 24

I co z tego? Jak Amerykanie je zestrzelą to satelity GPS się magicznie zrespawnują? XD

Pisząc już że GPS ma tylko 32 satelity pokazujesz że jesteś ignorantem i nie masz pojęcia o projektowaniu systemów nawigacji satelitarnej xd więc dzbanem to co najwyżej jesteś tutaj.

Fakt, to 31 satelitów, a nie 32.

System składa się z trzech segmentów: segmentu kosmicznego – 31 satelitów orbitujących wokół Ziemi na średniej orbicie okołoziemskiej; segmentu naziemnego – stacji kontrolnych i monitorujących na Ziemi oraz segmentu użytkownika – odbiorników sygnału.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Global_Positioning_System

A jeśli ty uważasz, że ma więcej, to już kwestia twojego ograniczenia umysłowego.

Zresztą nie wiem czemu odpowiadam na twój bełkot, jak OP nie pisał nic o zestrzeleniu tylko o wyłączeniu

Ja jestem OP i nawigacja w warunkach wojennych równie dobrze może być wyłączona. Dlatego różne państwa tworzą swoje systemy. Ale bardziej prawdopodobne, że zostanie zestrzelona. Tak czy siak dla cywili zostanie to wyłączone i jeśli Amerykanie mają jakiś zastępczy system to będzie on dostępny tylko dla wojska.

•  

Przecież jadą co roku na gówno roboty typu zbiory, na olx dalej wiszą oferty do opieki nad starszymi ludźmi, montownie też tam funkcjonują. Jak ktoś nie zna języka i nie ma zawodu to lepsze to niż nic.

@SarahC: i dlatego pewnego dnia przyjmą naraz nawet kilkanaście milionów uciekinierów?

Jest taka rzecz jak mapa polski. Dawniej się tak jeździło, bez kitu.

I co z tego, jak na większości map są tylko główne drogi które będą zawalone uciekinierami, wojskiem i zniszczoną infrastrukturą?

Ty zakładasz że brak internetu to jest problem tylko dla cywili ale niestety to jest problem dla wszystkich.

Nie będzie już takiej wojny jak podczas I i II, kraj spadnie gospodarczo na ryj to się go wykupi i tyle wystarczy. Nikt nie chce klęski głodu przeżywać drugi raz, bo rynek stanie - nawet ruscy.

Nie wiesz jaka wojna będzie. Wiadomo za to, że może być bardzo wyniszczająca i jeśli będzie tak wielka, że trzeba będzie uciekać, to najpewniej uciec się wtedy nie da bo każdy będzie chciał to zrobić.

•  

@skitarii: Dokładnie, wszyscy będziemy uciekać w tym samym czasie, podkarpacie z gdańskim i wszyscy do niemiec ( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: A........a
    •  

@skitarii: Dobrze dzieciaków wyjaśniłeś - szacun :)

•  

@skitarii: Ja jestem ciężkim dzbanem? Nigdzie nie napisałem że ma więcej sateltiów, tylko pisanie że 31, czy tam 32 to TYLKO jest ignorancją xd nic ci nie pozostało tylko ad personam.

I ja się pytam jakie warunki ma taka chociazby Rosja żeby te satelity zestrzelić te satelity? Z tego co pamiętam ze szkoły minimum operacyjne dla GPS to jakieś 18-21 satelitów.

To ja stawiam pytanie na które nie odpowiedziałeś: JAK SIĘ WYŁĄCZA SYSTEM NAWIGACJI SATELITARNEJ W TYM WYPADKU GPS? Mają jakiś pstryczek do wyłączania czy jak? Bo ja ci mówię że fizycznie w dzisiejszych czasach to niemożliwe, też z powodów technicznych, też ekonomicznych jakim by było wyłączenie GPS na całym świecie - bo nie da się wyłączyć tylko na części xd

Zastępczy system dla wojska xd

Tak jak mówiłem - jesteś ignorantem, nie masz pojęcia o czym piszesz. Przeceniasz zastosowanie GPS dla wojska. Nie zrozum mnie źle, jest on potrzebny Amerykanom, ale to że wróg może z niego korzystać nie jest dla nich takie ważne. I pokazały to wszystkie wojny. A wyłączenie dla cywili to też jakieś urojenia co na tym mieliby zyskać?

Pewnie uważasz że wojsko ma też jakiś lepszy GPS super dokładny, gdzie superdokładny GPS jest używany przez geodetów i jest zależny od naziemnych stacji referencyjnych

•  

Myślisz, że Niemcy będą z otwartymi ramionami przyjmować miliony niekontrolowanych osób? XD

@skitarii: Tak, roboli tak do tej pory( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: SarahC
    •  
      panzyd

0

@skitarii: a ty jesteś tak głupi że zesrałeś sie z powodu sarkazmu

•  

Dokładnie, wszyscy będziemy uciekać w tym samym czasie, podkarpacie z gdańskim i wszyscy do niemiec ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@SarahC: mniejsza o to, większość i tak cofną, bo nikt tylu uchodźców nie przyjmie.

•  

To ja stawiam pytanie na które nie odpowiedziałeś: JAK SIĘ WYŁĄCZA SYSTEM NAWIGACJI SATELITARNEJ W TYM WYPADKU GPS? Mają jakiś pstryczek do wyłączania czy jak? Bo ja ci mówię że fizycznie w dzisiejszych czasach to niemożliwe, też z powodów technicznych, też ekonomicznych jakim by było wyłączenie GPS na całym świecie - bo nie da się wyłączyć tylko na części xd

@Szalom: jeśli Rosjanie je wyłączą rakietami to ich nie będzie obchodzić ekonomia czy powody techniczne.

Zastępczy system dla wojska xd

Tak jak mówiłem - jesteś ignorantem, nie masz pojęcia o czym piszesz. Przeceniasz zastosowanie GPS dla wojska. Nie zrozum mnie źle, jest on potrzebny Amerykanom, ale to że wróg może z niego korzystać nie jest dla nich takie ważne. I pokazały to wszystkie wojny. A wyłączenie dla cywili to też jakieś urojenia co na tym mieliby zyskać?

Przecież Amerykanie mają zastępczy system nawigacji.

https://www.defenseworld.net/news/26305/USAF_Awards_Honeywell__3_52B_GPS_Inertial_Navigation_Contract

A wyłącznie nawigacji dla cywilów polegałoby na wyłączeniu cywilnych częstotliwości w systemie.

Pewnie uważasz że wojsko ma też jakiś lepszy GPS super dokładny, gdzie superdokładny GPS jest używany przez geodetów i jest zależny od naziemnych stacji referencyjnych

Tak, wojsko ma lepszy GPS, a dokładniej, ma dostęp do dodatkowych częstotliwości

https://www.quora.com/Is-there-any-difference-between-the-military-s-GPS-data-and-civilians-in-terms-of-accuracy

•  

@skitarii: jechać z p0lakami. jak teraz tacy odważni to niech bronią swojego kraju zamiast uciekać

•  

@skitarii: Akurat ja mam 300 metrów do granicy. W najgorszym wypadku przejdę przez rzekę.

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

źródło: IMG_2951.PNG

•  

Dostaniesz pałą przez łeb, albo zmyje cię armatka wodna jak tych ciapaków na granicy z Białorusią i tak się skończy twoja ucieczka na zachód

@skitarii: ile było tych 'ciapaków' na wschodniej granicy? Kilka, kilkanaście tysięcy? To teraz pomyśl, jak niemiecką granicę szturmuje kilka czy nawet kilkanaście milionów Polaków. Powodzenia w zatrzymaniu ich armatkami i pałkami xD

Poza tym, ta sytuacja z polsko-białoruskiej granicy, gdzie imigranci z Bliskiego Wschodu byli ściągani samolotami do Mińska i puszczani na granicę, nie ma porównania do Polaków uciekających do krajów graniczących z Polską.

Zresztą, Rosja nigdy nie zaatakuje państwa członkowskiego NATO, więc cała ta dyskusja jest jałowa.

•  

@skitarii: Ale się wczules chłopie xD ta cała ankieta była dla beki a ty wyglada jak byś sobie włosy wyrywał to pisząc. LoL

•  

@skitarii: Ciekaw jestem ile Ty masz lat, że tak ciągle piszesz wszystkim, żeby się "zesrali", może sam masz z tym problem, jeśli w jednym wątku 4x o tym piszesz?

Podsumujmy: Uważasz, że nie da się opuścić kraju podczas wojny, nie powołując się na żadne źródła.
      No to masz II wojna światowa. Polacy nie mogą uciec ani na zachód, ani na wschód, to uciekają do Rumunii:
      w pierwszych tygodniach 200 000 Polaków (źródło: http://uchodzcy.info/infos/polacy-tez-byli-uchodzcami/)

Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że czasy się zmieniły, jesteśmy w Uni, należymy do strefy Schengen - przysługuje nam prawo do przemieszczania się w ramach państw do niej należących. W dodatku wojny mają już dużo inny wymiar jak te sprzed 80 lat.

Polecam obejrzeć (czytać Ci nie karze, bo widzę ledwo pisać się nauczyłeś) wywiad z autorem książki "Nadchodzi III Wojna Światowa", może otworzy Ci trochę spojrzenie na świat jaki znasz i jaki wszystkim chcesz narzucić.

https://www.youtube.com/watch?v=XXKBSipxt34

•  

Ale się wczules chłopie xD ta cała ankieta była dla beki a ty wyglada jak byś sobie włosy wyrywał to pisząc. LoL

@InsuowanaInsynuacja: jaka ankieta?

•  

Podsumujmy: Uważasz, że nie da się opuścić kraju podczas wojny, nie powołując się na żadne źródła.
      No to masz II wojna światowa. Polacy nie mogą uciec ani na zachód, ani na wschód, to uciekają do Rumunii:
      w pierwszych tygodniach 200 000 Polaków (źródło: http://uchodzcy.info/infos/polacy-tez-byli-uchodzcami/)

@Olom: 200 tysięcy z 38 mln. Zaiste, wielka to liczba ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że czasy się zmieniły, jesteśmy w Uni, należymy do strefy Schengen - przysługuje nam prawo do przemieszczania się w ramach państw do niej należących. W dodatku wojny mają już dużo inny wymiar jak te sprzed 80 lat.

Migrantom na granicy Polski i Białorusi też przysługuje prawo, żeby przekroczyć granicę i złożyć wniosek o azyl. Tylko jakoś ciężko im je realizować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Polecam obejrzeć (czytać Ci nie karze, bo widzę ledwo pisać się nauczyłeś) wywiad z autorem książki "Nadchodzi III Wojna Światowa", może otworzy Ci trochę spojrzenie na świat jaki znasz i jaki wszystkim chcesz narzucić.

Bartosiaka mam w znajomych na Facebooku, a zanim zaczniesz wytykać innym swoje wyobrażenia na temat ich czytania, sam naucz się pisać poprawnie po polsku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jednak w tej książce nie ma nic o tym, że Niemcy i cała UE będą w razie III wojny światowej przestrzegać obecnych praw Polaków, zwłaszcza jeśli nie będzie państwa które się o nich upomni.

•  

@skitarii Nie wiem jakie ty masz założenia ale ja do granicy w dwie godziny dojadę rowerem, w cztery przez pola i lasy/góry. Na pytanie czy warto? - tak, warto bo walka po stronie Polski pod dowództwem kolesi z pis = śmierć, a wszystko co daje jakąkolwiek szansę na przeżycie (nawet strzelający Niemcy na granicy) w tym wypadku jest lepsze.

•  

@skitarii Nie jest prawdą to co piszesz. Dziesiątki uchodźców mimo wytężonego monitorowania polsko-białoruskiej granicy przeszło. A uroda takich od razu zdradza, że to obcy.

•  

@skitarii I jeszcze jedno. Lepiej zginąć na granicy niż walcząc chroniąc dupe pis. Przykro mi ale taka prawda i na 100% spróbuję nie słuchając komunikatów ostrzegawczych pograniczników.

•  

@skitarii: zrobię to samo co mój pradziadek - wyjadę z kraju miesiąc przed wojną ze wszystkimi oszczędnościami i najbliższą rodziną. Skoro on w 39 potrafił wyczuć moment i dojechać aż do Vichy(centrum Francji), to tym bardziej ja zrobie to w 21 wieku. I co, twoje teorie o gpsie, uchodźcach i inne możesz sobie wsadzić wiesz gdzie :)

•  

@skitarii: Ja mam 15 km do Czeskiej granicy więc jakiś handicap jest.

•  

@skitarii:

@Olom: 200 tysięcy z 38 mln. Zaiste, wielka to liczba ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czyli co, jednak nie udało się doczytać?
      W artykule są też Węgry: 140 000 i Iran 116 000.

Ty gościu, ale 38 mln obywateli Polska ma teraz, a nie w 1939 :D

Wkleję tutaj może wtedy przybliżysz sobie historię:

W późnych godzinach wieczornych 17 września 1939 roku, niedługo po ataku Amii Czerwonej na Polskę, polski rząd wraz z Naczelnym Wodzem Edwardem Rydzem-Śmigłym i premierem Felicjanem Sławojem Składkowskim przekroczył rumuńską granicę. Rejterada władz stała się dla wielu rodaków sygnałem do podjęcia indywidualnych ucieczek, co zapoczątkowało jeden z największych exodusów w dziejach naszego kraju.

II wojna światowa doprowadziła do ogromnych zmian demograficznych w Polsce. W ciągu sześciu lat trwania konfliktu liczba obywateli skurczyła się aż o 11 milionów.

@skitarii:Jednak w tej książce nie ma nic o tym, że Niemcy i cała UE będą w razie III wojny światowej przestrzegać obecnych praw Polaków, zwłaszcza jeśli nie będzie państwa które się o nich upomni.

Przeczytałeś ją? Śmiem wątpić inaczej przytaczałbyś innym to co jest w niej napisane.

JB: Wojna współczesna ma w dużej mierze wymiar pozakinetyczny. Jest to wojna informacyjna, propagandowa, cybernetyczna. Daje to duże możliwości ofensywne państwom słabszym. Tylko trzeba zagrać w tę grę. Powodem, dla którego Rosja mogłaby spróbować skonfrontować się z Polską, byłoby złamanie spójności Sojuszu Północnoatlantyckiego. Nie ma innego powodu, by nas zaatakować zbrojnie. Celem Rosji nie będzie przecież okupowanie całej Polski.

Rozmowa 6 "Czy Polska może odeprzeć atak Rosji?"

Więc jak już masz taką misję, żeby edukować wykop, to rób to, ale najpierw zrób coś więcej jak dodawaj do znajomych autorów książek.

•  

@Reevo: ale @skitarii to EGZPERT, on wie ze zamkno granice i wraz se swoim samodzielnym 56 batalionem ASG będą dzielnie odpierac ataki nieprzyjaciela. Biorac udzial w najniebezpieczniejszych zadaniach jak np wykrywanie min przeciwpiechotnych. SMIERDZ WROGOM OJCZYZNY

•  

to EGZPERT, on wie ze zamkno granice i wraz se swoim samodzielnym 56 batalionem ASG będą dzielnie odpierac ataki nieprzyjaciela. Biorac udzial w najniebezpieczniejszych zadaniach jak np wykrywanie min przeciwpiechotnych. SMIERDZ WROGOM OJCZYZNY

@kaszanka21225: taki masz ból odbytnicy, że aż z chochoła bijesz XD

Nigdzie nie pisałem, że będę walczył. Pisałem, że trzeba być debilem, żeby myśleć, zew razie wojny wsiądzie się w samolot czy samochód i będzie się mogło ot tak wyjechać.

Widać sam tak planowałeś i się zesrałeś po wyjaśnieniu, że raczej ci się to nie uda XDDD

•  

Czyli co, jednak nie udało się doczytać?
      W artykule są też Węgry: 140 000 i Iran 116 000.

Ty gościu, ale 38 mln obywateli Polska ma teraz, a nie w 1939 :D

@Olom: w Iranie byli ludzie, którzy uciekli stamtąd z łagrów i zsyłek do ZSRR. I szli oni z wojskiem.

A na Węgry też wojsko uciekało, żeby iść dalej, na zachód walczyć. A nie zwykli cywile co się bali ruskich i Niemców.

Bez pomocy ani na Wegry ani do ZSRR tyle ludzi by nie uciekło.

•  

a nawigacja przestanie działać, bo GPS dla cywili zostanie wyłączony XD

@skitarii:

#gimbynieznajo

źródło: encrypted-tbn0.gstatic.com

•  

@skitarii: niestetety 2.5 roku siedzę juz w skandynawi, wiec juz spierdolilem xDD z pl mam tyle wspolnego ze odwiedzam dziadkow raz na pol roku

Gorące dyskusje ostatnie 12h