Wpis z mikrobloga

#lublin #heheszki #biurokracja ##!$%@?
Właśnie składam wniosek o dodatek osłonowy. Elektronicznie.
Żeby złożyć wniosek elektronicznie muszę pobrać formularze ze strony urzędu i je wypełnić.
Następnie je wydrukować i podpisać. Następnie zeskanować i wysłać przez ePUAP.

Nie, nie da się ich podpisać profilem zaufanym ani podpisem kwalifikowanym.
Tak, należy wydrukować i podpisać dwustronicową klauzulę informacyjną o ochronie danych osobowych, bo inaczej urząd nie będzie mógł mnie poinformować o rozpatrzeniu wniosku.

No przecież to jest #!$%@? jakiś dramat i to urąga nie tylko zdrowemu rozsądkowi ale również dbałości o ochronę środowiska i parę innych rzeczy.
  • 19
@picasssss1: ty naprawde niewiele wiesz o życiu XD
ale nie martw sie, może kiedyś znajdziesz sobie babe, jak to powiedziałeś "#!$%@? gówniaków" i nagle się okaże, że te 15k miesięcznie co zarabiasz to trzeba na 4 podzielić. XD
Naura.
ja tu widzę dużo bardziej restrykcyjne warunki niż to, co napisałeś.


@MikeR: kryterium jest nie więcej niż 1500 zł na osobę(*) w gospodarstwie 4 osobowym. To dość prosta matematyka.
* Liczone według dochodu łącznego w gospodarstwie wykazanego w 2020 r. jesli wniosek składany jest do 31 stycznia 2022.
"łącznie"


@MikeR: nie, jeśli masz 4 osobowe gospodarstwo, w którym 2 osoby pracują, to (średnio) wystarczy, że obie zarobią nie więcej niż 3k na rękę miesięcznie. 3+3=6 6/4=1,5.
To nie jest wyższa matematyka.
A już na pewno nie powoduje autoatycznie, ze ten "dodatek" przysługuje jedynie patusiarstwu i jak to raczył określić @picasssss1 - bezrobotnym co #!$%@? gówniaków.
dobra, nie jest w ogóle to sprecyzowane tam gdzie powinno (strona gov) tylko trzeba zajrzeć do ustawy. Ufam ci, że rzeczywiście tak jest.
@dominowiak: Ale przecież pismo ogólne, a takie trzeba złożyć (przynajmniej według tego co jest napisane na stronie urzędu - https://bip.lublin.eu/e-urzad/opisy-uslug/wydzial-spraw-mieszkaniowych/dodatek-oslonowy/dodatek-oslonowy,5,28209,2.html), można podpisać podpisem zaufanym - https://www.gov.pl/web/gov/podpisz-dokument-elektronicznie-wykorzystaj-podpis-zaufany - i dostępny on jest z profilu zaufanego, bez konieczności posiadania podpisu kwalifikowanego.
@Fake_R: ja wiem, że technicznie można tak zrobić, jednak informacja była jednoznaczna. Wolałem to tak wysłać, niż później robić poprawki...

kiedyś wysłałem do nich pismo dot. jakiejś zaległej sprawy z samochodem,
przysłali wezwanie do uzupełnienia, bo coś tam im nie pasowało.
uzupełniłem,
po 2 tygodniach przysłali zawiadomienie, że nie są właściwym adresatem pisma (powinienem wysłać do starostwa powiatowego) XD