Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
Dziś znowu w temacie ekspresów, ale dzisiaj ostrzeżenie.
Unikajcie jak ognia spółkę letmerepair Poland Sp. z o. o.
Jeden z mirków przysłał mi ekspres krupsa, model ea895e10 praktycznie nowkę, bo mu go serwis gwarancyjny odbił z powodu khm khm "nieużywania oryginalnego filtra" ( )
Wysmarowali kilka stron, zajęło im to pewnie pół godzinki, znaczy tyle, ile mi zajęło naprawienie go. Problemem był drobny piasek w przepływce, dostał się pod element i go delikatnie zablokował. Najpierw wrzucę ich pisma, na końcu to co się "zepsuło", i nie można było tego naprawić.

#kulkoweekspresy #krups #serwiszczarnejlisty #ekspresdokawy
Kulek1981 - Dziś znowu w temacie ekspresów, ale dzisiaj ostrzeżenie.
Unikajcie jak og...

źródło: comment_1643734996VAlkDVuydgdPw7YDvx0WSf.jpg

Pobierz
  • 16
@Kulek1981 Gratuluje naprawy ekspresu, Mirek będzie zadowolony, problem z głowy.
Niestety nie zgodzę się z Twoją opinią. Nie znam tego serwisu i ich nie będę bronił, ale to jest normalna sprawa w przypadku napraw gwarancyjnych. W warunkach gwarancji jest wyraźnie napisane że należy używać oryginalnych akcesoriów. W firmie gdzie pracuje jest taka sama zasada. Używanie "nie naszej " chemii skutkuje naprawa odpłatną mimo gwarancji producenta. Serwis ma prawo odrzucić takie zgłoszenie.

Mogli
@Kulek1981 a jeszcze jedno. Ziomek przed oddaniem na gwarancję mógł wstawić orginalny filtr i udać greka. Ale nie wiem czy po wyjęciu śmieci z przepływomierza poszło by to jako gwarancja. Moim zdaniem nie. Drobna usterka a naprawa gwarancyjna to gigantyczna różnica :P
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@3and3: Czas technika, który musiał by poświęcić. W tym przypadku nawet tego nie zrobił. Odpalił, nie działa, #filtrwodyzczarnejlisty #zamykamtemat.
Też tak potrafię robić w swojej pracy, ale moje przypadki są dużo wyraźniejsze, gdy widzę odbicie buta na drzwiach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na tyle ekspresów ile zrobiłem, gdy ekspres nie widzi wody, to zawsze przepływka a nie elektronika i zawsze da się to łatwo naprawić.
@Kulek1981 no dokładnie, może mają takie wytyczne i koniec, dlatego porada o unikaniu ich jak ognia moim zdaniem jest krzywdząca. Co najwyżej że olewają naprawy nie gwaracyjne :D Przepływke też często pokazuje jak coś dalej jest zatkane albo woda bokiem spierdyla ,:P
@3and3: To ja jestem tym mirkiem. Oświadczam, że stosowałem tylko oryginalne KRUPS Claris f088, mogę co najwyżej wrzucić potwierdzenia zamówień oryginalnych filtrów, ale w sądzie nie byłby to żaden dowód - nie mam monitoringu 24/7 w kuchni ( ͡° ͜ʖ ͡°). Odrzucenie gwarancji nastąpiło na podstawie ustawionej daty na ekspresie na 01-01-2001, a nie ze względu na używanie nieoryginalnych filtrów, bo po pierwsze zawsze były używane oryginalne,