Wpis z mikrobloga

Ostatnio pojawił się post @Tywin_Lannister odnośnie starego Matczaka, który wyjaśniał, dlaczego Matczaka nie powinno się promować politycznie

I było tam sporo racji. Musicie zrozumieć, że istnieje różnica między jego wiedzą prawniczą, a jego osobą. Widzę, że zwolennicy opozycji absolutnie nic nie nauczyli się na przegranej Platformy w 2015 roku.

Po pierwsze, to PiS wygrał wybory, ponieważ zwrócił się do najbardziej przeciętnych ludzi w tym kraju i zdobył ich zaufanie. Przecież od dawien dawna dla politycznych elit, ludzie z "Polski B", nie mający określonego statusu społecznego, dobrych zarobków i wykształcenia, to był wręcz plebs i często tak byli traktowani. Liczyły się duże miasta i wykształceni wyborcy. PiS zawsze bazował na konserwatywnym elektoracie, ale odkrył, że gro ludzi w Polsce nie ma żadnych sprecyzowanych poglądów i są zwykłymi szarakami, którzy narzekają na ciężki żywot w tym kraju i zdobył ich głosy. To dlatego tak wystrzelili w górę.

Matczak, choć bardzo dobry prawnik i człowiek sukcesu, to uosobienie najgorszych cech, które można zsumować z powyższej retoryki. To jest człowiek, który ocenia innych na podstawie ich mitycznego"sukcesu", czyli: wykształcenia, zarobków, pozycji w społeczeństwie, wykonywanego zawodu etc. To jest najgorszy możliwy przykład wielkomiejskiego korposzczura. Ten typ ludzi nie zwraca uwagi na to, jakie masz zainteresowania, co wiesz i co lubisz robić, czy jesteś uczciwy, robisz jakieś dobre rzeczy, tylko CO ZNACZYSZ..

Matczak miał już kilka dużych wpadek, gdzie pokazał się jako klasista, feudalista, który najchętniej by wyzyskiwał młodych, bo TYLKO TAK MOGĄ OSIĄGNĄĆ SUKCES, pokazując im zero szacunku. W dodatku groził jakiemuś przypadkowemu januszowi, że zniszczy życie jego Bogu ducha winnej córce, co chce studiować prawo, za pomocą swoich znajomości na Uniwersytetach XDIstny anty przykład człowieczeństwa.

Kolejna hipokryzja Matczaka, to przeczenie samemu sobie. Sukces, wykształcenie, kultura, blablabla, ale nie dotyczy oceny jego syna XDD "Jak wychować rapera" to jego kolejny wielki sukces, który może sobie w ramkę w gabinecie oprawić i pokazywać ludziom. W wątku kolegi wspomnianego wyżej był gość, który napisał, że Mata zawdzięcza sukces sobie XD Zacznijmy od tego, że żaden raper w wieku 13-14 lat nie miał możliwości, by uczyć się od najlepszych w branży, bo nie miał na tyle bogatego ojca z kontaktami. Sporo z nich wyrwało się z biedy i nauczyło wszystkiego samemu, nikt nie miał lekcji. Chodzą też słuchy, że mu Białas teksty pisze, ale to pozostaje plotką. Jego syn to jest stereotypowy banan z Warszawy z przepalonymi stykami, który robi co mu się podoba i to w sumie cała historia, ale jego ojciec w imię WIELKIEGO SUKCSU, próbuje z niego zrobić GŁOS MŁODEGO POKOLENIA, jakiś autorytet młodzieży, gdzie Mata to co najwyżej autorytet gimbusów i różnej maści julek, a on sam w jakieś szczytne idee pewnie ma #!$%@?, bo grunt się najarać i wydawać hajs na fajne rzeczy XD Tak średnio mu się syn udał idąc tokiem jego rozumowania, kto jest wartościowy, a kto nie.

Podsumowując: Jakiekolwiek promowania Matczaka to prosta droga do kolejnej akcji z argumentacją "ośmiorniczki" i tak dalej. Facet jest po prostu uważa się za wielkie panisko. Jest masa osób w życiu publicznym, które mają duże sukcesy, wykształcenie etc, ale nie budzi tyle negatywnych emocji co Pan Profesor. I raczej nie tylko wśród robotników z "Polski B", ale także wśród klasy średniej. Chyba, że komuś imponuje bycie uniżonym sługą i ustawienie się w szeregu, jako mniej wartościowy obywatel, no to spoko.

A mi promowanie tych "elit" już po prostu zbrzydło. Zbrzydło mi wciskanie ludziom kitu, kto jest lepszy, a kto gorszy. Tak samo zbrzydła mi hipokryzja wytykania komuś wykształcenia, ale bronienie swoich pod tym względem, że jednak się to nie liczy (patrz Wojewódzki). Sporo osób z tych "elit" może i ma wykształcenie, wiedzę, ale ludzie nie chcą ich popierać ze względu na totalne buractwo i narcyzm. Druga sprawa, że jest sporo innych ekspertów i osób z "czuba", którzy nie mają takiego parcia na szkło i pokazywania, jacy to oni nie są wspaniali. Problem w tym, że ci drudzy przy kontrofensywnie mają małe szanse, bo prości ludzie ich nie kupują, a do elit nie dotrą, bo "swojaki" mają pewne pozycje w mediach i innych kółkach wzajemnej adoracji.

tagi dla zasięgów, jakby ktoś się zesrał o "bekazlibka" czy coś. Używam podobnych co kolega wyżej, którego dyskusja była w gorących.

#4konserwy #neuropa #mata #tvn #antykapitalizm #kapitalizm #konfederacja #bekazlewactwa #bekazlibka #bekazpo #bekaztvn #bekazpisu #takaprawda #prawo #niebieskiepaskiodkrywajapotegemakijazu
S.....y - **Ostatnio pojawił się post @Tywin_Lannister odnośnie starego Matczaka, któ...

źródło: comment_1643542757zd35L9jYBQ1DySZzJUCJST.jpg

Pobierz
  • 118
@Sok_Mandarynkowy: najbardziej mnie rozbraja - za każdym razem kiedy dodaję tego typu wpis - maksymalne zaślepienie zajebistością swoich bożków w wykonaniu neuropków i im podobnych fanatyków.

Ja próbuję im przekazać - w charakterze edukacyjnym - jakie popełniają błędy ich politycy, śledzone przez nich media i ostatecznie oni sami, a ich reakcja to za każdym razem atakowanie mnie i wyzywanie od pisowca xD
@jaroty: #!$%@?, no napisałem na samym końcu, że tagi dla zasięgów i że "bekazlibka" użyta, bo tak użył poprzednik, który miał dyskusję w gorących, to zawsze znajdzie się jakiś dzban, który oczywiście tego nie przeczyta.

Pewnie 3/4 osó w tym kraju ma problemy z przeczytaniem prostego tekstu. Szkoda ci 30 sekund na kilka linijek, ale #!$%@? w komentarzu byka, bo skupienie uwagi na tekście przez kilka sekund więcej przewyższa twoje zdolności
@Rejetn: Że co, Mentzen nic nie osiągnął? XD Przecież jest Doktorem Ekonomii i prowadzi kancelarię podatkową, która tak mu się rozrosła, że zatrudnia już chyba +100 osób w dwóch miastach. Oprócz tego otworzył sobie jeszcze browar, otwiera bar, ma sklep myśliwski.

Kurde, ja rozumiem, że to nie jest Bill Gates czy chociażby Soros, ale jeśli on "nic nie osiągnął", to zazdroszczę ci, bo musisz zerio być człowiekiem sukcesu. Ja bym takie
@Sok_Mandarynkowy: Dodalbym, ze osoby takie jak Matczak bardzo usilnie bronia elitarnosci i stawiaja bardzo wiele barier wejscia do ich grupy dla osoby, ktore wywodza sie z biedy, ale do czegos doszly. Paradoksalnie, na miejscu opozycji promowalbym wlasnie takie osoby, bo wtedy mozna zbudowac narracje a la American Dream i pokazywac dobre wzorce, a jednoczenie zachowywac mozliwosc powiedzenia: "patrzcie, jest z nami i jest taki jak wy - gdy byl mlody, jego
@Sok_Mandarynkowy: no właśnie ten jego doktorat to żart, 3 teoretyczne artykułu opublikowane w czasopismach, które nawet nie są w spisie ministerialnym, nie mówiąc o tym, że jego ojciec jest profesorem na UMK ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jego biznes opiera sie na popularności, infantylnych tekstach i kucach, zwykły cynik, a opinii nie ma za cudownych, ale rozumiem musisz bronić swojego guru xd
Także dalej Matczak>>>Mentzen
Ale cieszę sie,
@Rejetn: A ty co osiągnąłeś? Naprawdę masz jakieś bardoz wysokie wymagnaia co do społęczeństwa, jeśli uważasz, że Mentzen w życiu nic nie osiągnął.

Idąc twoim tokiem rozumowania, to o 90 % osób znanych możemy powiedzieć, że nic nie osiągnęli, bo zawsze można kwestionowac ich osiągnięcia.

Czyli jesteś takim zwykłym, zawistnym cebulaczkiem, który kwestionuje cudzy sukces, bo mu się nie podobają jego pogląy.
Po pierwsze, to PiS wygrał wybory, ponieważ zwrócił się do najbardziej przeciętnych ludzi w tym kraju i zdobył ich zaufanie. Przecież od dawien dawna dla politycznych elit, ludzie z "Polski B", nie mający określonego statusu społecznego, dobrych zarobków i wykształcenia, to był wręcz plebs i często tak byli traktowani.


@Sok_Mandarynkowy: Ja bym od siebie dodał coś, co mnie, osobie wykształconej, zarobionej i z pozycją społeczną, osobiście bardzo kłuje - pogarda jaką
Jakiekolwiek promowania Matczaka to prosta droga do kolejnej akcji z argumentacją "ośmiorniczki" i tak dalej. Facet jest po prostu uważa się za wielkie panisko. Jest masa osób w życiu publicznym, które mają duże sukcesy, wykształcenie etc, ale nie budzi tyle negatywnych emocji co Pan Profesor.


@Sok_Mandarynkowy: to jest w zasadzie clou. Natomiast problem polega na tym, że on w intelektualistach nie wywołuje negatywnych emocji, przez co nie zdają sobie oni sprawy
@Sok_Mandarynkowy: o zapiekło, że Matczak jest lepszy od Mentzena, ktory leci na farmazonacha wciskanych hołocie i kucom, mało tego oni walą konia do jego doktoratu i sam przynaję się, że kłamie, a oni go jeszcze bronią xddd
Równie dobrze możesz mówić, że Morawiecki osiagnął sukces, skoro tak to sobie definiujesz to proszę bardzo xD