Wpis z mikrobloga

Założyłem wczoraj konto na coinbase pro i weryfikacja przebiegła prawidłowo. Na próbę wysłałem 2 euro z Revoluta przelewem na konto. Niestety, na koncie nic się nie pojawiło. Myślałem, że może pomyliłem dane odnośnie przelewu, ale w ustawieniach profilu, w sekcji "banking" znajduje się mój numer bankowy. Jest on podpięty jako "linked account".

Czy miał ktoś podobną sytuacje, albo wie o co chodzi?

#coinbase #coinbasepro #kryptowaluty #bitcoin
  • 20
@Bazko: nie miałem nigdy takiej sytuacji. Na revolucie w historii transakcji jest napisane to co wpisałeś w tytule przelewu. Kliknij depozyt na coinbase pro i sprawdź dokładnie czy jest dokładnie taki sam numer polecenia "tytuł przelewu na revolut"
@Bazko Wczoraj wykonałem także swój pierwszy przelew w taki sam sposób, natomiast u mnie wszystko przebiegło prawidłowo. Pieniądze pojawiły się na Coinbase w przeciągu minuty. Sprawdziłeś dokładnie wszystkie dane przelewu?
@Bazko: jeśli nieprawidłowo wpisałeś w tytule przelewu "reference number", to może być opóźnienie (pisz do supportu, ale też nie odpiszą ci raczej od razu).
W innym przypadku przelewy z revoluta to jest dosłownie kwestia sekund.
@Bazko: W moim przypadku pierwszy przelew szedł ok 18h, drugi ok 4h, kolejne do 5 min. Pamiętam, bo też o to pytałem na tagu widząc jak ludziom w kilka minut przelew dochodzi.
@plaisant: @Negass: @Xawiu: @mazaken: dzięki wszystkim za zainteresowanie.

Sprawdziłem przelew i wszystko się zgadza. Wysłałem nawet jeszcze raz 2 eurasy, ale ta sama sytuacja. Dziwi mnie, że mój IBAN z Revoluta jest połączony z kontem. Być może gdzieś są te środki na koncie, ale nie mogę ich poszukać, ale w "orders" i "All Portfolios" mam wciąż 0 euro.

Napisałem też do supportu i będę czekał za wiadomością.
@Bazko: ja jak czekam na krypto czy € na coinbase pro to odświerzam strone bo same się nie pojawiają ale pewnie to już zrobiłeś ponownie logując się.
Może nie masz weryfikacji Level 2 Może dałeś już fakturę z adresem ale jeszcze nie zweryfikowali.
@plaisant: odświeżam jak szalony, nawet się wylogowałem i zalogowałem ponownie.

Wiem, że polecałeś jakieś inne giełdy, bodajże w swoim wpisie rok temu. Co byś teraz polecił jako alternatywę coinbase pro?
@Bazko: bitpanda pro kopia coinbase pro z UE z Austrii też z revoluta zasilenie konta w € jest natychmiastowo. Wypłata bitcoina trochę droższa około 10 zł (to się zmienia) Nie tak drogo jak na innych giełdach po 100 zł za wypłacenie.
Może ftx tylko tam działała mi tylko slow sepa, przelew € z revo idzie 1-4 dni. Wypłata bitcoina za darmo raz na 24h.
@Bazko: tak, to normalne, że na coinbase rejestracja jest problematyczna. Miałem na początku podobnie, ale mnie automatycznie odsyłali wysłaną kasę na konto bankowe. W końcu udało się jakoś porozumieć z supportem i mi je aktywowali.

Ogólnie giełda jest pod tym względem #!$%@?. Ich aplikacje są #!$%@?, ich automaty też są #!$%@?. A support jest jest jeszcze gorszy, w sensie czeka się w #!$%@? długo na pomoc, pierw forsują jakieś gówniane automatyczne
revolut miał być tylko narzędziem do przewalenia siana na pro a tam zaczą kupować jakieś akcje i jest 10 koła w dupie :D


@plaisant: Może śmiesznie to zabrzmi, ale wadą revoluta jest to że jest za łatwy w obsłudze, janusze i grażynki tam już buszują i zaraz będzie w sprawie dla reportera że oni nie wiedzieli na klikali i pinindzy niema, Polskiego numeru konta już nie ma bo ludzie wypłaty chcieli