Wpis z mikrobloga

Czy uważasz, że prawdą jest twierdzenie że polski naród wspierał Niemców w Holokauście?


@BezDobry: Uważam, że całkiem możliwe, że tak było. Może nie aktywnie, ale na pewno byli tacy, którzy popierali tępienie narodu, o którym wspomniano. Skoro dzisiaj, 80 lat po II wojnie światowej, podczas której miało miejsce jedno najstraszniejszych wydarzeń w historii całej ludzkości, dalej znajdują się Polacy, którym nieobce jest rzucanie "powiedzonkami" związanymi z narodem mojżeszowym i substancjami chemicznymi
@enslavedeagle Miałeś historię w szkole? W Polsce - jako jedynym okupowanym kraju, Niemcy karali śmiercią nie tylko osobę która podała żydowi kromkę chleba albo szklankę wody ale też jego rodzinę. Polskie państwo podziemne aktywnie ratowało Żydów. Nawet członkowie organizacji ONR!
Jakim trzeba być skulonym ojkofobem, żeby łykać tą gebelsowską propagandę???
Jakim trzeba być skulonym ojkofobem


@BezDobry: No widzisz, to tylko pokazuje, że podchodzisz do tematu zupełnie emocjonalnie. Tak, miałem historię w szkole i wiem o rzeczach, o których piszesz.

Ale nie cierpię na syndrom oblężonej twierdzy i nie mam zamiaru zakładać, że Polacy w czasie II WŚ byli kryształowo czyści i nie mogło być wśród nich osób, które były antysemitami. W jakim świecie Ty żyjesz?
@enslavedeagle W chyba każdym polskim mieście, znajduje się synagoga, muzeum, teatr czy restauracja żydowska. Widziałeś kiedyś, żeby stała tam policja z długą bronią? Bo w takich tolerancyjnych Niemczech to standardowa ochrona.
Ile jest na YT nagran z pobicia w Polsce jakiegoś żyda? Znajdziesz choć jedno?
A teraz zobacz ile jest tego z Francji.
Więc nie pisz głupot i usuń konto!!!
@enslavedeagle W Kielcach mamy co roku wiele wycieczek z Izraela, przyjeżdżają tu zorganizowane grupy jak i pojedyncze osoby. Jeszcze chyba nigdy się nie zdażył żaden incydent antysemicki ¯_(ツ)_/¯. A uwierz, że kielecki oddział Gazety Wybiórczej pisałby ochoczo artykuły nawet gdyby ktoś się na nich krzywo spojrzał! Idź być volksdeutschem gdzie indziej.
@BezDobry: Stary, naprawdę, Twoje anegdotki mnie zupełnie nie interesują i nie mają nic do rzeczy. Co chwilę widuję w necie antysemickie wpisy i komentarze, głównie autorstwa zawistnych polaczków bez osiągnięć życiowych. Antysemityzm werbalny to taki sam antysemityzm jak każdy inny.

Więc nie możesz pisać, że antysemityzm nie istnieje, bo mogę wyciągnąć dowolny artykuł w necie na temat IIWŚ i kilka komentarzy pod nim, w których różne porażki życiowe będą z rozrzewnieniem
internetowych przykładów


@BezDobry: Oczywiście. Jak już wspomniałem, antysemityzm słowny to taki sam antysemityzm, jak każdy inny. Z definicji antysemityzmem nazywamy wszelkie postawy wrogości wobec Żydów, a nie tylko te, które sprowadzają się ataków fizycznych czy represji ze strony aparatu państwa.
@enslavedeagle: Bawią mnie takie komentarze o ludziach żyjących w czasie wojny. Pouczasz, ale sam nie wiesz co byś robił w czasie wojny. Dla mnie paranoją jest ocenianie tych ludzi " oni nie byli kryształowi" XD.
Mamy wolność słowa - można krytykować Żydów, Niemców, Polaków itd nazywaj sobie to jak chcesz, ale u nas Żydom nic nie grozi.
Bawią mnie takie komentarze o ludziach żyjących w czasie wojny. Pouczasz, ale sam nie wiesz co byś robił w czasie wojny.


@Ana77: Nie ma najmniejszego znaczenia, co ja bym robił albo nie. Kwestią, o której tu dyskutujemy jest to, czy w tamtym czasie mogli istnieć Polacy, których postawy można by określić mianem antysemityzmu, czy nie.

Dla mnie paranoją jest ocenianie tych ludzi " oni nie byli kryształowi" XD.


Mnie też bawią