Wpis z mikrobloga

Od poniedziałku zacząłem robić pompki i brzuszki. Na początku był problem zrobić 10 powtórzeń jednego i drugiego ćwiczenia. Codziennie dodaje odrobinę więcej w serii. I po 4 dniach mogę już na luzie robić więcej brzuszków i pompek.
Małymi kroczkami dążę do celu schudniecia. Wiem że same brzuszki i pompki nic nie dadzą na zrzucenie bebzola ale na razie robię takie ćwiczenia. W lutym chce sobie wprowadzić jakiś aerobik w domu. A jak będzie ciepłej to zacznę biegać.
Może polecicie jakies kanały na yt z aerobami dla początkujących?
Mam nadzieję że do wakacji uda się schudnąć z 96kg do 76kg?
Tylko jescze ogarnąć to jedzenie. Jem teraz mniej.
Nie jem słodyczy, fast foodów, nie pije energetykow i słodkich napojów. Jem ciemne pieczywo, mniej jem tłustego jedzenie.
Nie wiem czemu ostatnio warzywa i owoce mi nie smakują? Biorę witaminę C, D, magnez i pije yerba mate.
Żadnych diet drastycznych nie wprowadzam - kiedyś byłem na jakieś diecie to czyściło mi brzuch.
#pytanie #odchudzanie #cwiczenia
  • 70
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kopek: przede wszystkim mnie jedz wieczorami i po nocach, nic tak nie tuczy jak wieczorne jedzenie. Śniadanie, obiad i kolacja max do 18. Brzuszki ci nic nie dadzą. Warstwa są po prostu niedobre i tak jak wspomniała moja przedmowczyni dodawał jakieś sosy i przyprawy, ewentualnie trochę tłuszczu, jakąś oliwę, ale też w niewielkich ilościach.
@kopek:
Rób przysiady. Możesz wziąć coś ciężkiego do plecaka, trzymać go w rękach z przodu i robić przysiady. Rób brzuszki rób. Ale nie musisz całkiem siadać, trzeba spiąć mięśnie i przytrzymać to chwilkę. Możesz tez leżąc ze zgiętymi nogami na plecach wyginać tors żeby dotykać pięt dłońmi. Planki też są spoko na początek.

Spróbuj podskakiwać lekko jak bokser, bez skakanki. Wyobraź sobie po prostu że ja masz. Chodzi o podniesienie tętna
@kopek żeby schudnac wystarczy deficyt kaloryczny, pompki, brzuszki i inne cwiczenia to tylko dodatek. Zainstaluj sobie fitatu, wpisuj wszystko co jesz, kup wage kuchenną i jedziesz z tematem. Zamiast tych pompek i brzuszkow to lepiej zrobic 10k krokow dziennie w sumie bo wiecej kalorii spalisz. I nie wyrzucaj wszystkiego co lubisz ze swojej diety bo to odchudzanie potrwa tydzień i odpuscisz. Ja sie odchudzam od 1.11.2020 i póki co caly czas chudne
@kopek: Tak jak przedmówcy pisali - przede wszystkim dieta. Sprawdź w necie jakie masz zapotrzebowanie kaloryczne, a następnie zacznij liczyć kalorie, które przyjmujesz dziennie, najlepsze do tego są appki w telefonie (swego czasu z Fitatu korzystałem i bardzo sobie chwaliłem). W ten sposób szybko zidentyfikujesz niepozorne produkty, które niepotrzebnie nabijają Ci kalorie, a które możesz spokojnie wywalić z diety.

Do tego regularne odżywianie, ustał sobie 4 albo 5 posiłków dziennie o
@kopek
Przez rok 2021 zrzuciłem ok. 16kg. I robiłem dokładnie tak jak pisze powyżej. Liczenie kalorii w fitatu, unikanie cukru ale jedzenie dosłownie wszystkie tylko pamiętając by bilans w miarę się zgadzał. Ja trenowałem jeszcze na siłowni i co jakis czas chodziłem na inne sporty typowo kondycyjne. To jest moje drugie podejście do chudniecia. Za pierwszym razem w ok. 3 miesiące zrzuciłem ponad 10kg ale jadłem prsktycznie samego kurczaka z ryżem, ćwiczyłem
Mam nadzieję że do wakacji uda się schudnąć z 96kg do 76kg?


@kopek: to jest 20kg w 5 miesięcy, może być ciężko. Końcówka może być najtrudniejsza. W mojej opinii - odchudza nas deficyt kaloryczny, im większy, tym szybciej. Większość rzeczy zrobiłeś ok. Teraz im więcej ruchu wprowadzisz, tym lepiej.

Może polecicie jakies kanały na yt z aerobami dla początkujących?


@kopek: Znajdź nawet jeden film który będzie Ci sprawiał radość, 30-60
@kopek A i jeszcze jedno. Olej brzuszki z tego co oglądałem specjalistów to wcale nie są jakieś dobre na brzuch. Do tego pamiętaj, że całe ciało chudnie równomiernie więc angażując jedną partię ciała nie sprawiasz, że ona chudnie szybciej. Na początek wrzuć sobie jak najwięcej treningu typowo cardio by zwiększać deficyt kaloryczny. Jak nie chcesz iść na siłownię lub inne sporty a chcesz ćwiczyć w domu to kup sobie rowerek, bieżnie albo
@StatystycznyKowalski:
Schudłem 25 kg w 6 miesięcy bez grama cardio na samym siłowym. Da się. Trzeba po prostu dietę trzymać. Trening siłowy robi swoje, szczególnie trenowanie "dużych" i rozległych partii mięśni typu uda, klatka, plecy, brzuch. Po treningu, w fazie regeneracji, te mięśnie zastymulowane podkręcają przemianę materii i przyczyniają się do spalania tłuszczu.

Nie mówię że to było dobre tempo na stratę wagi. Teraz podchodzę wolniej i wypełniam miejsce pod skórą
A jak będzie ciepłej to zacznę biegać.


@kopek: Nie czekaj na ciepło tylko chodź na spacery. Dla początkującego są dużo lepsze od biegania i będziesz miał lepsze efekty plus wyrobisz sobie odpowiednie nawyki.