Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Dobra jednak mam inne spostrzeżenia co do piszczenia mojego samochodu. Jednak nie jest to zależne od sprzęgła czy wciskam czy nie tylko od gazu. Jak nie wciskam chociażby lekko to samochód zaczyna piszczeć.

Wcześniej miałem mylne wrażenie bo przecież jak się wciska sprzęgło to puszcza się gaz.

Macie jakieś pomysły? Pomysł mechanika u którego byłem, to krzywe koło alternatora na którym jest jakiś pasek. Ktoś mi powie czy wciskanie gazu, puszczanie jest jakoś powiązane z tym kołem i to serio może być to?

#mechanikasamochodowa #samochody
  • 12
krzywe koło alternatora


@Anty_Chryst: tak to jest na 99% to
Poproś kogoś żeby dodawał gazu w samochodzie otwórz maskę i posłuchaj, będzie pisk z okolicy paska .
Naprawa jest banalna, sam byś ogarnął więc do 100 pewnie do ogarnięcia u mechanika
@Anty_Chryst: alternator wytwarza z grubsza stałe natężenie prądu. Tak z grubsza. Więc kiedy silnik kręci się z prędkością obrotową 700 rpm to alternator daje powiedzmy X amper. Gdy silnik pracuje z prędkością obrotową 2000 rpm to alternator daje X+10%. Czyli przy niskich obrotach pasek przenosi mniej więcej podobną moc co przy wyższych obrotach. Sprawia to że na każdy obrót paska musi przenieść więcej mocy i przez to się ślizga (i piszczy).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aarahon: dobra, obejrzane i poczytałem jeszcze trochę tylko nadal mi nie pasuje te 200-250 za koło o którym wspominał mechanik. Rolka do napinacza to koszt 30-40, koło pasowe to maks 100. Jest jeszcze trzecie koło, które nie wiem jak się nazywa, może to ono tyle kosztuję